Fender Billie Eilish Signature Ukulele

Zobacz Akcesoria gitarowe w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Kostki, piórka, pazurki w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Mandoliny i ukulele w sklepie Muzyczny.pl

Sygnowane instrumenty są pewnego rodzaju uznaniem dla muzyka. Kiedy jakiś artysta przez wiele lat współpracuje z daną marką dochodzi ostatecznie do momentu, w którym producent tworzy dla niego gitarę w pełni spełniającą oczekiwania muzyka.

Firma Fender, która jest chyba najbardziej znaną i legendarną marką na świecie, ma pod swoimi skrzydłami takich wybitnych gitarzystów jak Eric Clapton, Eric Johnson, Jim Root czy Troy Van Leeuwen. Gitary dla nich tworzone są jednymi z najlepszych a sami muzycy czynnie biorą udział w ich projektowaniu. Jest to również przemyślane posunięcie marketingowe. Znany i lubiany muzyk kojarzy się z danym modelem, a jego fani często chcieliby mieć coś związanego ze swoim idolem. Wyżej wymienieni gitarzyści są już legendami, którzy z instrumentami Fendera związani są prawie od zawsze, tym bardziej ciekawym jest fakt, że Fender postanowił stworzyć coś dla artystki, która popularność osiągnęła stosunkowo niedawno. Atmosferę podgrzewa także fakt, że instrumentem tym nie jest customowo tworzona gitara, ale świetnej jakości ukulele elektroakustyczne.

O kim mowa?

Młodziutka Billie Eilish stała się gwiazdą bardzo szybko, choć wiej przypadku „gwiazda” może nie być trafnym stwierdzeniem. Urodzona w 2001 roku artystka przyciągnęła uwagę publiczności i krytyków alternatywnym stylem, zarówno w muzyce jaki i w sposobie bycia. Jej muzyka i teksty sprawiły, że młoda Eilish stała się idolką nastolatków, szczególnie tych, którzy nie czują się dobrze we współczesnej rzeczywistości. Daleka od bycia typową gwiazdką POP, wykreowała postać mroczną, przygnębiającą i surową, nie pozbawioną inteligencji i uroku. Jej muzyka to alternatywny POP z dużą dawką elektroniki. Niepowtarzalna barwa głosu i sposób śpiewania jest nie do podrobienia. Minimalizm i prostota to zdecydowanie najskuteczniejsza broń, której Billi użyła do zdobycia muzycznego świata, stając się jednocześnie głosem pokolenia. Jej kariera nabrała rozpędu w 2016 roku, kiedy to premierę miał singiel “Ocean Eyes”. Już wtedy było wiadomo, że wyjątkowość tej muzyki zaprowadzi nastolatkę na szczyty. Mimo, że obecnie artystka kojarzy się z muzyką elektroniczną, jej początki mocno związane są z ukulele. Firma Fender zdając sobie sprawę z mocy nazwiska Eilish nawiązała współpracę, która zaowocowała stworzeniem instrumentu brzmiącego i wyglądającego dokładnie jak Billy – czyli po prostu doskonale.

Billie Eilish Signature Ukulele firmy Fender jest instrumentem, na który mogą sobie pozwolić zarówno początkujący, jak i zaawansowani muzycy. Cena może trochę odstraszać, bo ukulele w porównaniu z innymi wydaje się dość drogie, ale każdy kto choć trochę interesuje się branżą muzyczną wie, że dobry sprzęt kosztuje. Omawiany model z pewnością jest wart swojej ceny. Renomowana marka, bardzo solidne wykonanie, najwyższej klasy osprzęt, świetne brzmienie i niepowtarzalny design – to wszystko składa się na jakość. Ale do rzeczy, co my tu mamy?

Billie Eilish Signature Ukulele występuje tylko w rozmiarze koncertowym (15 cali). Spód, boli i płyta wierzchnia wykonane zostały z egzotycznego drewna sapele. To podobne gęstością do mahoniu drewno ma również zbliżone walory brzmieniowe. Jest więc sporo basu, brzmienie jest ciepłe ale jednocześnie nie „zamulone” i bardzo dźwięczne. Na wykonany z nato gryf naklejono podstrunnice z orzecha. Tu warto zaznaczyć, że gryf jest bardzo wygodny a jego wykonanie sprawia, że gra jest przyjemna i nawet najbardziej subtelne nuty gra się rewelacyjnie. Już akustycznie ten mały Fender gra świetnie, jeśli jednak chcemy zabrzmieć głośniej lub wspomóc się dodatkowymi efektami, producent zadbał o przetwornik, który umożliwia podłączenie instrumentu do wzmacniacza lub zestawu nagłośnieniowego. Elektronika nie byle jaka, bo Fishman Kula Preamp z wbudowanym stroikiem i equalizerem, pozwalającym dostosować dźwięk do naszych potrzeb. Płynnie działające klucze umożliwiają precyzyjne nastrojenie ukulele. Warto zwrócić uwagę także na wygląd. Czarny, matowy lakier ozdobiony dość dziwaczną, niepokojącą grafiką, jest bardzo w stylu Billie Eilish.

Podsumowując. Billie Eilish Signature Ukulele to świetnie wykonany instrument, nie tylko dla fanów młodej artystki. Jeśli szukasz solidnego ukulele o bardzo dobrym brzmieniu, z pewnością powinieneś zainteresować się tm modelem.

↑ Do góry
Do góry