Statywy klawiszowe w naszym sklepie muzycznym
Mobilność instrumentów muzycznych – statywy to must have
Zdecydowana większość nowoczesnych instrumentów muzycznych charakteryzuje się możliwie największą mobilnością: im mniejszy, tym łatwiej zabrać go ze sobą. Miniaturyzacja ułatwia muzykom również sprostanie współczesnym wymaganiom scenicznym, preferującym, nie ukrytego za klawiaturą wykonawcę, lecz dobrze widocznego, dynamicznego muzyka – showmana. Aby zrealizować te założenia powstały (i zdobyły ogromną popularność) przenośne keyboardy o zupełnie nowych brzmieniach i możliwościach. Trend zwiększania mobilności nie ominął także klasycznych instrumentów o dużych gabarytach: organy, fortepiany, pianina – ich cyfrowe wersje zdumiewają jakością brzmienia, pozwalając jednocześnie na koncertowanie w miejscach, w których wcześniej nie było to możliwe.
Statywy klawiszowe – niezbędne w erze mobilności
Postępująca miniaturyzacja rozwiązała wiele starych problemów, jednak stworzyła też nowe potrzeby. Pozbawione kontuarów i eleganckich pudeł rezonansowych instrumenty klawiszowe wymagały odpowiedniego umiejscowienia podczas grania. Nie zawsze łatwo jest zapewnić wygodny układ klawiatur czy pozycję właściwą dla wzrostu wykonawcy. Stworzono więc statywy klawiszowe. Jeśli ktoś wątpi, że statywy pod keyboard są potrzebne, niech spróbuje wyobrazić sobie wykonawców zespołu Kraftwerk, trzymających syntezatory na kolanach lub schylających się nad krzesłami.
Szeroki wybór statywów pod keyboard
Statyw pod keyboard jest równie ważny jak on sam, ponieważ zapewnia stabilne, wygodne i efektowne umiejscowienie instrumentu. Pamiętajmy, że scena to miejsce, które wymaga odpowiedniego umeblowania, a statywy klawiszowe właśnie to umożliwiają. Wybierając odpowiedni stojak na keyboard, należy uwzględnić kilka kwestii.
- Na początek: ile instrumentów będzie użytkowanych? Jeżeli korzystać będziemy osobno z niezależnych keyboardów, każdy z nich może zająć własny statyw klawiszowy, jeśli jednak wykorzystujemy kilka klawiatur jednocześnie, warto znaleźć taki stojak na keyboard, który umożliwi ułożenie ich jedna nad drugą, jak w organach. W tym celu można też rozważyć zakup opcjonalnych dostawek do istniejącego stojaka.
- Kolejną istotną kwestią jest waga instrumentu. Statywy pod keyboard mają przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo klawiatury, muszą więc posiadać odpowiednią nośność i być stabilne. Masa własna statywu też ma znaczenie. Zastanów się, czy jego waga nie będzie utrudniała Ci przenoszenia. Parametry te podajemy w opisach produktów na Muzyczny.pl.
- Dalej: regulacja i funkcjonalność. Wybierz statyw klawiszowy posiadający odpowiednią dla Ciebie możliwość dopasowania pozycji klawiatury. Czy ważna będzie tylko wysokość, czy też kąt nachylenia? Jeśli grasz na stojąco, wygodny okaże się stojak na keyboard w kształcie litery „X”. Gdy wolisz siedzieć, lepszym rozwiązaniem jest statyw o konstrukcji stolika turystycznego. Nie zapomnij o akcesoriach: przydatnym rozwiązaniem będzie uchwyt na laptopa, z którego wyświetlasz partyturę lub obsługujesz sprzęt do nagrywania. Na odpowiednich dostawkach łatwo umieścisz sekwencery i moduły brzmieniowe.
- Na koniec: estetyka. Zależnie od charakteru koncertu wybierz odpowiedni statyw klawiszowy. Statywy pod keyboard w kształcie litery „X” nie będą właściwe do wykonywania dzieł Chopina na pianinie studyjnym. Lepiej wybrać elegancki, drewniany statyw przypominający pianino akustyczne. Jeśli chcesz zrobić show w stylu Jeana Michela Jarre’a, stojaki na keyboard powinny Cię otaczać. Pamiętaj, by nie potknąć się w plątaninie kabli: łatwo uporządkujesz je w organizerach dostępnych na Muzyczny.pl.
Duży wybór statywów pod keyboard na Muzyczny.pl
Pamiętaj, że stojaki na keyboard są nieodłącznymi towarzyszami tych instrumentów. Zapewniają im odpowiednie bezpieczeństwo, funkcjonalność i estetykę. Mając tę wiedzę, zobacz, jakie statywy pod keyboard z oferty Muzyczny.pl będą najlepsze dla Ciebie!