Ukulele

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Ukulele

Wybrani producenci w grupie Ukulele

 • Baton Rouge

  Baton Rouge to niemiecka firma, która istnieje od 1999 roku i od początku swojej działalności miała jasno określony cel – stworzyć jak najlepsze instrumenty przy zachowaniu możliwie najatrakcyjniejszych cen. Efekt pracy okazał się bardzo (...)


 • Canto

  Firma Canto - Prusakowski rozpoczęła działalność w latach osiemdziesiątych. Założył ją ojciec Darka Prusakowskiego (obecnego szefa), pan Leszek Prusakowski. Początkowo była to mała rodzinna produkcja wyrobów kaletniczych. W tamtym okresie firma nie (...)


 • Dean

  Dean, to jeden z największych amerykańskich producentów gitar. Ogromny wybór gitar elektrycznych i basowych od tanich instrumentów dla początkujących po gitary z najwyższej półki cenowej (Custom Shop USA). Rewelacyjne akustyki, świetne klasyki oraz (...)


 • Epiphone

  Epiphone firma produkująca sprzęt gitarowy na bazie Gibsona, będąca również częścią tej firmy. Najbardziej znana z modelu Epiphone Casino używanego przez gitarzystów zespołu The Beatles. Firma Epiphone, oprócz gitar produkowała przed II wojną (...)


 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • Fzone

  Fzone jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się firm, która oferuje niedrogie ale dobre jakościowo akcesoria dla muzyków. Początkowo producent skupiał się głównie na drobnym sprzęcie elektronicznym dla gitarzystów, oferując popularne na (...)


 • Gretsch

  Gretsch to bez wątpienia jeden z najważniejszych producentów instrumentów muzycznych na świecie. Firmę założył w 1883 w Nowym Yorku niemiecki imigrant Friedrich Gretsch. Początkowo firma zajmowała się produkcją tamburynów, drobnych instrumentów (...)


 • Grover

  Grover to amerykański producent hardware′u gitarowego, z którego usług korzystają największe marki na świecie. Grover słynie głównie z produkcji doskonałej jakości kluczy do gitar elektrycznych, basowych, akustycznych i klasycznych, jednak w (...)


 • Kala

  Jesteśmy Kala Brand Music Co. i jesteśmy z Petaluma, Kalifornia. Nasze miasto rodzinne znajduje się w kraju winiarskim Sonoma i jest portem dla eklektycznej mieszanki artystów, rolników, browarów i firm technologicznych. Jesteśmy społecznością (...)


 • Ortega

  Punktem wyjścia dla tej nowoczesnej firmy było tworzenie gitar według klasycznych hiszpańskich linii. Dzisiaj przenieśli tradycyjną produkcję gitar na nowe poziomy, opracowując instrumenty, które są dostosowane do potrzeb klientów. Robiąc to, (...)


 • Richwood

  Marka Richwood powstała w 1979 roku. Od początku działalności firma skupiała się na tworzeniu instrumentów bardzo dobrych jakościowo i jednocześnie przystępnych cenowo. W ofercie tego amerykańskiego producenta znajdziemy serię gitar elektrycznych (...)


 • Rockcase

  Jako marka wysokiej jakości rodziny RockGear, RockCase jest wiodącym na świecie producentem futerałów na instrumenty muzyczne i inny sprzęt. Z szeroką gamą wyjątkowo wytrzymałych futerałów ochronnych nawet na „egzotyczny” sprzęt, (...)


 • Samick

  Samick to jeden z największych producentów instrumentów na świecie (Niemal połowa światowej produkcji gitar, większość na zlecenie wielu znanych marek), bezkonkurencyjne w swojej klasie pod względem ceny, wykończenia i zastosowanych materiałów. (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


  Pokaż wszystkie produkty w podgrupach

  Ukulele w naszym sklepie muzycznym

  Wybór właściwego ukulele może nie być łatwym zadaniem. Istnieje wiele modeli różniących się pod względem rozmiaru, zastosowanego drewna, typu itd. Jeżeli jednak znajdziemy właściwy instrument to gra na nim przyniesie nam wiele satysfakcji z gry. Ta sama zasada tyczy się mandoliny, ponieważ choć ukulele i mandolina zupełnie różnią się od siebie brzmieniem, to oba te instrumenty są w stanie zabrzmieć zupełnie inaczej w zależności od tego z jakich komponentów są wykonane. Te niewielkich gabarytów instrumenty oferują prawdziwe bogactwo dźwięków i mogą być wykorzystywane zarówno w zespole jak i jako instrument solowy. Czym powinniśmy się kierować wybierając ukulele lub mandolinę?

  UKULELE
  Wyróżniamy cztery podstawowe wielkości ukulele: sopranowe, koncertowe, tenorowe oraz barytonowe.
  Ukulele sopranowe jest najbardziej tradycyjną wersją tego instrumentu, a jego rozmiar to ok. 51cm (20 cali). Ten typ ukulele produkuje najbardziej klasyczne brzmienie w całej rodzinie. Ukulele koncertowe jest nieco większe, a jego rozmiar to 58cm (23 cale). Zarówno korpus jak i gryf jest dłuższy, a co za tym idzie, posiada ono większe odstępy między progami. To sprawia, że ukulele koncertowe jest lepiej leży w dłoniach. Podobnie jak ukulele sopranowe, ten typ również charakteryzuje się klasycznym brzmieniem jednak jest ono nieco głośniejsze. Ukulele tenorowe jest aktualnie najchętniej wybieranym rozmiarem tego instrumentu. Jego wielkość to 66cm (26 cali). Jego brzmienie odstaje nieco od klasycznego brzmienia ukulele i jest bardziej głębokie, w pewnym stopniu podobne do gitary klasycznej. Większość profesjonalnych muzyków wybiera właśnie ukulele tenorowe (na przykład James Hill). Dobrym przykładem wysoko ocenianego ukulele tenorowego jest Hora M1176, które wykonane jest z litego mahoniu. Drewno to pozwala wybrzmieć instrumentowi ciepłym, ciemnym i zdecydowanym dźwiękiem, co w połączeniu z nieco większym rozmiarem korpusu skutkuje wyraźnym i donośnym brzmieniem. Dzięki temu, że mamy do czynienia z litym drewnem, dźwięk jest bardziej klarowny, a instrument jest bardziej wrażliwy na artykulację. Największe z całej rodziny ma rodziny ma wielkość 76cm (30 cali) i jest nazywane ukulele barytonowym. Ten model posiada oczywiście najgłębsze brzmienie, które jest bardzo zbliżone do gitary klasycznej z nylonowymi strunami. Jest to najmniej popularny rozmiar ukulele, jako że większość muzyków wybiera ten instrument właśnie ze względu na jego mały rozmiar, charakterystyczne brzmienie (ukulele barytonowe brzmi bardziej jak gitara klasyczna) oraz mobilność. Ukulele są wykonywane z różnych typów drewna. Do najbardziej popularnych należy mahoń oraz koa. Koa to drewno pochodzenia hawajskiego, dlatego większość ukulele pochodzących z tego rejonu, jest wykonana właśnie z niego. Charakteryzuje się bardzo ciepłym brzmieniem i jest używane do produkcji droższych instrumentów. Instrumenty ze średniej półki są zazwyczaj wykonane z mahoniu. Brzmienie mahoniu jest nieco bardziej miękkie, niemniej jednak jest również bardzo dobry materiał na ukulele (a przy tym tańszy). Po za wcześniej wymienionymi, spotkamy również ukulele wykonane ze świerku, który zazwyczaj trafia do najtańszych instrumentów.

  MANDOLINA
  Mandolina to niewielki instrument strunowy, podobny do lutni, jednak z krótkim gryfem. Mandolinę stroi tak się tak jak skrzypce i posiada ona cztery podwójne struny. Najczęściej gramy na niej za pomocą płaskiej kostki. Jest to instrument znany od wielu wieków, a jego nazwa została ostatecznie nadana przez Włochów. Mandolina znalazła zastosowanie, choć dość ograniczone w muzyce rockowej. Dźwięk mandoliny słychać w wielu sentymentalnych piosenkach Roda Stewarta. Na mandolinach często grali muzycy z grupy Jethro Tull: Ian Anderson, Martin Barre i Dave Pegg oraz Eric Bazilian z zespołu The Hooters. Sporadycznie na mandolinie grał John Paul Jones z Led Zeppelin, Steve Howe z Yes, Chris Cornell z Soundgarden i Peter Buck z R.E.M. Największy wpływ na brzmienie mandoliny mają gatunki drewna wykorzystane do jej produkcji. Każdy gatunek posiada inne właściwości brzmieniowe. Przykładem może być świerk, który pozwala wybrzmieć instrumentowi bardzo jasnym i czystym brzmieniem. Nieco ciemniej i cieplej zabrzmi cedr, a jeżeli zależy nam na tym by dźwięk był bardzo ciepły, wybierzmy instrumenty wykonane z większości lub w całości z mahoniu. Większość modeli stworzonych jest z kilku gatunków drewna, na przykład z mahoniu i świerku, z którego najczęściej produkuje się płyty wierzchnie. Dzięki takiemu połączeniu dźwięk osiada ciepły charakter i jednocześnie jest bardzo klarowny. Mandolina pomimo swoich niewielkich rozmiarów jest głośnym instrumentem, lecz jeżeli chcemy by wybrzmiała ona jeszcze głośniej, najlepszym wyborem będzie mandolina elektroakustyczna taka jak Stagg M50. Instrument ten możemy podłączyć do wzmacniacza gitarowego, a jeżeli tylko zechcemy, możemy wzbogacić brzmienie o różnego rodzaju efekty.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl