Słuchawki DJ

Najczęściej kupowane produkty w grupie Słuchawki DJ

Wybrani producenci w grupie Słuchawki DJ

 • AKG

  AKG Acoustics producent przewodowych i bezprzewodowych rozwiązań elektroakustycznych. Firma została założona w 1947 roku w Wiedniu przez Austriaków Rudolfa Goerike i Ernsta Plessa pod nazwą Akustische und Kino-Geräte Ges. m. b. H. AKG Acoustics (...)


 • Sennheiser

  Sennheiser został założony w 1945 roku kilka tygodni pod zakończeniu II Wojny Światowej przez Fritza Sennheisera (1920 - 2010) wraz z siedmiorgiem innych inżynierów z Uniwersytetu Hanowerskiego w laboratorium pod nazwą Laboratorium Wennebostel. (...)


  Słuchawki DJ w naszym sklepie muzycznym

  Wiele osób lubi od czasu do czasu wybrać się do klubu muzycznego aby wypocząć, potańczyć i pobyć nieco z przyjaciółmi. Muzyka w klubie jest głównym powodem dla którego tak wiele osób lubi w nim przebywać, a muzyka może być grana na żywo przez zespół, puszczana po prostu przez głośniki, lub odgrywana przez DJa. DJ zazwyczaj kojarzy nam się z osobą która zmienia płyty i dodaje efekty w czasie rzeczywistym, jednak zadanie takiej osoby jest znacznie bardziej wymagające niż mogłoby się wydawać. Z tego też powodu DJ potrzebuje różnych sprzętów bez których jego praca byłaby znacznie trudniejsza, a czasami wręcz niemożliwa. Przykładem są słuchawki, jednak nie mogą być to zwykłe słuchawki. Słuchawki DJ powinny być skonstruowane w taki sposób, aby zapewniać najlepszą jakość pracy oraz oferować naturalny dźwięk, bez zbyt wyraźnego basu. Czy słuchawki tego typu przeznaczone są jedynie dla osób pracujących w klubach muzycznych?

  WYGODA I JAKOŚĆ

  Dobrej jakości słuchawki DJ powinny spełniać kilka kluczowych funkcji. Powinny bardzo dobrze izolować osobę słuchającą od reszty otoczenia, więc mowa tu o wysokiej jakości słuchawkach zamkniętych. Pracując w klubie, taka osoba jest otoczona potężnym natłokiem głośnych dźwięków, dlatego słuchawki powinny pozwolić odsłuchać jedynie ten dźwięk na którym nam zależy, ponieważ wówczas będzie można lepiej manipulować barwą. Tej samej cechy szukają w słuchawkach producenci muzyczni, którzy muszą słyszeć dźwięk wyraźne, aby móc następnie wprowadzić poprawki w nagranej ścieżce muzycznej. Kolejną ważną cechą jest sama jakość dźwięku. W tym przypadku słuchawki DJ nie powinny zbyt mocno wyróżniać tonów niskich, średnich i wysokich, ponieważ jeśli dla przykładu słuchawki będą uwydatniały bas, będzie można uznać, że ścieżka muzyczna nie potrzebuje dodatkowego wzmocnienia tonów niskich, choć w rzeczywistości ta sama ścieżka dźwiękowa przepuszczona przez głośniki lub inne słuchawki może brzmieć zwyczajnie płasko. Niezwykle ważną cechą słuchawek DJ jest również ich wygoda. Powinny być one stworzone w taki sposób, aby dokładnie dopasowały się do kształtu głowy, tak aby móc skakać i być mobilnym bez obaw o to, że w pewnym momencie słuchawki spadną nam z głowy. Niektóre modle idą o krok dalej i posiadają odłączany przewód z różnymi przejściówkami, dzięki czemu można podłączyć słuchawki do różnych sprzętów audio. Wszystkie te cechy sprawiają, że słuchawki DJ są doskonałym wyborem nie tylko dla osób, które noszą miano DJ. Świetnie sprawdzą się one dla każdego, kto zajmuje się nagrywaniem muzyki w domowym zaciszu. Wygoda użytkowania pozwoli na długą i komfortową pracę, a jakość dźwięku sprawi, że będziemy mogli dokładnie pracować nad barwą brzmienia i wprowadzać konieczne poprawki. Słuchawki tego typu są także dobrym wyborem dla graczy, którzy chcą dokładnie słyszeć co dzieje się w grze, a także dla osób, które po prostu chcą zrelaksować się słuchając muzyki lub oglądając film.

  AKCESORIA

  Jeżeli zależy nam na tym aby nasze słuchawki posłużyły nam przez możliwie jak najdłuższy czas, powinniśmy wiedzieć jak o nie zadbać, a w tej kwestii bardzo dobrze sprawdzą się różnorodne akcesoria. Przykładem może być pokrowiec na słuchawki, które zabezpieczy je w podróży, więc nie będziemy musieli obawiać się o to, że po wyjęciu sprzętu z walizki odkryjemy pęknięcia. Innym przydatnym urządzeniem jest stojak na słuchawki, który sprawi, że będą one zawsze na miejscu i co ważne, nie będą się plątać, tym samym zmniejszając ryzyko powstania pęknięcia w przewodzie, będącego jedną z najczęstszych usterek jakie spotykane są w słuchawkach po pewnym czasie.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl