Akcesoria do słuchawek

Najczęściej kupowane produkty w grupie Akcesoria

Wybrani producenci w grupie Akcesoria

 • AKG

  AKG Acoustics producent przewodowych i bezprzewodowych rozwiązań elektroakustycznych. Firma została założona w 1947 roku w Wiedniu przez Austriaków Rudolfa Goerike i Ernsta Plessa pod nazwą Akustische und Kino-Geräte Ges. m. b. H. AKG Acoustics (...)


 • Audio Technica

  Audio-Technica należy do ścisłej czołówki producentów mikrofonów. Sprzętu tej marki używają największe gwiazdy światowej piosenki i estrady. Z mikrofonów Audio-Technica korzystają także największe, profesjonalne studia nagraniowe na całym świecie. (...)


 • Beyerdynamic

  Firma Beyerdynamic została założona w 1924 roku w Berlinie przez Eugena Beyera. To jedna z najdłużej działających firm branży audio na świecie. Najpierw specjalizowała się w budowie wzmacniaczy i głośników przeznaczonych do kin, aż do roku 1937 (...)


 • Klotz

  Klotz Cables jest ogromna niemiecka firma produkującą wysokiej jakości kable. Firma produkuje kable, które podobno mają najniższe straty., W świecie audio/wideo systemów kablowych nazwa Klotz jest synonimem najwyższej jakości, wydajności i (...)


  Akcesoria w naszym sklepie muzycznym

  Muzyka jest wspaniałą dziedziną sztuki, która łączy wszystkich ludzi na całym świecie. Nie ma bowiem osoby, która by nie czerpała radości ze słuchania muzyki, niezależnie od gatunku czy wykonawcy. Muzyka od zawsze łączyła ludzi i można jej słuchać na spokojnie w domu, w drodze do pracy, czy na żywo na koncertach. Jeśli wybieramy rekreacyjne słuchanie muzyki w domowym zaciszu, dobrze jest mieć sprzęt, który pozwoli na odsłuch w wysokiej jakości. Słuchawki są tu bardzo chętnie wykorzystywanym sprzętem, jednak warto pamiętać, że liczy się nie tylko jakość dźwięku, ale także komfort samego słuchania. Nawet jeśli posiadamy drogie, wysokiej jakości słuchawki, słuchanie może być w niektórych sytuacjach mało wygodne. Aby poprawić komfort, można zdecydować się na wybór konkretnych akcesoriów do słuchawek. Jakie akcesoria są godne uwagi i w jakich sytuacjach sprawdzą się najlepiej?

  KOMFORT UŻYTKOWANIA

  Słuchawki nie są jedynie urządzeniem pozwalającym nam odpoczywać przy przyjemnych dźwiękach muzyki. Są one także sprzętem bez którego nie może się obejść każdy producent muzyki. Jeśli więc zajmujemy się homerecordingiem, czyli nagrywamy muzykę w domu, potrzebne nam będą dobre słuchawki które umożliwią nam dokładny odsłuch nagranych ścieżek dźwiękowych, dzięki czemu będziemy mogli wychwycić nieczystości i skupić się na tym co słyszymy w danej chwili. Jeśli chcemy poprawić komfort pracy, możemy zacząć od samych nauszników. Te niedrogie akcesoria najczęściej wybierane są jeśli nauszniki naszych obecnych słuchawek są wytarte, jednak warto je wymienić na nowe również wtedy kiedy obecne nauszniki są płaskie i niewygodne. Ma to spore znaczenie w przypadku słuchawek zamkniętych. Uszkodzone nauszniki będą wówczas psuły cały efekt, przez co nie będziemy mogli skupić się w pełni na dźwięku który chcemy usłyszeć. Niektóre nauszniki można zakładać na te fabrycznie zamontowane, sprawiając tym samym, że słuchawki nie będą nas gniotły podczas słuchania muzyki. Innym bardzo ważnym sprzętem są różnego rodzaju przejściówki. Jeśli gramy na gitarze elektrycznej, istnieje możliwość, że nasz wzmacniacz gitarowy posiada złącze słuchawkowe o wejściu znacznie większym od końcówki naszych słuchawek. Wówczas wystarczy zastosować przejściówkę i już możemy cieszyć się doskonałym dźwiękiem na słuchawkach. Jeśli przewód naszych słuchawek jest stosunkowo krótki, warto wybrać przejściówkę w formie przewodu. Wówczas będziemy mogli bez problemu grać na instrumencie bez obaw o to, że słuchawki nam spadną przy delikatnym odchyleniu się od wzmacniacza. Mówiąc o kablach warto wspomnieć także o przewodach służących wyłącznie do przedłużenia przewodu naszych słuchawek. Ma to bardzo duże znaczenie w domowym studiu nagrań gdzie słuchawki podłączane są na przykład do interfejsu audio.

  JAK DBAĆ O SWÓJ SPRZĘT?

  Nie jest tajemnica, że zwykle im droższy sprzęt, tym wyższa jest jego jakość. Nie inaczej jest ze słuchawkami, których wysoka cena potrafi zaskoczyć wielu miłośników muzyki. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości dźwięku i zdecydujemy się na zakup drogich słuchawek, powinniśmy dbać o nie w należyty sposób, aby móc cieszyć się nimi przed długie lata. Dobrym wyborem będzie stojak na słuchawki na który będziemy mogli odłożyć nasz sprzęt kiedy go nie używamy. Wówczas słuchawki zawsze będą w tym samym miejscu. Jeśli wybieramy się w podróż, nie powinniśmy pakować słuchawek bezpośrednio do plecaka. Lepszym pomysłem będzie włożenie ich do pokrowca, który zapewni słuchawkom ochronę w trakcie podróży.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl