Guitalele

Najczęściej kupowane produkty w grupie Guitalele

Wybrani producenci w grupie Guitalele

 • Baton Rouge

  Baton Rouge to niemiecka firma, która istnieje od 1999 roku i od początku swojej działalności miała jasno określony cel – stworzyć jak najlepsze instrumenty przy zachowaniu możliwie najatrakcyjniejszych cen. Efekt pracy okazał się bardzo (...)


 • VGS

  VGS to młoda szwajcarska firma, która mimo dość krótkiego stażu, cieszy się niezwykłą popularnością. Kierowana przez doświadczony duet konstruktorów i projektantów gitar - Szwajcara Bruno Bianchi i pochodzącego z Francji, Franka Hasevoetza, (...)


 • Yamaha

  Od roku 1887, firma Yamaha (później Nippon Gakki Ltd.) zaczęła produkować organy piszczałkowe, jej nieprzerwany wzrost doprowadził do tego, iż stała się największym na świecie producentem instrumentów muzycznych, ale również wiodącym i liczącym się (...)


  Guitalele w naszym sklepie muzycznym

  Instrumenty strunowe szarpane od zawsze cieszą się wielką popularnością. Najpopularniejszym przedstawicielem tej rodziny instrumentów jest bez wątpienia gitara, jednak od kilku lat można zauważyć, że coraz większym zainteresowaniem cieszy się także niewielkie ukulele. Kwestią czasu było, aż miłośnicy obu tych instrumentów zwrócą swoją uwagę na guitalele, będące sprytnym połączeniem gitary i ukulele. Ukulele jest instrumentem który występuje w różnych odmianach, od niewielkich modeli sopranowych, aż po ukulele barytonowe, którego gabaryty są znacznie większe, choć nadal jest to niewielki instrument muzyczny. Ukulele posiada jednak cztery struny, co nie odpowiada wielu osobom przyzwyczajonych do gry na gitarze. Guitalele z kolei można traktować jak gitarę w formacie ukulele. Nadal jest to instrument o niewielkich gabarytach, lecz w tym przypadku mamy do dyspozycji sześć strun. Komu warto polecić guitalele i czym warto się kierować podczas zakupu instrumentu tego typu?

  DUŻE MOżLIWOŚCI W NIEWIELKIM ROZMIARZE
  Na pierwszy rzut oka guitalele może wyglądać jak zabawka, a do tego sama nazwa tego instrumentu nie dodaje mu powagi. W rzeczywistości jest to jednak poważny instrument który może być używany do grania wielu różnorodnych gatunków muzycznych. Wielką zaleta guitalele jest jego rozmiar, brzmienie oraz cena. Instrument ten możemy zabrać ze sobą na spacer i nawet nie odczujemy jego wagi. Brzmienie jest zblisone do dźwięku jaki usłyszymy grając na gitarze klasycznej, lecz będzie ono zawierało ten charakterystyczny, lekko dzwonkowy charakter ukulele. Guitalele charakteryzuje się bardzo wysokim komfortem gry, ponieważ bez problemu dosięgniemy do wyższych progów, nawet jeśli mamy mniejsze dłonie. Guitalele może być doskonałym instrumentem zarówno dla dziecka, osoby dorosłej o mniejszych dłoniach, muzyka któremu zależy na posiadaniu niewielkiego, łatwego w transporcie instrumentu, jak i również artysty, który poszukuje instrumentu zbliżonego do gitary, lecz o innych charakterze brzmienia. Wybierając guitalele powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to z jakich gatunków drewna zostało ono zbudowane. Ma to bezpośredni wpływ na brzmienie instrumentu, zupełnie jak w przypadku gitary. Najczęściej spotykanym połączeniem jest mahoń i świerk. Mahoń pozwala uzyskać ciepłe, ciemne i nieco basowe brzmienie, podczas kiedy świerk pozwala wybrzmieć instrumentowi naturalnie i klarownie. Możemy jednak zdecydować się na model w całości wykonany z jednego gatunku drewna. Dostępne są także guitalele z wbudowaną elektroniką, co pozwala nagłośnić taki instrument oraz dodać do brzmienie efekty gitarowe, takie jak między innymi pogłos czy delay. Guitalele jest wariacją pomiędzy ukulele a gitara klasyczną, więc znajdziemy w nim struny wykonane z nylonu. Warto jednak pamiętać, że kupując nowy komplet strun powinniśmy prosić o struny do guitalele, a nie do gitary klasycznej.

  OCHRONA I PRZECHOWYWANIE
  Guitalele jest instrumentem o bardzo delikatnej konstrukcji, dlatego powinniśmy przechowywać je w odpowiednim miejscu. Najlepiej do tego celu sprawdza się twardy futerał lub przynajmniej pokrowiec. Powinniśmy unikać przechowywania instrumentu w miejscu łatwo dostępnym dla zwierząt, a także w bliskim sąsiedztwie grzejnika, ponieważ w takim miejscu szybko zmienia się temperatura, co może powodować wysuszanie się drewna, co w rezultacie może prowadzić do jego pękania.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl