Nietypowe gitary akustyczne

Zobacz Gitary w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Gitary akustyczne w sklepie Muzyczny.pl

Gitara akustyczny należy do instrumentów najczęściej wybieranych. To od niej młodzież najchętniej zaczyna też naukę a to dlatego, że z akustyka dość łatwo jest się przesiąść na gitarę elektryczną. Cenowo też gitara akustyczna jest dość przystępnym instrumentem. Dobrze wykonany budżetowy model można już kupić za ok 500 – 700 zł, choć oczywiście dobrze jest wiedzieć na jakie modele warto zwrócić uwagę, a których należy unikać. My w niniejszym artykule przedstawimy Ci czterech modele bardzo ciekawych gitar akustycznych, które w opinii wielu gitarzystów mogą być uważana za jedne z najlepszych w swoich półkach cenowych. 

Gitara akustyczna Randon RGI M1

A zaczniemy od najtańszej propozycji jaką naszym zdaniem warto się zainteresować a będzie to Randon RGI M1. Na naszym rynku marka ta jeszcze nie jest zbyt rozpoznawalna, ale u naszych zachodnich sąsiadów jest już o niej coraz głośniej, a to ze względu na bardzo dobrą jakość i dużą przystępność cenową. Marka Randon została zainicjowana i stworzona przez zespół posiadający ponad czterdziestoletnie doświadczenie w branży lutniczej. Główne zadanie jakie sobie postawili założyciele było stworzenie wąskiej, ale zarazem posiadającej własny charakter i odpowiednią jakość oferty dla początkujących i średniozaawansowanych gitarzystów. Model RGI M1 takie założenia w 100% spełnia. Jest to bardzo dobrze wykonany instrument. Gryf, mimo że nie jest najcieńszy bardzo wygodnie leży w ręce, a poszczególne dźwięki są czytelne. Gitara brzmi bardzo dynamicznie w szerokim paśmie. Lita płyta wykonana z mango nie tylko wygląda estetycznie, ale i zapewnia przyjemny i sprężysty ton. Warto zainteresować się tą marką i przetestować sobie różne modele, bo ich różnorodność pozwala dopasować odpowiedni instrument w zależności od potrzeb, zarówno pod względem brzmieniowym jak i estetycznym.

 

Gitara akustyczna Fender Sonoran Mini

Kolejna nasza propozycja skierowana jest do osób poszukujących mniejszego rozmiarowo instrumentu. Fender Sonoran Mini w rozmiarze ¾ będzie idealnym wyborem dla osób szukających poręcznego akustyka lub dzieci i młodzieży, która potrzebują dobrej klasy instrumentu do nauki. Marka Fender to światowy lider, jeżeli chodzi o produkcję gitar oraz asortymentu gitarowego, a model Sonoran Mini jest pomniejszoną wersja popularnego i uznanego wśród gitarzystów modelu Fender Sonoran. Ma przede wszystkim bardzo wygodny profil gryfu, zbliżony charakterem do gitary elektrycznej, bo w końcu to Fender!!! Ponadto gitara jest lekka, bardzo dobrze wyważona i pomimo dość małego pudła rezonansowego wybrzmiewa bardzo głośno i dynamicznie.

 

Gitara akustyczna Yamaha FG800 i Yamaha FG300M

Dwie kolejne propozycje pochodzą od Yamahy, czyli potężnego potentata światowego, jeżeli chodzi o produkcję instrumentów muzycznych. Pierwszy z proponowanych modeli to FG300M. Jest to gitara akustyczna z pudłem tzw. dreadnought. Spód i boki wykonane zostały z nato, a przód ze świerku. Podstrunnica i mostek to drewno z drzewa różanego a za strój odpowiedzialne są klucze olejowe. W gitarze zastosowano nowy typ ożebrowania, co bezpośrednio wpłynęło na brzmienie instrumentu, które stało się głębsze, cieplejsze i głośniejsze. Trzeba przyznać, że inżynierowie Yamaha osiągnęli optymalną jakość brzmienia, poprzez gruntowne badania i symulacje fal akustycznych w nowo opracowanym ożebrowaniu gitary. Na uwagę zasługuje też matowe wykończenie, które nie dość, że jest przyjemniejsze w dotyku, to wpływa również na ogólną poprawę brzmienia instrumentu. Model FG800 cechuje się niezwykłą uniwersalnością i sprawdzi się doskonale w większości stylów muzycznych, od akustycznych stylów fingerstyle po akompaniament dla solowych wokalistów.

 

Gitara akustyczna Yamaha Storia III

I nasza druga propozycja od Yamahy to model Storia III. Model ten charakteryzuje się ciepłym i zrównoważonym brzmieniem oraz znakomitym kunsztownym wręcz wykończeniem. Schludne, eleganckie wykonanie przyciąga uwagę i może się naprawdę podobać. Korpus wykonany został z mahoniu, gryf z nato a podstrunnica z orzecha. Na pokładzie mamy do dyspozycji 20 progów i mosiężne kołki mostka. Jest to naprawdę zawodowo brzmiący instrument w bardzo rozsądnej cenie.

 

Nawet jeżeli jeszcze nie masz doświadczenie i dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z gitarą, to pamiętaj by wybierając gitarę dobrze od razu Ci ona leżała w ręku. To jest ważne, by ten pierwszy kontakt był na pozytywnych odczuciach. Oczywiście ciężko jest dokonać prawidłowego wyboru jak się nie ma doświadczenia, dlatego też dobrze jest przy zakupie mieć osobę, która będzie mogła profesjonalnie Ci doradzić. Pamiętaj, że przede wszystkim gitara musi być odpowiednio dopasowana pod względem rozmiaru. Dla dzieci i młodszej młodzieży są odpowiednio mniejsze rozmiarowo gitary. Młodzież starsza i dorośli mogą, a nawet powinni rozpoczynać naukę od standardowego rozmiaru 4/4. 

↑ Do góry
Kup w sklepie Muzyczny.pl
Do góry