Pady i automaty perkusyjne

Zobacz Akcesoria perkusyjne w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Instrumenty perkusyjne w sklepie Muzyczny.pl

 ostatnich latach w grupie instrumentów perkusyjnych dotychczas kojarzonych głównie z instrumentami typowo akustycznymi takimi jak perkusyjna akustyczna czy różnego rodzaju przeszkadzajki perkusyjne dołączyła jeszcze grupa instrumentów elektronicznych i cyfrowych.

Do nich zaliczymy między innymi różnego rodzaju perkusje elektroniczne, pady oraz automaty perkusyjne. Oczywiście perkusja elektroniczna jest dedykowana i kierowana do perkusistów natomiast z automatów perkusyjnych często korzystają inni instrumentaliści, którzy wykorzystują tego rodzaju urządzenie do ćwiczeń, a nawet koncertowania. My w niniejszym artykule przyjrzymy się troszeczkę bliżej takim urządzeniom jak pady i automaty perkusyjne. 

Na pierwszy ogień weźmiemy sobie urządzenie uznanej na świecie marki Alesis. Firma została założona przez Keitha Barra w 1980 roku, a w roku 2001 została przejęta przez Jacka O’Donnella. Produkuje wysokiej klasy urządzenia sceniczne i studyjne takie jak monitory studyjne, instrumenty perkusyjne, słuchawki, interfejsy. Alesis Strike Multipad to 9-triggerowy, ekstremalnie rozbudowany pad perkusyjny z niezliczoną ilością wbudowanych brzmień i technik ich modyfikacji. Urządzanie oddaje autentyczne wrażenia perkusji z pełną responsywnością i realizmem twoich ulubionych akustycznych bębnów, ale także z wszechstronnością i kreatywnymi możliwościami, które mogą dać tylko bębny z najwyższej półki. Strike MultiPad oferuje aż 7000 zainstalowanych dźwięków, 32 GB pamięci i możliwość nagrywania próbek z dowolnego źródła m.in. smartfona, mikrofonu, z Internetu, przez USB i praktycznie z dowolnego innego urządzenia audio. Dziewięć dynamicznych padów ma konfigurowalne podświetlenie RGB. Strike MultiPad wyposażony został w ekskluzywny ekran kolorowy 4,3 cala, który pozwala na sprawdzenie statusu systemu lub edycję dowolnych parametrów. Na tym urządzeniu możesz samplować, edytować, zapętlać i przede wszystkim grać. Jest to potężne urządzenie do tworzenia rytmów nie tylko dla perkusistów, ale i innych muzyków. Strike MultiPad dzięki wbudowanemu interfejsowi 2-in / 2-out audio i pakietowi oprogramowania premium możesz szybko przenieść się ze sceny do studia nagrań, gdzie dalej możesz poddawać obróbce swój materiał audio. Alesis Strike Multipad – YouTube

 

Drugie z proponowanych przez nas urządzeń należy do marki DigiTech i jest to bardzo ciekawy automat perkusyjny. DigiTech jest marką należącą do dużego koncernu Herman. DigiTech specjalizuje się w opracowywaniu i produkowaniu rozwiązań takich jak multiefekty, efekty gitarowe, automaty perkusyjne i wszelkiego rodzaju akcesoria przydatne muzykom. Digitech Strummable Drums bo tak brzmi pełna nazwa przedstawionego Wam urządzenia to tak naprawdę pierwszy na świecie inteligentny automat perkusyjny dedykowany dla gitarzystów i basistów. Wystarczy uderzyć w struny, aby nauczyć maszynę SDRUM podstawowych akcentów stopy i werbla, stanowiących bazę rytmu, który chcesz usłyszeć. Na podstawie układu tych akcentów, SDRUM podaje Ci profesjonalnie brzmiący rytm ze zróżnicowaną dynamiką i wariacjami, które uzupełniają podstawowy beat. To koniec z mozolnymi, trwającymi całymi dniami i hamującymi przypływ Twojej weny poszukiwaniami odpowiedniego rytmu. SDRUM może pomieścić nawet 36 różnych utworów. Szeroka paleta rytmów rozbrzmiewa na 5 dostępnych zestawach perkusyjnych. Efekt zapamiętuje poszczególne części utworów takie jak zwrotka, refren, czy bridge, które można przełączać w czasie rzeczywistym podczas występu na scenie czy podczas komponowania. SDRUM to najszybszy sposób na przejście z pomysłu na rytm do gotowej ścieżki bębnów. Naprawdę warto tym urządzeniem się zainteresować i mieć je w swoim asortymencie. Digitech Strummable Drums – YouTube

 

Cyfryzacja poszła bardzo naprzód i na dobre zagościła nawet w grupie tych najbardziej akustycznych instrumentów jakim są instrumenty perkusyjne. Obydwa prezentowane urządzenia są naprawdę rewelacyjnymi urządzeniami w swojej klasie i dają pełną satysfakcję i zadowolenie. 

↑ Do góry
Kup w sklepie Muzyczny.pl
Do góry