Ukulele koncertowe

Sortowanie

Cena

od
do


Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Ukulele koncertowe

Wybrani producenci w grupie Ukulele koncertowe

 • Akmuz

  Firma AKMUZ powstała w 1997 roku. Położenie geograficzne to centrum Polski oraz Europy. Przedmiotem działalności firmy jest : - Hurtowa sprzedaż instrumentów oraz akcesorii muzycznych w sieci sklepów detalicznych na terenie całego kraju, - (...)


 • Baton Rouge

  Baton Rouge to niemiecka firma, która istnieje od 1999 roku i od początku swojej działalności miała jasno określony cel – stworzyć jak najlepsze instrumenty przy zachowaniu możliwie najatrakcyjniejszych cen. Efekt pracy okazał się bardzo (...)


 • Epiphone

  Epiphone firma produkująca sprzęt gitarowy na bazie Gibsona, będąca również częścią tej firmy. Najbardziej znana z modelu Epiphone Casino używanego przez gitarzystów zespołu The Beatles. Firma Epiphone, oprócz gitar produkowała przed II wojną (...)


 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • Gewa

  Gewa od momentu utworzenia w roku 1925 przez Georg Walther w Adorf zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“ stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis, jak i ciągłą orientację na (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • Samick

  Samick to jeden z największych producentów instrumentów na świecie (Niemal połowa światowej produkcji gitar, większość na zlecenie wielu znanych marek), bezkonkurencyjne w swojej klasie pod względem ceny, wykończenia i zastosowanych materiałów. (...)


 • Takamine

  Takamine to japoński producent gitar akustycznych i elektroakustycznych. Początki marki datuje się na 1959 rok, obecnie jej pełna nazwa brzmi Takamine Gakki Seisakusho. Dzięki świetnej jakości wykonania, doskonałemu brzmieniu i nieprzeciętnemu (...)


 • Tanglewood

  Tanglewood to brytyjski producent gitar, którego głównym celem jest tworzenie instrumentów dobrej jakości przy jednoczesnym zachowaniu niskich cen. Firma powstała w 1988 roku w Londynie a w późniejszych latach została przeniesiona do Biggin Hill. W (...)


 • VGS

  VGS to młoda szwajcarska firma, która mimo dość krótkiego stażu, cieszy się niezwykłą popularnością. Kierowana przez doświadczony duet konstruktorów i projektantów gitar - Szwajcara Bruno Bianchi i pochodzącego z Francji, Franka Hasevoetza, (...)


  Ukulele koncertowe w naszym sklepie muzycznym

  Ukulele jest instrumentem, który w ostatnim czasie cieszy się rosnącą popularnością. Przez niektórych jest ono złośliwie nazywane instrumentem dla dzieci lub zabawkową gitarą, jednak pomimo swoich niewielkich rozmiarów ukulele jest pełnoprawnym, poważnym instrumentem. Choć kojarzone jest ono przede wszystkim z delikatną muzyką hawajską, ukulele doskonale sprawdza się do grania wielu innych gatunków muzycznych. Można na nim grać akordami lub w nurcie fingerstyle, a do tego bardzo dobrze pasuje ono do tworzenia muzycznych wstawek w tle czy nawet grania linii melodycznych. Brzmienie ukulele zależy od wielu czynników, przy czym najważniejszym z nich jest to jaki rodzaj tego instrumentu wybierzemy. Ukulele podzielone sa na rodzaje w zależności od rozmiaru samego instrumentu. Jeśli planujemy zakup ukulele i uważamy, że rodzaj sopranowy będzie da nas zbyt mały, ale nadal chcemy by było ono niewielkie, dobrym wyborem będzie tylko nieco większe od sopranowego ukulele koncertowe.

  ZABIERZ UKULELE W DROGĘ
  Choć niektórzy uważają ukulele za zabawkę właśnie ze względu na jego niewielkie rozmiary, to właśnie w gabarytach tkwi jego siła. Instrument ten możemy bowiem zabrać ze sobą wszędzie, od krótkich spacerów po długie wycieczki. Instrument ten jest tak lekki, że nawet nie odczujemy, że cokolwiek niesiemy. Kolejną niewątpliwą zaletą jest brzmienie, którego nie uświadczymy w żadnym innym instrumencie. Jest ono lekkie, delikatne i doskonałe do grania radosnych utworów, choć nic nie stoi na przeszkodzie aby grać kompozycje w smutnych tonacjach mollowych. Wpływ na brzmienie ukulele ma nie tylko jego rozmiar, ale także gatunek drewna użyty do produkcji. Jeśli szukamy instrumentu o dobrze zrównoważonym brzmieniu, warto zdecydować się na wybór modelu, który posiada boki i spód wykonane z mahoniu oraz świerkową płytę wierzchnią. Świerk pozwala wybrzmieć bardzo czystym brzmieniem, które zostaje ocieplone przez mahoń. Możemy jednak wybrać model, który w całości został wykonany z jednego rodzaju drewna. Najczęściej spotykane są konstrukcje w pełni mahoniowe, ale możemy znaleźć także ukulele świerkowe lub cedrowe, które również brzmią ciepło, ale nie tak głęboko i basowo jak konstrukcje w całości wykonane z mahoniu. Bardzo ważnym elementem ukulele są struny, które poza wpływem na brzmienie mają także znaczenie pod względem wygody gry. Kupując struny do ukulele koncertowego powinniśmy wybrać zestaw przeznaczony właśnie do tego rodzaju ukulele. Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z grą i chcemy aby struny łatwo dociskało się do podstrunnicy, warto wybrać komplet z lekkim naciągiem. Instrument będzie wówczas brzmiał bardzo ciepło i delikatnie. Jeśli wolimy jaśniejsze i bardziej zdecydowane brzmienia, lepszym wyborem będą struny o twardym naciągu, które jednak wymagają większej siły w celu dociśnięcia ich do podstrunnicy. Mówimy jednak o ukulele, czyli niewielkim instrumencie, więc z pewnością poradzimy sobie nawet jeśli założymy zestaw o mocnym naciągu.

  POKROWIEC CZY FUTERAŁ?
  Ukulele jest instrumentem o bardzo delikatnej konstrukcji, więc nie powinniśmy odkładać go w miejsce w którym może zostać uszkodzone. Powinniśmy zatem unikać miejsc takich jak korytarz, przez który ktoś często przechodzi. Możemy zabezpieczyć ukulele wkładając je do pokrowca, który jest miękki, lecz zwykle posiada sporo dodatkowych kieszonek na akcesoria. Jeśli jednak stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo, lepszym wyborem będzie twardy futerał, który ochroni ukulele przed wieloma uszkodzeniami mechanicznymi.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl