Ukulele

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Ukulele

Poradniki dla muzyków w grupie Ukulele

Nauka gry na ukulele ? część 1

Nauka gry na ukulele ? część 1

Zalety ukuleleUkulele należy do jedynych z najmniejszych instrumentów strunowych, które swoim brzmieniem zbliżone jest do gitary. Tak naprawdę, to można nazwać je uproszczoną wersją gitary. Pomimo swojego z pozoru zabawkowego wyglądu ukulele jest bardzo popularne w niektórych gatunkach muzycznych, (...)


Gitary, Mandoliny i ukulele

Fender Billie Eilish Signature Ukulele

Fender Billie Eilish Signature Ukulele

Sygnowane instrumenty są pewnego rodzaju uznaniem dla muzyka. Kiedy jakiś artysta przez wiele lat współpracuje z daną marką dochodzi ostatecznie do momentu, w którym producent tworzy dla niego gitarę w pełni spełniającą oczekiwania muzyka. Firma Fender, która jest chyba najbardziej znaną i (...)


Akcesoria gitarowe, Mandoliny i ukulele, Kostki, piórka, pazurki

Czym różni się ukulele od gitary?

Czym różni się ukulele od gitary?

W ostatnich latach ukulele należy do jednego z najczęściej wybieranych instrumentów przez dzieci, młodzież i dorosłych. Swoją ogromną popularność zyskało przede wszystkim dzięki niewielkim rozmiarom, ciekawemu brzmieniu (brzmi prawie jak gitara) i niewielkiej cenie. Ceny budżetowych modeli (...)


Gitary, Mandoliny i ukulele

Jaki instrument dla dziecka?

Jaki instrument dla dziecka?

Wybór instrumentu muzycznego dla dziecka nie należy do najłatwiejszych. Przede wszystkim powinien być on dopasowany do wieku dziecka i jego możliwości. Do najczęściej wybieranych instrumentów w ostatnich latach niewątpliwie należą keyboardy i gitary. Zarówno jeden jak i drugi instrument wymaga (...)


Gitary, Instrumenty klawiszowe, Gitary klasyczne, Mandoliny i ukulele

Nie tylko gitara ma struny

Nie tylko gitara ma struny

Nie tylko gitara ma strunyGrupa instrumentów strunowych szarpanych jest bardzo duża i osoby interesujące się tymi instrumentami mają w czym wybierać. Największą popularnością bez wątpienia cieszy się gitara, która jest instrumentem doskonale odnajdującym się w każdym gatunku muzycznym począwszy od (...)


Gitary, Gitary klasyczne, Gitary akustyczne, Mandoliny i ukulele

Kupno pierwszego ukulele ? na co zwrócić uwagę wybierając budżetowy instrument?

Kupno pierwszego ukulele ? na co zwrócić uwagę wybierając budżetowy instrument?

Jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę kupując pierwsze ukulele. Taka pierwszą podstawową i każdego interesująca kwestią jest jego cena. I tu oczywiście wszystko zależy od zasobności naszego portfela, ale w mojej ocenie kupując pierwszy instrument naprawdę nie ma co przesadzać. W końcu (...)


Gitary, Mandoliny i ukulele


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Ukulele

Wybrani producenci w grupie Ukulele

 • Akmuz

  Firma AKMUZ powstała w 1997 roku. Położenie geograficzne to centrum Polski oraz Europy. Przedmiotem działalności firmy jest : - Hurtowa sprzedaż instrumentów oraz akcesorii muzycznych w sieci sklepów detalicznych na terenie całego kraju, - (...)


 • Baton Rouge

  Baton Rouge to niemiecka firma, która istnieje od 1999 roku i od początku swojej działalności miała jasno określony cel – stworzyć jak najlepsze instrumenty przy zachowaniu możliwie najatrakcyjniejszych cen. Efekt pracy okazał się bardzo (...)


 • Canto

  Firma Canto - Prusakowski rozpoczęła działalność w latach osiemdziesiątych. Założył ją ojciec Darka Prusakowskiego (obecnego szefa), pan Leszek Prusakowski. Początkowo była to mała rodzinna produkcja wyrobów kaletniczych. W tamtym okresie firma nie (...)


 • Epiphone

  Firma Epiphone jest doskonale znana absolutnie każdemu gitarzyście, który podchodzi poważnie do gry na instrumencie. Czasami nazywana jest tańszym Gibsonem, co ma w sobie odrobinę prawdy, jednak co to oznacza? Marka Epiphone należy do giganta jakim (...)


 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • FLIGHT

  Firma FLIGHT została założona w 1993 roku w Słowenii. Misją firmy jest tworzyć instrumenty muzyczne w przystępnej i udostępnić je wszystkim, których marzeniem jest grać. Firma wykorzystuje najwyższej jakości materiały, a niska cena w porównaniu z (...)


 • Fzone

  Fzone jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się firm, która oferuje niedrogie ale dobre jakościowo akcesoria dla muzyków. Początkowo producent skupiał się głównie na drobnym sprzęcie elektronicznym dla gitarzystów, oferując popularne na (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • Gretsch

  Gretsch to bez wątpienia jeden z najważniejszych producentów instrumentów muzycznych na świecie. Firmę założył w 1883 w Nowym Yorku niemiecki imigrant Friedrich Gretsch. Początkowo firma zajmowała się produkcją tamburynów, drobnych instrumentów (...)


 • HORA

  Miasto Reghin, zwane miastem skrzypiec, jest synonimem produkcji instrumentów muzycznych w Rumunii. Wynika to z faktu, że w Reghin istnieje wiele firm produkujących instrumenty muzyczne, zwłaszcza te z ukłonem. Najważniejszym z nich jest HORA. Z (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • Kala

  Jesteśmy Kala Brand Music Co. i jesteśmy z Petaluma, Kalifornia. Nasze miasto rodzinne znajduje się w kraju winiarskim Sonoma i jest portem dla eklektycznej mieszanki artystów, rolników, browarów i firm technologicznych. Jesteśmy społecznością (...)


 • Martin

  C. F. Martin & Co. inspiruje Musicians Worldwide od prawie dwóch wieków swoimi doskonałymi produktami gitarowymi i smyczkowymi. Gitary i smyczki Martina pozostają wyborem muzyków na całym świecie ze względu na ich niezrównaną jakość, kunszt i (...)


 • Noir

  Noir to niemiecka marka stworzona przez firmę Baton Rouge oferująca instrumenty, które zapewnią niezwykły początek przygody z ukulele. Szeroki wybór nietuzinkowych modeli pozwala na dopasowanie ukulele do indywidualnych potrzeb klientów. (...)


  Pokaż wszystkie produkty w podgrupach

  Ukulele w naszym sklepie muzycznym

  Wybór właściwego ukulele może nie być łatwym zadaniem. Istnieje wiele modeli różniących się pod względem rozmiaru, zastosowanego drewna, typu itd. Jeżeli jednak znajdziemy właściwy instrument to gra na nim przyniesie nam wiele satysfakcji z gry. Ta sama zasada tyczy się mandoliny, ponieważ choć ukulele i mandolina zupełnie różnią się od siebie brzmieniem, to oba te instrumenty są w stanie zabrzmieć zupełnie inaczej w zależności od tego z jakich komponentów są wykonane. Te niewielkich gabarytów instrumenty oferują prawdziwe bogactwo dźwięków i mogą być wykorzystywane zarówno w zespole jak i jako instrument solowy. Czym powinniśmy się kierować wybierając ukulele lub mandolinę?

  UKULELE
  Wyróżniamy cztery podstawowe wielkości ukulele: sopranowe, koncertowe, tenorowe oraz barytonowe.
  Ukulele sopranowe jest najbardziej tradycyjną wersją tego instrumentu, a jego rozmiar to ok. 51cm (20 cali). Ten typ ukulele produkuje najbardziej klasyczne brzmienie w całej rodzinie. Ukulele koncertowe jest nieco większe, a jego rozmiar to 58cm (23 cale). Zarówno korpus jak i gryf jest dłuższy, a co za tym idzie, posiada ono większe odstępy między progami. To sprawia, że ukulele koncertowe jest lepiej leży w dłoniach. Podobnie jak ukulele sopranowe, ten typ również charakteryzuje się klasycznym brzmieniem jednak jest ono nieco głośniejsze. Ukulele tenorowe jest aktualnie najchętniej wybieranym rozmiarem tego instrumentu. Jego wielkość to 66cm (26 cali). Jego brzmienie odstaje nieco od klasycznego brzmienia ukulele i jest bardziej głębokie, w pewnym stopniu podobne do gitary klasycznej. Większość profesjonalnych muzyków wybiera właśnie ukulele tenorowe (na przykład James Hill). Dobrym przykładem wysoko ocenianego ukulele tenorowego jest Hora M1176, które wykonane jest z litego mahoniu. Drewno to pozwala wybrzmieć instrumentowi ciepłym, ciemnym i zdecydowanym dźwiękiem, co w połączeniu z nieco większym rozmiarem korpusu skutkuje wyraźnym i donośnym brzmieniem. Dzięki temu, że mamy do czynienia z litym drewnem, dźwięk jest bardziej klarowny, a instrument jest bardziej wrażliwy na artykulację. Największe z całej rodziny ma rodziny ma wielkość 76cm (30 cali) i jest nazywane ukulele barytonowym. Ten model posiada oczywiście najgłębsze brzmienie, które jest bardzo zbliżone do gitary klasycznej z nylonowymi strunami. Jest to najmniej popularny rozmiar ukulele, jako że większość muzyków wybiera ten instrument właśnie ze względu na jego mały rozmiar, charakterystyczne brzmienie (ukulele barytonowe brzmi bardziej jak gitara klasyczna) oraz mobilność. Ukulele są wykonywane z różnych typów drewna. Do najbardziej popularnych należy mahoń oraz koa. Koa to drewno pochodzenia hawajskiego, dlatego większość ukulele pochodzących z tego rejonu, jest wykonana właśnie z niego. Charakteryzuje się bardzo ciepłym brzmieniem i jest używane do produkcji droższych instrumentów. Instrumenty ze średniej półki są zazwyczaj wykonane z mahoniu. Brzmienie mahoniu jest nieco bardziej miękkie, niemniej jednak jest również bardzo dobry materiał na ukulele (a przy tym tańszy). Po za wcześniej wymienionymi, spotkamy również ukulele wykonane ze świerku, który zazwyczaj trafia do najtańszych instrumentów.

  MANDOLINA
  Mandolina to niewielki instrument strunowy, podobny do lutni, jednak z krótkim gryfem. Mandolinę stroi tak się tak jak skrzypce i posiada ona cztery podwójne struny. Najczęściej gramy na niej za pomocą płaskiej kostki. Jest to instrument znany od wielu wieków, a jego nazwa została ostatecznie nadana przez Włochów. Mandolina znalazła zastosowanie, choć dość ograniczone w muzyce rockowej. Dźwięk mandoliny słychać w wielu sentymentalnych piosenkach Roda Stewarta. Na mandolinach często grali muzycy z grupy Jethro Tull: Ian Anderson, Martin Barre i Dave Pegg oraz Eric Bazilian z zespołu The Hooters. Sporadycznie na mandolinie grał John Paul Jones z Led Zeppelin, Steve Howe z Yes, Chris Cornell z Soundgarden i Peter Buck z R.E.M. Największy wpływ na brzmienie mandoliny mają gatunki drewna wykorzystane do jej produkcji. Każdy gatunek posiada inne właściwości brzmieniowe. Przykładem może być świerk, który pozwala wybrzmieć instrumentowi bardzo jasnym i czystym brzmieniem. Nieco ciemniej i cieplej zabrzmi cedr, a jeżeli zależy nam na tym by dźwięk był bardzo ciepły, wybierzmy instrumenty wykonane z większości lub w całości z mahoniu. Większość modeli stworzonych jest z kilku gatunków drewna, na przykład z mahoniu i świerku, z którego najczęściej produkuje się płyty wierzchnie. Dzięki takiemu połączeniu dźwięk osiada ciepły charakter i jednocześnie jest bardzo klarowny. Mandolina pomimo swoich niewielkich rozmiarów jest głośnym instrumentem, lecz jeżeli chcemy by wybrzmiała ona jeszcze głośniej, najlepszym wyborem będzie mandolina elektroakustyczna taka jak Stagg M50. Instrument ten możemy podłączyć do wzmacniacza gitarowego, a jeżeli tylko zechcemy, możemy wzbogacić brzmienie o różnego rodzaju efekty.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl