Słuchawki Hi-Fi

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Słuchawki Hi-Fi

Wybrani producenci w grupie Słuchawki Hi-Fi

 • AKG

  AKG Acoustics producent przewodowych i bezprzewodowych rozwiązań elektroakustycznych. Firma została założona w 1947 roku w Wiedniu przez Austriaków Rudolfa Goerike i Ernsta Plessa pod nazwą Akustische und Kino-Geräte Ges. m. b. H. AKG Acoustics (...)


 • Beyerdynamic

  Firma Beyerdynamic została założona w 1924 roku w Berlinie przez Eugena Beyera. To jedna z najdłużej działających firm branży audio na świecie. Najpierw specjalizowała się w budowie wzmacniaczy i głośników przeznaczonych do kin, aż do roku 1937 (...)


 • Mackie

  Mackie to amerykański producent sprzętu audio. Korzenie firmy sięgają początku lat 90-tych XX wieku, kiedy to Greg Mackie powołał do życia firmę Mackie Designs, Inc. Bardzo dobra jakość i atrakcyjne ceny konstruowanych i budowanych przez Grega (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


 • Yamaha

  Od roku 1887, firma Yamaha (później Nippon Gakki Ltd.) zaczęła produkować organy piszczałkowe, jej nieprzerwany wzrost doprowadził do tego, iż stała się największym na świecie producentem instrumentów muzycznych, ale również wiodącym i liczącym się (...)


  Słuchawki Hi-Fi w naszym sklepie muzycznym

  Wszyscy uwielbiamy słuchać muzyki i każda osoba ma swoich ulubionych wykonawców oraz ulubione gatunki muzyczne. Wrażenia ze słuchania muzyki można spotęgować dzięki temu w jaki sposób jej słuchamy. Możemy bowiem zdecydować się na dobre głośniki lub słuchawki, a oba te urządzenia mają swoje silne strony. Jeśli wolimy odciąć się od świata lub posłuchać muzyki poza domem, powinniśmy wybrać odpowiednie dla nas słuchawki. Jakie słuchawki będą jednak odpowiednie, skoro do wyboru jest tyle rodzajów i modeli? Zanim wybierzemy się na zakupy, powinniśmy wiedzieć czym różnią się między sobą konkretne rodzaje słuchawek.

  DOUSZNE CZY NAUSZNE?

  Tym na co użytkownicy słuchawek zwracają największą uwagę jest ich typ, a mianowicie czy są to słuchawki nauszne czy douszne. Oba z tych rodzajów mogą pozwolić nam cieszyć się pięknym, głębokim brzmieniem, jednak jeden rodzaj sprawdza się lepiej od drugiego w konkretnych warunkach. Jeśli stawiamy przede wszystkim na wygodę, zdecydowanie najlepszym wyborem będą słuchawki douszne. Są one lekkie i bardzo łatwe w transporcie, ponieważ w każdej chwili możemy włożyć je do kieszeni kiedy jesteśmy poza domem. Słuchawki douszne są świetne również jeśli lubi biegać i słuchać muzyki jednocześnie. Wówczas należy jednak pamiętać, że zwykłe słuchawki douszne nie będą się nadawać, ponieważ będą wypadać z uszu podczas biegu. Powinniśmy wybrać więc słuchawki z obwódką która pozwoli nam założyć je na uszy lub zdecydować się na wybór słuchawek bezprzewodowych. Taki rodzaj słuchawek jest bardzo lekki, a dodatkowo dobrze dopasowują się do uszu, więc nie musimy się martwić o to, że w pewnym momencie nam wypadną. Ponad to brak przewodu jest tu sporym atutem, ponieważ nie będzie on ściągał słuchawek w dół podczas biegu. Jeśli naszym priorytetem nie jest wygoda, lecz jakość dźwięku, zdecydowanie lepszym wyborem będą słuchawki nauszne. Nie oznacza to oczywiście, że są one niewygodne, jednak nie włożymy ich już do kieszeni ze względu na ich wielkość. Jeśli chcemy móc maksymalnie odciąć się od świata słuchając muzyki lub grając w gry, warto zastanowić się nad wyborem słuchawek zamkniętych, ponieważ dobrze izolują one dźwięki dochodzące z zewnątrz. Z tego tez powodu słuchawki zamknięte są bardzo chętnie wybierane przez osoby zajmujące się produkcją muzyki, ponieważ znacznie łatwiej jest wówczas skupić się na brzmieniu dźwięków. Jeśli szukamy słuchawek nausznych których będziemy używać poza domem, warto zastanowić się nad wyborem konstrukcji otwartej, ponieważ wówczas będziemy słyszeć także inne dźwięki, na przykład kiedy ktoś nas zawoła lub jeśli w pobliżu będzie nadjeżdżał samochód. Słuchawki nauszne również mogą być bezprzewodowe i wówczas mogą zachwycać nie tylko doskonałym dźwiękiem, ale także bardzo wysokim komfortem użytkowania.

  INFORMACJE DODATKOWE

  W niektórych przypadkach najlepiej jest kupować słuchawki w sklepie stacjonarnym, tak aby mieć możliwość przymierzenia ich. Przykładem może być sytuacja kiedy poszukujemy bezprzewodowych słuchawek nausznych, których będziemy używać podczas biegania lub na siłowni. W takiej sytuacji powinniśmy wybrać model, który dobrze dopasuje się do kształtu naszej głowy, co zminimalizuje ryzyko spadnięcia słuchawek podczas gwałtownego ruchu. Jeśli chcemy aby komfort zawsze szedł w parze z użytkowaniem słuchawek bezprzewodowych, nie zapominajmy by regularnie je ładować, aby uniknąć ryzyka rozładowania w trakcie treningu.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl