Statywy klawiszowe

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Statywy klawiszowe

Wybrani producenci w grupie Statywy klawiszowe

 • Adam Hall

  Adam Hall jest Niemiecką firmą produkcyjno–handlową działającą od 30 lat na rynku europejskim i posiadającą w swojej ofercie bardzo szeroką gamę produktów dla branży muzycznej. W ofercie między innymi:, - kolumny LD pasywne i aktywne, - (...)


 • Akmuz

  Firma AKMUZ powstała w 1997 roku. Położenie geograficzne to centrum Polski oraz Europy. Przedmiotem działalności firmy jest : - Hurtowa sprzedaż instrumentów oraz akcesorii muzycznych w sieci sklepów detalicznych na terenie całego kraju, - (...)


 • Artesia

  Firma Artesia Pro ma siedzibę w San Diego, CA. Artesia istnieje na rynku muzycznym 5 lat i jest liderem w dziedzinie elektronicznych instrumentów muzycznych, w tym ultra-mobilnych klawiatur i sprzętu do produkcji muzyki, przenośnych fortepianów, (...)


 • Casio

  Casio założył w kwietniu 1946 r. Tadao Kashio. W 1957 roku dotychczasowa nazwa Kashio Seisakujo została zmieniona na Casio Computer Co. Ltd., a do zarządu firmy dołączyli pozostali bracia Kashio: Kazuo, Toshio i Yukio. Nazwa firmy pochodzi od (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • Gravity

  Design i jakość idą tu ręka w rękę. Każdy, kto regularnie używa na scenie lub w studiu statywów do mikrofonów, głośników, świateł, instrumentów itp. wie, czym wyróżnia się dobry statyw – stabilnością, wytrzymałością, długowiecznością, (...)


 • K&M

  K&M założona ponad 70 lat temu w branży muzycznej, reprezentuje wyrafinowany sprzęt o doskonałej jakości. Ich produkty wyróżniają się innowacyjnym designem, funkcjonalnością i trwałością. Jako jeden z wiodących na świecie dostawców stojaków (...)


 • Kawai

  Muzyka, najwyższa ze sztuk pięknych, jest dźwiękiem duszy. Muzyka pochodzi z głębi nas i wzbudza emocje. Uniwersalny język muzyki jest wspólny dla wszystkich ludzi. Muzyka przekracza wieki i komunikuje się z sercem. Zdajemy sobie sprawę, że dobry (...)


 • Roland

  Roland to jedna z największych firm działających w światowym elektronicznym przemyśle muzycznym, która powstała 18 kwietnia 1972 roku w Osace. Celem założycieli była produkcja instrumentów muzycznych z zastosowaniem elektronicznej technologii. Aby (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


 • Stim

  Firma „STIM” istnieje na rynku techniki estradowej od kilkunastu lat. Jest czołowym producentem wysokiej klasy statywów estradowych, pulpitów do nut, stojaków, uchwytów do różnego rodzaju instrumentów, a także stołków estradowych. (...)


 • Yamaha

  Od roku 1887, firma Yamaha (później Nippon Gakki Ltd.) zaczęła produkować organy piszczałkowe, jej nieprzerwany wzrost doprowadził do tego, iż stała się największym na świecie producentem instrumentów muzycznych, ale również wiodącym i liczącym się (...)


  Pokaż wszystkie produkty w podgrupach

  Statywy klawiszowe w naszym sklepie muzycznym

  Odpowiednie umieszczenie instrumentu klawiszowego, jest równie ważne jak sam instrument. Pod względem biomechanicznym, gra na nim przypomina nieco prowadzenie samochodu rajdowego na odcinku specjalnym- tak muzyk jak i kierowca sportowy, jest zmuszony do wykonywania bardzo precyzyjnych, szybkich i skoordynowanych ruchów.
  Taka sportowa wręcz sprawność, wymaga wolnej przestrzeni i odpowiedniego ustawienia kończyn, tak, aby mięśnie mogły działać szybko i precyzyjnie, bez krępujących i bolesnych skurczów. Dlatego ważna jest odpowiednia odległość i ustawienie kontrolerów na odpowiedniej wysokości, tak względem podłogi, jak i względem kierowcy, czy w naszym przypadku, muzyka. Jak ważne jest ustawienie względem klawiatury, potwierdzi każdy profesjonalny pianista. Instrument postawiony na statywie, sprawia też po prostu lepsze wrażenie na ewentualnych słuchaczach obserwujących wykonanie.

  Typy statywów
  Istnieją statywy z płyt drewnianych, doskonałe do tzw. stage pianin używanych w domach, statywy składane na jeden lub na wiele instrumentów, nadstawki do statywów umożliwiające zamontowanie dodatkowego instrumentu czy przykręcane pulpity na nuty. Ciekawym rozwiązaniem są statywy z kółkami i pasami mocującymi, na których można wygodnie wozić instrumenty. Statywy różnią się między sobą także konstrukcją i stylistyką, mają różną nośność.

  Ściana klawiatur
  Dzięki nadstawkom i statywom wielopoziomowym, można stworzyć wygodne i efektownie wyglądające combo, składające się z dwóch lub trzech klawiatur- w ten sposób można kilka instrumentów mieć stale przed oczyma i grać podobnie jak na organach wielomanuałowych. Pozwala to zaoszczędzić miejsce, oraz stworzyć ergonomiczny układ klawiatur i okablowania. W latach 70. i 80. u szczytu popularności muzyki elektronicznej, wielu wykonawców (min. Jean Michel Jarre, Klaus Schulze) ustawiało wokół siebie po kilka piętrowych statywów, tworząc coś w rodzaju ptasiego gniazda, co z jednej strony wyglądało efektownie, z drugiej, pozwalało na korzystanie z wielu instrumentów bez konieczności przechodzenia od jednego do drugiego.

  Podsumowanie
  Statyw ułatwia stabilne ulokowanie instrumentu na odpowiedniej wysokości, umożliwiając w ten sposób sprawniejszą grę. Kupując statyw, należy zwrócić uwagę na nośność (czy utrzyma wagę instrumentu). Warto też pamiętać o masie statywów składanych- ktoś przecież będzie musiał je nosić, gdy mają służyć do występów estradowych, albo po prostu być ustawiane na środku, na co dzień, wypełnionego meblami pokoju. Oczywiście, są sposoby by poradzić sobie bez nich, trzeba jednak zadać sobie pytanie: Czy warto? Ceny statywów zaczynają się od kilkudziesięciu zł, i najprostszy statyw wygląda bardziej profesjonalnie niż np. drewniana skrzynka, co ma szczególne znaczenie w trakcie występów scenicznych. Większość ludzi jednak jest wzrokowcami i ocenia otoczenie po wyglądzie, zwłaszcza, kiedy brak im kwalifikacji by ocenić stronę techniczną. Bodźce wzrokowe są niezmiernie ważne także na koncertach muzycznych, dlatego wykonawcy popowi bardzo dbają o swój wizerunek, koncerty często mają oprawę świetlną, a pianiści klasyczni niekiedy popisują się, markując w trakcie gry szukanie przedmiotów, czy odpędzanie natrętnej muchy. Biorą to pod uwagę także producenci statywów, oferując niekiedy interesujące stylistycznie i polakierowane rzucającym się w oczy srebrnym lakierem statywy, umożliwiające zabudowanie sceny w interesujący sposób.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl