KDP 120 kultowa seria Kawai w nowej odsłonie

Zobacz Instrumenty klawiszowe w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Pianina elektroniczne, stage piana w sklepie Muzyczny.pl

Kunszt wykonania i wieloletnia tradycja

Piania Kawai zawsze cieszyły się bardzo dużym uznaniem wśród pianistów. Marka przez dziesiątki lat solidnie zapracowała sobie na swoją pozycję. Japoński producent zasłynął z precyzyjnego mechanizmu klawiatury oraz subtelnego brzmienia. Ich pianina i fortepiany znajdują się na wyposażeniu prestiżowych szkół muzycznych, filharmonii, sal koncertowych oraz wszędzie tam, gdzie pracuje się na instrumentach najwyższej klasy. Nie bez powodu jednym z czterech do wyboru fortepianów koncertowych na konkursie Chopinowskim jest fortepian marki Kawai. Te wieloletnie doświadczenia dotyczące konstrukcji i brzmienia Kawai przeniosło z instrumentów akustycznych na płaszczyznę instrumentów cyfrowych w tym pianin cyfrowych.

Fenomenu serii KDP

Jedną z takich już wręcz kultowych linii pianin cyfrowych marki Kawai jest seria KDP. Już od kilkunastu lat cieszy się ona ogromnym uznaniem i bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród pianistów zawodowych jak i amatorów. Wiele osób uczących się gry na pianie kształtuje swoje umiejętności właśnie na tej serii. Instrumenty te przede wszystkim cenione są za doskonałą jakość klawiatury, która w dużym stopniu odwzorowuje grę na instrumentu akustycznego. Brzmienia natomiast zostały zaimportowane z wysokiej klasy pianin i fortepianów akustycznych marki Kawai. Do tego instrumenty z tej linii zawsze były w przystępnej cenie a to sprawiało, że modele z serii KDP biły rekordy popularności w stosunku do marek konkurencyjnych.

Brzmienie, klawiatura i inne walory

Model KDP-120 to następca popularnego i swojego czasu jednego z najlepiej sprzedanych pianin cyfrowych modelu KDP-110. Charakteryzuje się wysoką jakością wykonania z dbałością o każdy nawet najdrobniejszy detal. Próbki brzmieniowe zostały zaczerpnięte między innymi z fortepianu Shigeru Kawai SK-EX, który należy do flagowych fortepianów koncertowych marki Kawai. Taki instrument musi brzmieć, zwłaszcza że został wyposażony on w wysokiej klasy system nagłośniający o mocy 40W. Ponadto najważniejszą oprócz brzmienia dla muzyka jest jakość klawiatury. Pianista do dyspozycji ma niezwykle wygodną i czułą w pełni ważoną klawiaturą młoteczkową Responsive Hammer Compact II.

To wszystko sprawia, że muzyk zasiadający do grania może się poczuć jak by grał na instrumencie akustycznym. Wszelkiego rodzaju symulatory starają się jak najwierniej odzwierciedlić wszelkie zachowania instrumentu akustycznego. Ponadto instrument wyposażony jest w 192 głosową polifonię, więc nawet przy najbardziej złożonych próbkach można bez żadnych ograniczeń wykonywać nawet najbardziej skomplikowane utwory włącznie z tymi granymi na cztery ręce, bez obawy o zapchanie się instrumentu.

Dodatkowe funkcje KDP-120 jako nowoczesny instrument cyfrowy został oczywiście wyposażony również w bezprzewodowy system Bluetooth-MIDI oraz USB-MIDI do obsługi najnowszych aplikacji PianoRemote i PiaBookPlayer. O takich dodatkowych funkcjach jak metronom czy wejście słuchawkowe nie trzeba wiele się rozpisywać, bo to jest w standardzie już w każdym instrumencie cyfrowym.

Zobacz serię Kawai KDP:

KAWAI KDP-120 – kolor: palisander

KAWAI KDP-120 – kolor: czarny


KAWAI KDP-120 – kolor: biały

Bez wątpienia Kawai KDP-120 jest jedną z najciekawszych propozycji jakie są dostępne na rynku. Zwłaszcza biorąc pod uwagę jego niewygórowaną cenę, za którą otrzymujemy bardzo dobrze brzmiący instrument z naprawdę dobrą klawiaturą. Jest to też bardzo dobra alternatywa dla wszystkich tych muzyków, którzy z jakiś względów, czy to finansowych, czy lokalowych nie mogą sobie pozwolić na instrument akustyczny.

↑ Do góry
Do góry