Joyo Bantamp Zombie Head

Zobacz Gitary w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Wzmacniacze i kolumny gitarowe w sklepie Muzyczny.pl

Firma Joyo znana jest z tego, że ciągle nie przestaje zaskakiwać nowymi produktami, które wyznaczają wysoką jakość zarówno wykonania, jak i brzmienia przy zachowaniu ekstremalnie dobrej ceny. Niedawno światło dzienne ujrzały miniaturowe wzmacniacze gitarowe serii Bantamp. Każdy z nich jest swego rodzaju hybrydą lampy z 20-watową końcówką mocy i indywidualnym brzmieniem wzorowanym na legendarnych konstrukcjach. Na ich pokładzie znajdziemy dwa kanały, łączność Bluetooth, wyjście słuchawkowe oraz pętlę efektów. Brzmienie kreować możemy trzema, podstawowymi pokrętłami gain, ton oraz volume. Dziś przed nami znalazł się hi-gainowy model serii o nazwie Zombie w której dwie środkowe litery zostały pogrubione. Ciekawe dlaczego…

Joyo Zombie Head został zaprojektowany z myślą o gitarzystach gustujących w ciężkich odmianach muzyki rockowej oraz metalu. Niewielkie gabaryty urządzenia nie oznaczają małych możliwości brzmieniowych. Wzmacniacz jest bardzo czuły, dzięki czemu tylko jedno pokrętło odpowiedzialne za korekcje tonów jest wystarczające, by móc uzyskać szeroką gamę brzmienia – od jasnego, po bardzo ciemne i ciepłe. Pokrętło volume nie służy jedynie do korygowania głośności, bo pamiętajmy, że mamy do czynienia ze wzmacniaczem skonstruowanym w oparciu o lampę. Mocniejsze podkręcenie głośności sprawi, że brzmienie uzyska charakterystyczny dla wzmacniaczy lampowych, naturalny przester. Bez podkręcania potencjometru gain, będziemy mogli cieszyć się brzmieniem doskonałym do grania bardziej rockowych odmian bluesa. Joyo Zombie Head jest wzmacniaczem uniwersalnym, który doceni bardzo szerokie grono gitarzystów, bez względu na ich wymagania. Jest on bardzo dobrym wyborem dla osób, które szukają sprzętu do ćwiczeń. Łączność bluetooth jest w tym celu bardzo przydatna, ponieważ za jej pomocą możemy połączyć się ze wzmacniaczem za pomocą telefonu i puścić podkład w tle, tak by dźwięk płynął z głośników. W ten sposób możemy grać z akompaniamentem, ćwiczyć ulubione solówki lub nowe zagrywki, ucząc się jednocześnie zasad harmonii i poczucia rytmu. Należy jednak pamiętać, że aby uzyskać dźwięk ze wzmacniacza, potrzebna jest zewnętrzna kolumna. Jeżeli jej nie posiadamy, możemy bez przeszkód grać po podłączeniu słuchawek. Wówczas nie musimy martwić się o spadek jakości brzmienia, bowiem Joyo Zombie Head został wyposażony w symulację głośników, dzięki czemu nawet w słuchawkach będziemy czuli się tak, jakbyśmy grali w połączeniu z dużą kolumną.

Wysoka jakość brzmienia jest bez wątpienia jedną z najważniejszych cech urządzenia, lecz nie musimy się ograniczać do tego jednego, bez względu na to jak bardzo nam się podoba. Możemy je dowolnie kreować za pomocą zewnętrznych efektów. Wpinając je do wbudowanej pętli, uzyskamy takie brzmienie na jakie pozwoli nam kostka którą posiadamy. Oznacza to, że wzmacniacz sprawdza się nie tylko jako wysokiej jakości platforma do ćwiczeń, ale także jako sprzęt do kreowania własnego brzmienia i eksperymentowania z dźwiękiem. Dzięki zastosowaniu lampowego przedwzmacniacza, moc 20W która może wydawać się niewielka, pozwala w rezultacie na uzyskanie bardzo dużej głośności i przebicie się dźwięku przez perkusję, dając gitarzyście możliwość bardzo wyraźnego nagłośnienia.

Firma Joyo kojarzyła się przez długi czas z dobrej jakości sprzętem, który nie kosztuje zbyt wiele. Producent chce jednak konkurować z największymi markami, czego dowodem jest sprzęt coraz lepszej jakości, taki jak Zombie Head. Pomimo rosnącej jakości brzmienia i wykonania, producent pozostaje przy stosunkowo niskich cenach, dzięki czemu radość z bardzo dobrego brzmienia nie jest już zarezerwowana dla gitarzystów o dużym budżecie.

↑ Do góry
Kup w sklepie Muzyczny.pl
Do góry