Lekcje zdalne, wideokonferencje – jaki sprzęt wybrać?

Zobacz News w sklepie Muzyczny.pl

Pandemia Covid-19 zmieniła naszą rzeczywistość na wiele miesięcy. Czasy dziwne, świat się zmienił, jednak musimy sobie radzić. Musimy wykreować nowe przyzwyczajenia, nowy sposób spędzania czasu. Wiele firm przeszło na tryb pracy zdalnej również szkoły i uczelnie wyższe przyjęły formę zdalnej nauki. Współczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na łatwy, niedrogi i przede wszystkim szybki i dobrej jakości kontakt na odległość. Odnosi się to zarówno internetu i zwiększenie jego przepustowości do potężnego 1 Gigabita, ale także sprzętu i aplikacji pozwalających na kontakt dźwiękowy jak i wizualny.

 

Praktycznie wszystkie dostępne obecnie laptopy i smartfony mają wbudowane kamery, mikrofony oraz możliwość podłączenia słuchawek. Warto jednak zadbać o jeszcze lepszą jakość dźwięku i zakupić niezły, jednocześnie stosunkowo niedrogi sprzęt. Pierwszym rozwiązaniem może być opcja „wszystko w jednym”. Mowa tu o słuchawkach z wbudowanym mikrofonem, które od lat wykorzystywane są przez graczy do komunikacji podczas wspólnych rozgrywek.

 

Drugą, nieco bardzie rozbudowaną opcją jest zakup mikrofonu USB, który podłączamy bezpośrednio do komputera, oraz osobno zwykłych słuchawek HiFi.

↑ Do góry

Kup w sklepie Muzyczny.pl

Do góry