Pianina akustyczne

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Pianina akustyczne

Wybrani producenci w grupie Pianina akustyczne

 • Samick

  Samick to jeden z największych producentów instrumentów na świecie (Niemal połowa światowej produkcji gitar, większość na zlecenie wielu znanych marek), bezkonkurencyjne w swojej klasie pod względem ceny, wykończenia i zastosowanych materiałów. (...)


 • Yamaha

  Od roku 1887, firma Yamaha (później Nippon Gakki Ltd.) zaczęła produkować organy piszczałkowe, jej nieprzerwany wzrost doprowadził do tego, iż stała się największym na świecie producentem instrumentów muzycznych, ale również wiodącym i liczącym się (...)


  Pianina akustyczne w naszym sklepie muzycznym

  W odróżnieniu od fortepianów, pianina mają płytę umieszczoną pionowo, oraz po dwie struny na większość tonów i po jednej na tony niskie (w fortepianie odpowiednio po trzy i dwie na ton). Mimo to, są to nadal bogate brzmieniowo i głośne instrumenty, lecz mają przy tym kompaktowe rozmiary. Poza tym, pianina akustyczne dotyczą te same zasady co fortepiany: taka sama jest technika gry, oraz konieczność okresowego strojenia.

  Szeroki wybór
  Pianina, podobnie jak większość rzeczy dostępnych obecnie na rynku, dostępne są w szerokim przedziale cenowym. Zastosowanie nowoczesnych tworzyw, pozwoliło stworzyć przystępne cenowo i nieźle brzmiące instrumenty, dzięki czemu posiadaczem akustycznego pianina można się stać, nie posiadając wielkich środków finansowych. Droższe pianina to jednak lepsze materiały, konstrukcja i wymagająca żmudnych godzin pracy specjalistów, budowa oraz dopracowywanie instrumentu. Efektem jest dźwięk głębszy, bogatszy, bardziej barwny. Każde pianino akustyczne ma jednak niepodważalną zaletę: jest żywym, mechanicznym instrumentem, który bezkompromisowo daje odczuć zjawiska towarzyszące grze i dzięki temu szlifować artykulację oraz ogólną sztukę interpretacji, co jest szczególnie ważne w edukacji przyszłych wirtuozów. W ofercie znajdują się przystępne pianina koreańskiej firmy Samick, wykorzystujące niemieckie części FFW i Roslau, oraz szeroki wybór instrumentów japońskich firm Kawai i Yamaha.

  Silent Piano
  Ostatnim krzykiem nowoczesnej techniki muzycznej, są instrumenty Yamaha z serii Silent Piano. Są to pianina akustyczne wyposażone dodatkowo w moduł pianina cyfrowego. Pianino tego typu jest klasycznym instrumentem akustycznym, do momentu kiedy użycie funkcji Silent przerywa pracę strun, a mechanizm pianina zaczyna sterować układem cyfrowym który umożliwia korzystanie z brzmień fortepianów koncertowych, vintage’owych pianin elektronicznych czy samplowanych sekcji smyczkowych, jak w syntezatorze. Jakie jest zastosowanie tej funkcji? Poza urozmaiceniem sobie gry, można z niej skorzystać by grać bezgłośnie, nie zakłócając domownikom snu lub nie zmuszać ich do wielogodzinnego wysłuchiwania żmudnych ćwiczeń na gamach, trylach i trudnych do opanowania, powtarzanych w nieskończoność frazach. Instrument tego typu łączy więc najlepsze cechy obu światów: pianin akustycznych i cyfrowych.

  Czy wiesz, że…
  Pierwsze nowoczesne pianina skonstruowano na przełomie XVIII i XIX wieku. Przodek pianina- klawicyterium było popularne już w XVI wieku, a inny instrument klawiszowy o pionowym układzie strun z tego okresu nosi nazwę żyrafa.

  Podsumowanie
  Pianino to kompaktowy odpowiednik fortepianu, bardzo dobrze nadający się do celu edukacji muzycznej. Silent Piano, to pianino akustyczne wyposażone w tryb pianina cyfrowego.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl