Słuchawki studyjne

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Słuchawki studyjne

Wybrani producenci w grupie Słuchawki studyjne

 • AKG

  AKG Acoustics producent przewodowych i bezprzewodowych rozwiązań elektroakustycznych. Firma została założona w 1947 roku w Wiedniu przez Austriaków Rudolfa Goerike i Ernsta Plessa pod nazwą Akustische und Kino-Geräte Ges. m. b. H. AKG Acoustics (...)


 • Alpha Audio

  Marka ALPHA AUDIO należy do znanej na całym świecie firmy GEWA oferującej sprzęt i akcesoria audio, które bardzo często kupowane są zarówno przez początkujących jak i doświadczonych muzyków. Oferowane przez firmę słuchawki sprawiają, że dźwięk jest (...)


 • Audio Technica

  Audio-Technica należy do ścisłej czołówki producentów mikrofonów. Sprzętu tej marki używają największe gwiazdy światowej piosenki i estrady. Z mikrofonów Audio-Technica korzystają także największe, profesjonalne studia nagraniowe na całym świecie. (...)


 • Beyerdynamic

  Firma Beyerdynamic została założona w 1924 roku w Berlinie przez Eugena Beyera. To jedna z najdłużej działających firm branży audio na świecie. Najpierw specjalizowała się w budowie wzmacniaczy i głośników przeznaczonych do kin, aż do roku 1937 (...)


 • Crono

  Crono to producent sprzętu audio, który przebojem zdobywa rynek muzyczny. W ofercie firmy znajdują się głównie aktywne zestawy głośnikowe, mikrofony dynamiczne, pojemnościowe, do wokalu oraz instrumentalne, do zastosowań scenicznych i studyjnych. (...)


 • Mackie

  Mackie to amerykański producent sprzętu audio. Korzenie firmy sięgają początku lat 90-tych XX wieku, kiedy to Greg Mackie powołał do życia firmę Mackie Designs, Inc. Bardzo dobra jakość i atrakcyjne ceny konstruowanych i budowanych przez Grega (...)


 • NUBWO

  NUBWO to firma, która najbardziej znana jest z produkcji popularnych akcesorów i sprzętu dla graczy. Pady do gier wideo, zaawansowane myszki, klawiatury a nawet gameingowe krzesła i podkładki. Wszytko czego współczesny gracz potrzebuje by rozwijać (...)


 • Presonus

  Mieszkamy i pracujemy w Baton Rouge, Louisiana, Cajun Country, USA. To bogata jambalaya jazzu, bluesa, rocka, zydeco, metalu, folku i muzyki chrześcijańskiej, która nieustannie wypełnia nasze życie. Nagrywamy w naszych sypialniach, prowadzimy (...)


 • Prodipe

  Niektórzy z nas są w stanie rozwinąć to poczucie słuchu niż inni, ale to nie znaczy, że powinniśmy oferować tylko dwa rodzaje jakości dźwięku - jeden dla profesjonalistów i jeden dla wszystkich innych. Naszym rozwiązaniem było wytwarzanie (...)


 • Rode

  Dzięki postępowi technologicznemu i względnie niskiemu kosztowi sprzętu dla entuzjastów nagrywania w domu, który osiągnął nowy poziom w latach 90., przygotowano scenę dla wejścia niedrogiego, wysokiej jakości mikrofonu. Po zakupie mikrofonu z Chin (...)


 • Sennheiser

  Sennheiser został założony w 1945 roku kilka tygodni pod zakończeniu II Wojny Światowej przez Fritza Sennheisera (1920 - 2010) wraz z siedmiorgiem innych inżynierów z Uniwersytetu Hanowerskiego w laboratorium pod nazwą Laboratorium Wennebostel. (...)


 • Superlux

  SuperLux koncentruje się na produkcji elektronicznych produktów audio, posiada kompletny zestaw urządzeń, czyli mikrofony, wzmacniacze, słuchawki i głośniki, urządzenia dla graczy takie jak słuchawki gamingowe i głośniki komputerowe. Produkty firmy (...)


 • Vic Firth

  Przez prawie 60 lat w Vic Firth Company koncentrowała się na opracowywaniu i produkcji najpopularniejszych na świecie pałeczek do uderzeń, młotków, alternatywnych narzędzi i akcesoriów z najlepszą opcją trwałości, wyczucia i brzmienia w najszerszym (...)


  Pokaż wszystkie produkty w podgrupach

  Słuchawki studyjne w naszym sklepie muzycznym

  Słuchanie muzyki jest dla wielu osób idealnym sposobem na relaks, jednak wśród miłośników dźwięków istnieje bardzo duża grupa osób, która na równi kocha słuchanie muzyki, jak i jej tworzenie. Dziś w celu nagrania muzyki w dobrej, bezszumowej jakości, nie musimy wybierać się do profesjonalnego studia nagrań, ponieważ sami możemy stworzyć własne domowe studio, bez konieczności wydawania fortuny na sprzęt. Do nagrywania wystarczy mikrofon lub interfejs audio i już możemy rozpocząć rejestrację dźwięku, jednak nie każdy miłośnik muzyki wie, że równie ważnym sprzętem jest odsłuch, czyli w tym przypadku słuchawki studyjne. Kiedy nagramy dźwięk, musimy mieć możliwość dokładnego odsłuchu aby w razie czego móc wprowadzić poprawki, a używając do odsłuchu głośników możemy nie wychwycić wszystkich detali. Dlaczego słuchawki studyjne są tak dobrym wyborem?

  USŁYSZ WIĘCEJ

  Słuchawki studyjne tworzone są z myślą o osobach nagrywających dźwięk, zatem muszą być one wykonane z wysokiej jakości komponentów. Ma to bezpośrednie przełożenie na jakość odtwarzanego dźwięku jak i komfort pracy. Słuchawki studyjne pozwolą nam usłyszeć każdy detal nagranej przez nas ścieżki dźwiękowej, bez wzbogacania dźwięku o tony niskie, średnie lub wysokie. W praktyce oznacza to, ze usłyszymy dźwięk dokładnie takim jaki jest i to my sami będziemy mogli dodać mu nieco więcej basu jeśli uznamy to za konieczne. Jeśli w dźwięku pojawią się szumy, wówczas dobrej jakości słuchawki pozwolą nam je wychwycić. Co więcej, jeśli nagrywamy w domu za pomocą mikrofonu, istnieje ryzyko, że wraz z dźwiękiem naszego instrumentu zostanie zarejestrowany dźwięk rozmowy domowników. Wówczas możemy tego nie usłyszeć na głośnikach, lecz odsłuchując ta samą ścieżkę za pomocą słuchawek studyjnych będziemy mogli usłyszeć, że poza brzmieniem gitary słyszalne są także rozmowy. Jakie słuchawki będą dla nas najlepsze? Na początku należy określić swój maksymalny budżet jaki możemy przeznaczyć na zakup sprzętu, a następnie zastanowić się jaki rodzaj słuchawek będzie dla nas najlepszy. Do wyboru mamy słuchawki zamknięte, półotwarte oraz otwarte. Słuchawki zamknięte doskonale izolują dźwięki dochodzące z zewnątrz, dzięki czemu będziemy mogli dobrze skupić się na dźwiękach które chcemy odsłuchać. Oznacza to, że jeśli w pobliżu ktoś rozmawia, nie usłyszymy rozmowy nawet jeśli słuchamy muzyki stosunkowo cicho. Słuchawki zamknięte są zatem najlepszym wyborem dla osób, dla których priorytetem jest możliwie jak najbardziej dokładny odsłuch. Słuchawki otwarte z kolei nie izolują dźwięków z zewnątrz aż tak dobrze, jednak używanie ich na dłuższą metę nie jest aż tak męczące dla słuchu jak w przypadku słuchawek zamkniętych. Słuchawki półotwarte można śmiało sklasyfikować pomiędzy zamkniętymi o otwartymi.

  SOLIDNA KONSTRUKCJA I UNIWERSALNOŚĆ

  Wielką zaletą słuchawek studyjnych jest ich konstrukcja. Z założenia mają nam one posłużyć przez długi czas, dzięki czemu nawet tańsze modele charakteryzują się solidną konstrukcja zarówno samych słuchawek jak i przewodu. Wysoka jakość brzmienia i wykonania oznacza również, że słuchawki tego typu będą doskonałym wyborem nie tylko dla producentów muzycznych, ale również dla osób, które lubią słuchać muzyki dla relaksu lub używać ich do grania w gry. Jeśli zatem zależy nam na doskonałym brzmieniu oraz solidnej budowie, warto rozważyć zakup słuchawek studyjnych.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl