Ukulele barytonowe

Najczęściej kupowane produkty w grupie Ukulele barytonowe

Wybrani producenci w grupie Ukulele barytonowe

 • Baton Rouge

  Baton Rouge to niemiecka firma, która istnieje od 1999 roku i od początku swojej działalności miała jasno określony cel – stworzyć jak najlepsze instrumenty przy zachowaniu możliwie najatrakcyjniejszych cen. Efekt pracy okazał się bardzo (...)


 • Kala

  Jesteśmy Kala Brand Music Co. i jesteśmy z Petaluma, Kalifornia. Nasze miasto rodzinne znajduje się w kraju winiarskim Sonoma i jest portem dla eklektycznej mieszanki artystów, rolników, browarów i firm technologicznych. Jesteśmy społecznością (...)


 • Ortega

  Punktem wyjścia dla tej nowoczesnej firmy było tworzenie gitar według klasycznych hiszpańskich linii. Dzisiaj przenieśli tradycyjną produkcję gitar na nowe poziomy, opracowując instrumenty, które są dostosowane do potrzeb klientów. Robiąc to, (...)


 • Samick

  Samick to jeden z największych producentów instrumentów na świecie (Niemal połowa światowej produkcji gitar, większość na zlecenie wielu znanych marek), bezkonkurencyjne w swojej klasie pod względem ceny, wykończenia i zastosowanych materiałów. (...)


 • VGS

  VGS to młoda szwajcarska firma, która mimo dość krótkiego stażu, cieszy się niezwykłą popularnością. Kierowana przez doświadczony duet konstruktorów i projektantów gitar - Szwajcara Bruno Bianchi i pochodzącego z Francji, Franka Hasevoetza, (...)


  Ukulele barytonowe w naszym sklepie muzycznym

  Ukulele jest instrumentem, który w ostatnich latach znacznie zyskał na popularności. Przez niektórych nazywane jest ono małą gitarą, podczas gdy jeszcze inni uważają, że ukulele jest zabawką lub instrumentem dla dzieci. W rzeczywistości ukulele jest jednak wspaniałym, w pełni profesjonalnym instrumentem, który choć kojarzony jest zazwyczaj z muzyką hawajską, doskonale sprawdzi się w graniu wielu innych gatunków muzycznych. Brzmienie ukulele zależy w największym stopniu od samego rodzaju tego instrumentu. Mamy bowiem do wyboru między innymi ukulele sopranowe, tenorowe czy koncertowe, które różnią się między sobą wielkością. Jeśli jednak zależy nam na tym by ukulele było w możliwie największym rozmiarze, warto zainteresować się wersją barytonową.

  GŁĘBOKIE BRZMIENIE
  Instrumenty barytonowe kojarzone są z głębokim i niskim, niemal basowym brzmieniem. Ukulele barytonowe również pozwoli nam cieszyć się niskim brzmieniem, oczywiście niskim jak na standardy ukulele, ponieważ wciąż będzie to niewielki stosunkowo niewielki instrument, którego tonacja będzie wyższa niż w przypadku gitary barytonowej. Jeśli planujemy zakup takiego instrumentu, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na gatunki drewna użyte podczas produkcji, ponieważ mają one bezpośredni wpływ na to jak zabrzmi nasz przyszły instrument. Najczęściej spotkać można instrumenty do których produkcji użyto więcej niż jednego gatunku drewna. Przykładem może być najpopularniejsza konstrukcja w której boki i spód ukulele wykonane są z mahoniu, a do produkcji płyty wierzchniej użyto świerku. Mahoń charakteryzuje się ciemnym, ciepłym brzmieniem z wyraźnym basem, podczas kiedy świerk zapewnia bardzo klarowne wybrzmiewanie. Dzięki takiemu połączeniu będziemy mogli cieszyć się bardzo zrównoważonym brzmieniem. Jeśli interesuje nas ukulele barytonowe i chcemy wyciągnąć z niego jeszcze głębsze i basowe brzmienie, możemy poszukać modelu w pełni wykonanego z mahoniu, lub z połączenia mahoniu i palisandru. Palisander bowiem również pozwala wybrzmiewać mocnym basem, jednak nie jest tak ciepły jak w przypadku mahoniu. Poza mahoniem, świerkiem i palisandrem popularnym gatunkiem drewna jest także cedr, którego właściwości brzmieniowe można umieścić pomiędzy świerkiem a mahoniem, a także egzotyczne drewno koa, którego użycie pozwala uzyskać bardzo ciepłe brzmienie. Jeśli zależy nam na tym aby mieć jeszcze większy wpływ na brzmienie ukulele, powinniśmy dobrać odpowiednie struny. Powinny być to oczywiście struny przeznaczone wyłącznie do ukulele barytonowego. Warto zwracać uwagę na siłę naciągu. Jeśli wybierzemy struny miękkie, czyli takie z oznaczeniem light tension, bardzo łatwo będzie się je dociskało do podstrunnicy, jednak będą się one charakteryzowały ciepłym i delikatnym brzmieniem. Chcąc uzyskać jaśniejsze i bardziej zdecydowane brzmienie, warto wybrać struny z oznaczeniem high tension. Wówczas jednak należy liczyć się z tym, że w celu dociśnięcia ich do podstrunnicy należy użyć większej siły. Doskonałym kompromisem pomiędzy wygodą a brzmieniem będą struny o średnim naciągu.

  OCHRONA UKULELE
  Ukulele jest bardzo delikatnym instrumentem, dlatego powinniśmy przechowywać je w odpowiednim miejscu. Lepiej aby nie stało ono w miejscu łatwo dostępnym dla zwierząt, lub w takim, obok którego ktoś często przechodzi. Jeśli zależy nam na tym by nasz instrument był bezpieczny, warto włożyć je do twardego futerału lub pokrowca. Zarówno futerał jak i pokrowiec bardzo się przydają także podczas transportu instrumentu.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl