Słuchawki półotwarte

Sortowanie

Cena

od
do


Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Słuchawki półotwarte

Wybrani producenci w grupie Słuchawki półotwarte

 • AKG

  AKG Acoustics producent przewodowych i bezprzewodowych rozwiązań elektroakustycznych. Firma została założona w 1947 roku w Wiedniu przez Austriaków Rudolfa Goerike i Ernsta Plessa pod nazwą Akustische und Kino-Geräte Ges. m. b. H. AKG Acoustics (...)


  Słuchawki półotwarte w naszym sklepie muzycznym

  W dzisiejszych czasach każdy instrumentalista i wokalista może zająć się nagrywaniem muzyki. Chodzi tu jednak nie o nagrywanie na szybko, w słabej jakości, lecz o możliwość zarejestrowania ścieżki dźwiękowej w wysokiej jakości, bez szumów. Nagrywać można między innymi za pomocą mikrofonów lub interfejsów, jednak należy pamiętać, ze dobrze wyposażone studio powinno posiadać nie tylko sprzęt do nagrywania, ale również sprzęt dodatkowy, na przykład dobry odsłuch. Kiedy nagramy dźwięk, powinniśmy mieć możliwość bardzo dokładnego odsłuchania ścieżki aby sprawdzić jakie poprawki należy wprowadzić. Jeśli zależy nam na możliwości bardzo dokładnego odsłuchu, warto zdecydować się na wybór słuchawek studyjnych.

  GŁĘBOKIE BRZMIENIE I WYGODA
  Słuchawki studyjne występują w trzech głównych rodzajach. Możemy zatem spotkać słuchawki otwarte, %%LINK%1434%% oraz zamknięte. Konstrukcja zamknięta bardzo dokładnie izoluje dźwięki z zewnątrz, dzięki czemu będziemy mogli dobrze skupić się na odsłuchiwaniu nagranego wcześniej dźwięku. Słuchawki otwarte z kolei dopuszczają dźwięki dochodzące z otoczenia, więc nieco trudniej będzie się skupić na detalach odsłuchiwanego dźwięku, jednak taka konstrukcja również ma swoje zalety. Kiedy odsłuchujemy nagraną wcześniej ścieżkę, możemy bez problemu dogrywać do niej linię innego instrumentu, na przykład gitary, ponieważ słuchawki otwarte pozwolą nam usłyszeć zarówno wcześniej nagrany dźwięk jak i dźwięk instrumentu na którym gramy. Słuchawki półotwarte można sklasyfikować pomiędzy konstrukcją otwartą a zamkniętą, co oznacza, że słuchawki tego typu nieco lepiej izolują dźwięki z zewnątrz od słuchawek z konstrukcją otwartą, jednak nadal można stosunkowo wygodnie dogrywać dźwięki instrumentu. Jeśli zatem nie mamy pewności czy wybrać słuchawki zamknięte czy otwarte, konstrukcja półotwarta będzie bez wątpienia bardzo dobrym wyborem. Słuchawki studyjne charakteryzują się bardzo wysoką jakością odtwarzanego dźwięku, dzięki czemu muzyka której słuchamy nie zostaje nadmiernie wzbogacona o bas. To bardzo ważne, ponieważ wówczas sami możemy dodać nieco niskich tonów do naszej ścieżki jeśli tylko zechcemy. Plusem słuchawek studyjnych jest również ich konstrukcja, która pozwala na bardzo komfortowe użytkowania. Sprzęt tego typu dobrze dopasowuje się do kształtu głowy, więc możemy nagrywać i grać na instrumencie bez obaw o to, że w pewnym momencie słuchawki zsuną nam się z głowy. Ponad to słuchawki są na tyle wygodne, że nie uciskają uszu przy dłuższym użytkowaniu. Warto zaznaczyć, ze słuchawki studyjne nie muszą być używane wyłącznie przez osoby, które zajmują się produkcją muzyki. Jeśli lubimy słuchać ulubionych utworów dla relaksu, oglądać filmy lub grać w gry i zależy nam na doskonałym dźwięku i wygodzie użytkowania, słuchawki studyjne z pewnością będą bardzo dobrym wyborem.

  PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT
  Co prawda słuchawki studyjne nie muszą być bardzo drogim sprzętem, jednak jeśli wybraliśmy model wyższej klasy i zależy nam na tym aby cieszyć się nim przez dłuższy czas, powinniśmy wiedzieć jak się obchodzić z takim sprzętem. Miejscem które jest najbardziej narażone na uszkodzenia, jest przewód, w którym mogą postać pęknięcia podczas jego zginania. Warto więc przechowywać słuchawki w jednym miejscu, najlepiej na stojaki. Jeśli wybieramy się w podróż i zabieramy słuchawki ze sobą, warto włożyć je wcześniej do specjalnego pokrowca zanim spakujemy je do plecaka lub walizki.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl