Pianina elektroniczne, stage piana

Sortowanie





Cena

od
do


Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Pianina elektroniczne, stage piana

Wybrani producenci w grupie Pianina elektroniczne, stage piana

 • Alesis

  Alesis to amerykański producent, który zajmuje się produkcją instrumentów elektronicznych oraz szeroko rozumianego sprzętu studyjnego. Firma powstała w 1980 roku i od tego czasu sukcesywnie poszerza swój asortyment oraz wprowadza nowoczesne (...)


 • Gewa

  Gewa od momentu utworzenia w roku 1925 przez Georg Walther w Adorf zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“ stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis, jak i ciągłą orientację na (...)


 • Ketron

  Ketron powstał w 1981 roku we Włoszech (Ancona). Od początku swej działalności kładzie nacisk na wdrażanie najnowszych rozwiązań i technologii. Ketron jest jedną z unikalnych firm, która przede wszystkim bazuje na opiniach, gustach i pomysłach (...)


 • Roland

  Roland to jedna z największych firm działających w światowym elektronicznym przemyśle muzycznym, która powstała 18 kwietnia 1972 roku w Osace. Celem założycieli była produkcja instrumentów muzycznych z zastosowaniem elektronicznej technologii. Aby (...)


 • Yamaha

  Od roku 1887, firma Yamaha (później Nippon Gakki Ltd.) zaczęła produkować organy piszczałkowe, jej nieprzerwany wzrost doprowadził do tego, iż stała się największym na świecie producentem instrumentów muzycznych, ale również wiodącym i liczącym się (...)


  Pianina elektroniczne, stage piana w naszym sklepie muzycznym

  Pianina cyfrowe to elektroniczne odpowiedniki akustycznych instrumentów, które mogą przybrać postać przypominająca zwykłe pianino, (choć za zwyczaj są nieco niższe), albo wysoce mobilną stage piano, która nie posiada podstawy zintegrowanej z obudową i dzięki temu są łatwiejsze w transporcie. Wśród instrumentów cyfrowych funkcjonują także fortepiany, które działają na identycznej zasadzie jak pianina cyfrowe, ale są umieszczone w obudowie przypominającej fortepianową i mogą mieć bardziej rozbudowany system głośników. Każde porządne pianino cyfrowe posiada system młoteczków (klawiatura hammer-action), który zapewnia pracę klawiatury analogiczną jak w akustycznym instrumencie.

  Zalety i wady
  Pianina elektroniczne wykorzystują dźwięk akustycznych odpowiedników, nagrany i zapisany w formie cyfrowej. Współcześnie, dzięki ogromnej pamięci i mocy obliczeniowej układów scalonych, jakość dźwięku jest bardzo dobra, a różnicę w brzmieniu może dostrzec tylko meloman lub osoba grająca na pianinach akustycznych. Dźwięk pianin cyfrowych jest jednak coraz lepiej dopracowany, zwłaszcza w bardziej zaawansowanych modelach, a producenci przykładają coraz większą wagę do wiernego odwzorowania dźwięku akustycznych instrumentów, włącznie z efektami artykulacyjnymi oraz dźwiękami mechanizmu młoteczkowego.

  Wielkim plusem pianin cyfrowych jest przystępniejszy zakres cenowy, oraz brak konieczności dostrajania. Ze względu na regulację głośności są one także niezastąpione w blokach, a po podłączeniu słuchawek można na nich swobodnie grać w nocy, nie budząc pozostałych domowników. Kolejną zaletą jest możliwość korzystania z barw kilku różnych typów fortepianów i pianin akustycznych, elektrycznych, czy innych instrumentów, np. elektronicznej sekcji smyczkowej.
  Pianina elektroniczne mają także wady- z punktu widzenia mistrzów artykulacji, takich jak dyplomowani pianiści klasyczni, instrumenty akustyczne je przewyższają. Biorąc jednak pod uwagę pozostałe zalety, cyfrówki to znakomite instrumenty, przystosowane po prostu do pracy w specyficznych warunkach.

  Modele i tendencje
  Z instrumentami cyfrowymi jest podobnie jak z akustycznymi- każdy producent ma swoje własne podejście do zagadnień konstrukcji instrumentów. Tak jak nie ma jednego idealnego typu klawiatury czy brzmienia pianina akustycznego, tak nie ma jednego idealnego typu pianina cyfrowego. Wspólną cechą najlepszych pianin cyfrowych jest klawiatura graded hammer, która w zależności od miejsca na skali, stawia inny opór (jak w instrumencie akustycznym). Na tym jednak podobieństwa się kończą. Każdy producent oferuje nieco inne brzmienia, i nieco inne mechanizmy, które mogą być nakierowane albo na możliwie największą symulację klawiatury tradycyjnej, i mogą mieć nawet drewniane klawisze. Inni specyficznie podchodzą do tematu, wyposażając klawiatury niektórych pianin w funkcję after-touch (niektóre pianina Rolanda), nieznaną wersjom akustycznym od czasów klawikordu. Yamaha i Kawai, znani japońscy producenci fortepianów, mają bardzo szeroką ofertę pianin cyfrowych. Szwedzka firma Nord oferuje wysokiej klasy mobilne instrumenty dedykowane do użycia estradowego, o rozbudowanych możliwościach edycji dźwięku. Z kolei amerykańsko-koreański Kurzweil szczyci się legendarną już renomą w zakresie brzmienia w klasie instrumentów typu stage piano.

  Czy wiesz, że…
  W latach 80. Stevie Wonder narzekał na nierealistyczne brzmienie digital piano. Pod w pływem tej uwagi, amerykański pisarz, futurolog i głosiciel idei trans humanizmu, Raymond Kurzweil założył firmę Kurzweil Music Systems, tę samą, która produkuje do dziś syntezatory i stage pianina. Z kolei wspomniane nierealistyczne brzmienie, na które utyskiwał Stevie Wonder, samo w sobie zyskało uznanie za oryginalnych charakter i jest dziś powielane w postaci syntezatorowych presetów, oraz dodatkowych funkcji pianin cyfrowych.

  Podsumowanie
  Pianina cyfrowe są świetnym wyborem dla muzyków mieszkających w blokach i nocnych Marków. Są generalnie tańsze od pianin akustycznych, (choć najbardziej zaawansowane modele są droższe od pianin akustycznych z dolnego przedziału cenowego). Pianina cyfrowe nie wymagają strojenia. Z kolei stage piano, to wersja mobilna, łatwiejsza w transporcie, idealna do zastosowań estradowych.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl