Ukulele tenorowe

Sortowanie

Cena

od
do


Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Ukulele tenorowe

Wybrani producenci w grupie Ukulele tenorowe

 • Baton Rouge

  Baton Rouge to niemiecka firma, która istnieje od 1999 roku i od początku swojej działalności miała jasno określony cel – stworzyć jak najlepsze instrumenty przy zachowaniu możliwie najatrakcyjniejszych cen. Efekt pracy okazał się bardzo (...)


 • Fzone

  Fzone jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się firm, która oferuje niedrogie ale dobre jakościowo akcesoria dla muzyków. Początkowo producent skupiał się głównie na drobnym sprzęcie elektronicznym dla gitarzystów, oferując popularne na (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • Gretsch

  Gretsch to bez wątpienia jeden z najważniejszych producentów instrumentów muzycznych na świecie. Firmę założył w 1883 w Nowym Yorku niemiecki imigrant Friedrich Gretsch. Początkowo firma zajmowała się produkcją tamburynów, drobnych instrumentów (...)


 • HORA

  Miasto Reghin, zwane miastem skrzypiec, jest synonimem produkcji instrumentów muzycznych w Rumunii. Wynika to z faktu, że w Reghin istnieje wiele firm produkujących instrumenty muzyczne, zwłaszcza te z ukłonem. Najważniejszym z nich jest HORA. Z (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • Kala

  Jesteśmy Kala Brand Music Co. i jesteśmy z Petaluma, Kalifornia. Nasze miasto rodzinne znajduje się w kraju winiarskim Sonoma i jest portem dla eklektycznej mieszanki artystów, rolników, browarów i firm technologicznych. Jesteśmy społecznością (...)


 • Ortega

  Punktem wyjścia dla tej nowoczesnej firmy było tworzenie gitar według klasycznych hiszpańskich linii. Dzisiaj przenieśli tradycyjną produkcję gitar na nowe poziomy, opracowując instrumenty, które są dostosowane do potrzeb klientów. Robiąc to, (...)


 • VGS

  VGS to młoda szwajcarska firma, która mimo dość krótkiego stażu, cieszy się niezwykłą popularnością. Kierowana przez doświadczony duet konstruktorów i projektantów gitar - Szwajcara Bruno Bianchi i pochodzącego z Francji, Franka Hasevoetza, (...)


  Ukulele tenorowe w naszym sklepie muzycznym

  Ukulele do niedawna było traktowane raczej z przymrużeniem oka i wiele osób traktowało je jako zabawkę lub instrument dla dzieci. Dziś na szczęście coraz częściej można spotkać muzyków, którzy poważnie podchodzą do tego instrumentu i wykorzystują go do grania w wielu gatunkach muzycznych, a niektórzy upodobali sobie ukulele tak bardzo, że grają na nim solo. Instrument ten zyskuje coraz większa popularność i trudno się temu dziwić, ponieważ charakteryzuje się on brzmieniem jakiego próżno szukać w jakimkolwiek innym instrumencie muzycznym, a niewielkie gabaryty pozwalają na to, aby móc zabrać ukulele zawsze ze sobą. Jeżeli szukamy pierwszego instrumentu tego typu dla siebie, ale zależy nam na tym aby nie było to najmniejsze ukulele, warto wybrać ukulele tenorowe.

  CIEPŁE BRZMIENIE I WYGODA
  Ukulele tenorowe mniejsze jest jedynie od rodzaju barytonowego i basowego. Jest ono bardzo dobrym wyborem dla osób, które szukają ukulele dla siebie, ale mają zbyt duże dłonie by móc grac swobodnie na ukulele sopranowym czy koncertowym. Wpływ na brzmienie tego instrumentu ma wiele czynników, przy czym najważniejsze jest to jaki rodzaj instrumentu wybierzemy. Im większe ukulele, tym głębsze i bardziej zdecydowane brzmienie. Wybierając ukulele powinniśmy zwrócić także szczególną uwagę na to z jakich gatunków drewna zostało ono wykonane. Często można spotkać instrumenty zbudowane w całości z jednego rodzaju drewna, czego przykładem może być ukulele mahoniowe. Będzie się ono wówczas charakteryzowało ciepłym, ciemnym i głębokim brzmieniem, z wyraźnym basem. Jeśli jednak zdecydujemy się na wybór ukulele wykonanego ze świerku, uroczy nas jasne, bardzo klarowne brzmienie, będące przeciwieństwem tego co usłyszymy grając na ukulele mahoniowym. Najczęściej jednak będziemy mogli spotkać się z instrumentem do budowy którego użyto więcej niż jednego gatunku drewna. Najpopularniejszą konstrukcją jest bez wątpienia instrument z mahoniowymi bokami i spodem, oraz płytą wierzchnią wykonaną ze świerku. Takie połączenie gwarantuje bardzo zbalansowane i przyjemne w odbiorze brzmienie. Wpływ na to jak zabrzmi nasz instrument ma także to jakie struny zostały w nim założone. Kupując nowy zestaw powinniśmy wybrać struny przeznaczone do konkretnego rodzaju ukulele, czyli w tym przypadku powinien być to komplet strun do ukulele tenorowego. Wielu początkujących muzyków wybiera na początek struny o lekkim naciągu, czyli tak zwany miękki zestaw. Charakteryzuje się on znaczną wygodą w trakcie gry, ponieważ struny dociska się do podstrunnicy bardzo łatwo. Miękkie struny charakteryzują się także bardzo ciepłym i delikatnym brzmieniem. Jeśli wolimy aby nasz instrument wybrzmiewał bardziej dynamicznym i jasnym dźwiękiem, lepszym wyborem będą twarde struny, które jednocześnie wymagają większej siły jeśli chcemy docisnąć je do podstrunnicy. Popularne są także struny o średnim naciągu, które stanowią bardzo dobry kompromis pomiędzy brzmieniem a komfortem gry.

  UKULELE ELEKTRYCZNE
  Ukulele jest niewielkim instrumentem, przez co nie jest ono zbyt donośne. Możemy jednak zdecydować się na wybór instrumentu z wbudowaną elektroniką, dzięki czemu będziemy mogli nagłośnić je używając do tego celu na przykład wzmacniacza gitarowego. Dzięki takiemu połączeniu będziemy mogli używać również licznych efektów gitarowych, które znacznie wzbogacą brzmienie naszego ukulele.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl