Ukulele sopranowe

Sortowanie

Cena

od
do


Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Ukulele sopranowe

Wybrani producenci w grupie Ukulele sopranowe

 • Baton Rouge

  Baton Rouge to niemiecka firma, która istnieje od 1999 roku i od początku swojej działalności miała jasno określony cel – stworzyć jak najlepsze instrumenty przy zachowaniu możliwie najatrakcyjniejszych cen. Efekt pracy okazał się bardzo (...)


 • Canto

  Firma Canto - Prusakowski rozpoczęła działalność w latach osiemdziesiątych. Założył ją ojciec Darka Prusakowskiego (obecnego szefa), pan Leszek Prusakowski. Początkowo była to mała rodzinna produkcja wyrobów kaletniczych. W tamtym okresie firma nie (...)


 • Epiphone

  Firma Epiphone jest doskonale znana absolutnie każdemu gitarzyście, który podchodzi poważnie do gry na instrumencie. Czasami nazywana jest tańszym Gibsonem, co ma w sobie odrobinę prawdy, jednak co to oznacza? Marka Epiphone należy do giganta jakim (...)


 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • FLIGHT

  Firma FLIGHT została założona w 1993 roku w Słowenii. Misją firmy jest tworzyć instrumenty muzyczne w przystępnej i udostępnić je wszystkim, których marzeniem jest grać. Firma wykorzystuje najwyższej jakości materiały, a niska cena w porównaniu z (...)


 • Fzone

  Fzone jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się firm, która oferuje niedrogie ale dobre jakościowo akcesoria dla muzyków. Początkowo producent skupiał się głównie na drobnym sprzęcie elektronicznym dla gitarzystów, oferując popularne na (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • Kala

  Jesteśmy Kala Brand Music Co. i jesteśmy z Petaluma, Kalifornia. Nasze miasto rodzinne znajduje się w kraju winiarskim Sonoma i jest portem dla eklektycznej mieszanki artystów, rolników, browarów i firm technologicznych. Jesteśmy społecznością (...)


 • Martin

  C. F. Martin & Co. inspiruje Musicians Worldwide od prawie dwóch wieków swoimi doskonałymi produktami gitarowymi i smyczkowymi. Gitary i smyczki Martina pozostają wyborem muzyków na całym świecie ze względu na ich niezrównaną jakość, kunszt i (...)


 • Noir

  Noir to niemiecka marka stworzona przez firmę Baton Rouge oferująca instrumenty, które zapewnią niezwykły początek przygody z ukulele. Szeroki wybór nietuzinkowych modeli pozwala na dopasowanie ukulele do indywidualnych potrzeb klientów. (...)


 • Ortega

  Punktem wyjścia dla tej nowoczesnej firmy było tworzenie gitar według klasycznych hiszpańskich linii. Dzisiaj przenieśli tradycyjną produkcję gitar na nowe poziomy, opracowując instrumenty, które są dostosowane do potrzeb klientów. Robiąc to, (...)


 • Ovation

  Historia marki Ovation sięga lat sześćdziesiątych XX wieku i nieodłącznie związana jest z firmą Kaman Music Corporation, założoną przez Charlesa Kamana. Obecnie Ovation jest częścią koncernu Fender, co ma zdecydowanie pozytywny wpływ na jakość i (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


  Ukulele sopranowe w naszym sklepie muzycznym

  Wchodząc do sklepu muzycznego możemy od razu zauważyć jakie instrumenty cieszą się największym zainteresowaniem. Są to przeważnie różnorodne gitary, instrumenty klawiszowe oraz perkusyjne. Coraz częściej na dziale z gitarami można zauważyć także ukulele, które do niedawna było często nazywane zabawkową gitara lub instrumentem dla dzieci. Dziś jednak wielu muzyków doskonale zdaje sobie sprawę, że nie powinno się oceniać instrumentu na pierwszy rzut oka, a ukulele choć rzeczywiście jest niewielkie, jest także w pełni profesjonalnym instrumentem, który doskonale sprawdza się w graniu wielu gatunków muzycznych. Tak małe gabaryty są jednocześnie wielką zaleta tego instrumentu, ponieważ możemy zabrać go ze sobą wszędzie. Warto jednak wiedzieć, że ukulele dzieli się na kilka rodzajów, które różnią się między sobą przede wszystkim rozmiarem, a co za tym idzie również i brzmieniem. Jeśli szukamy bardzo małego ukulele, doskonałym wyborem będzie ukulele sopranowe.

  BRZMIENIE INSTRUMENTU
  Ukulele sopranowe przykuwa wzrok swoimi bardzo małymi gabarytami. Niewielki rozmiar ma wiele zalet. Może się ono dobrze sprawdzić jako pierwszy instrument dla dziecka lub jako ukulele dla osoby o mniejszych dłoniach. Jest ono także bardzo dobrym wyborem dla każdego, kto poszukuje bardzo małego instrumentu który można łatwo zabrać w podróż, lub takiego, którego brzmienie zdecydowanie różni się od wszystkich innych instrumentów muzycznych. Wpływ na brzmienie ukulele sopranowego ma przede wszystkim to z jakich gatunków drewna zostało ono wykonane. Jeśli zależy nam na tym aby brzmienie było bardzo zrównoważone, warto wybrać instrument który został wykonany z mahoniu oraz świerku. Świerk pozwala wybrzmieć bardzo klarownym dźwiękiem, które zostaje ocieplone a walory brzmieniowe mahoniu. Mahoń także uwydatnia niskie tony. Popularne są także instrumenty, które w całości wykonane są z jednego gatunku drewna. Ukulele mahoniowe będzie się zatem charakteryzowało bardzo ciepłym i ciemnym brzmieniem. Jeśli zależy nam na tym by brzmienie nieco rozjaśnić, lepszym wyborem będzie instrument wykonany z cedru. Wpływ na brzmienie instrumentu ma także to jakie struny zostały w nim zamontowane. Wybierając struny powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, by były one przeznaczone wyłącznie do ukulele sopranowego. Na początku przygody z instrumentem dobrze sprawdzają się struny miękkie, czyli takie z lekkim naciągiem. Bardzo łatwo dociska się je do podstrunnicy, a charakteryzują się one ciepłym i spokojnym brzmieniem. Chcąc uzyskać jaśniejsze i znacznie bardziej dynamiczne brzmienie, lepszym wyborem będą struny twarde, jednak wówczas należy pamiętać, że w celu dociśnięcia ich do podstrunnicy należy użyć większej siły. Dobrym kompromisem pomiędzy dwoma tymi zestawami będą struny o średnim naciągu. Ukulele jest jednak takim instrumentem, którego struny dociska się stosunkowo łatwo, więc możemy spokojnie rozpocząć naukę gry od zestawu strun z mocnym naciągiem.

  AKCESORIA DO UKULELE
  Kupując pierwszy instrument warto zwrócić uwagę także na konkretne akcesoria. Warto od razu zaopatrzyć się w tuner, który pozwoli nam łatwo nastroić instrument. Warto także zdecydować się na wybór pokrowca, który zapewni naszemu instrumentowi ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Na ukulele można grać palcami lub kostka i w tym przypadku do ukulele najczęściej wybiera się specjalne filcowe kostki, jednak możemy grać również za pomocą standardowej kostki gitarowej.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl