Jak zadbać o słuch podczas festiwalowych wakacji?

Zobacz Ochrona słuchu w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Poradnik w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Sprzęt nagłośnieniowy w sklepie Muzyczny.pl

Sezon festiwalowy zbliża się ogromnymi krokami. Dla wielu jest to najlepszy sposób spędzania wakacji i często decydują się na festiwalowe wypady z całą rodziną. Wybór w ostatnich latach jest naprawdę okazały – polskie Opener Festival, Sunrise Festival, Pol’N’Rock, OFF Festival. Czeskie Colours Of Ostrawa, Rock For People czy węgierski Sziget. To tylko mały ułamek tego co dzieje się w okresie wakacyjnym w Polsce i okolicach.

Decydując się na ten sposób spędzenia wolnych dni, oprócz odpowiedniego przygotowania logistycznego i finansowego, warto zadbać o swój słuch, który w dzisiejszych czasach i tak narażony jest na sporą dawkę decybeli, w warunkach festiwalowych nadwyrężany jest ponad normę.

Nowoczesne nagłośnienie jest w stanie wbić w ziemię, zapewniając niesamowite przeżycia podczas koncertów naszych ulubionych artystów. Jednocześnie spora dawka dźwięku, może fatalnie wpłynąć na nasz słuch, czasami uszkadzając go nieodwracalnie. Jeśli wybieramy się na festiwal lub koncert z dziećmi, tym bardziej powinniśmy pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu. Ucho dziecka narażone jest na niepożądane skutki hałasu w znacznie większym stopniu niż u dorosłego!!!

Jak zatem poradzić sobie z tym problemem?

Najlepszym rozwiązaniem są stopery, inaczej mówiąc zatyczki do uszu, które w naturalny sposób blikują nadmiar decybeli. Jednak decyzja o wyborze odpowiednich nie jest taka prosta. Tanie lub (o zgrozo!) rozdawane za darmo stopery nie dość, że nie chronią odpowiednio naszego słuchu, to jeszcze kompletnie niszczą odbierane przez nas dźwięki. Wycinając pasmo, deformują faktyczne brzmienie słyszane ze sceny. Mówiąc prościej – nie ma pełnej frajdy z koncertu a i tak niszczymy nasz słuch.

Co więc wybrać?

Najrozsądniejszym wyborem będą produkty firmy Alpineniekwestionowanego lidera w dziedzinie produkcji stoperów i produktów chroniących słuch. Firma w swojej ofercie posiada bardzo szeroki wybór zatyczek do różnego typu zastosowań, ale jeśli chcemy skupić się na ochronie podczas głośnych koncertów najlepszym wyborem będzie model Alpine MusicSafe Pro. Produkt ceniony i używany przez profesjonalnych akustyków, realizatorów dźwięku i muzyków. Zaprojektowany w taki sposób by nie tracić nic słuchając koncertu a jedynie optymalnie wyciszyć całość do poziomu bezpiecznego dla naszego zdrowia.

Pakujcie więc swoje plecaki, namioty, co tam tylko chcecie i nie zapomnijcie o Alpine MusicSafe Pro!!!

↑ Do góry

Kup w sklepie Muzyczny.pl

Do góry