Pianina akustyczne

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Pianina akustyczne

Poradniki dla muzyków w grupie Pianina akustyczne

Jak ćwiczyć na instrumencie

Jak ćwiczyć na instrumencie

Może często zastanawiałeś się nad tym jak ćwiczyć. Czy siedzieć w internecie szukając nut do swoich ulubionych utworów, czy może powtarzać wiele razy techniczne wprawki, a może ćwiczenie polega na czytaniu nut lub kopiowaniu solówek wielkich muzyków?Mam dla Ciebie i siebie jedną ważną radę, radę, (...)


Instrumenty klawiszowe, Syntezatory, Organy, Keyboardy, Pianina elektroniczne, stage piana, Pianina akustyczne

Akordy, czyli świat otworem?

Akordy, czyli świat otworem?

Akordy ? gdy początkujący muzycy słyszą o akordach, to najczęściej pojawia się szeroki uśmiech na ich twarzach, a w myślach upragnione ?nareszcie!? :) Myślą, że gdy tylko nauczą się kilku akordów, automatycznie wprowadzi to ich w świat wielkich muzyków i już żadna piosenka nie będzie im sprawiać (...)


Instrumenty klawiszowe, Fortepiany, Syntezatory, Organy, Keyboardy, Pianina elektroniczne, stage piana, Pianina akustyczne, Akordeony

Instrument idealny?

Instrument idealny?

Poprzedni artykuł rozpocząłem od wymienienia kilku rodzajów instrumentów klawiszowych. Kupując instrument, wybieramy go kierując się różnymi powodami. Jednym może podobać się wygląd, kolor, innym marka, jeszcze innym rodzaj klawiatury (jej wygoda, ?czucie?), funkcje instrumentu, gabaryty, waga, w (...)


Instrumenty klawiszowe, Klawiatury sterujące, MIDI, Fortepiany, Organy, Keyboardy, Pianina elektroniczne, stage piana, Pianina akustyczne

Czarno-białe? nudy?

Czarno-białe? nudy?

Fortepian, pianino, organy, keyboard, syntezator ? tak wiele słyszymy nazw, określających instrumenty klawiszowe. Chociaż rzadko są one używane ze świadomością, to wszystkie instrumenty, które się pod nimi kryją mają wspólny mianownik ? biało-czarną klawiaturę, zbudowaną wg jednego schematu. (...)


Instrumenty klawiszowe, Poradnik, Fortepiany, Keyboardy, Pianina elektroniczne, stage piana, Pianina akustyczne

Instrumenty elektroniczne ? poradnik dla seniora

Instrumenty elektroniczne ? poradnik dla seniora

Do najłatwiejszych w użyciu należą pianina i fortepiany cyfrowe. Przed grą wystarczy jedynie podłączyć je do prądu, nacisnąć włącznik i odtąd instrument zachowuje się normalne pianino- z tą różnicą, że głośność można dowolnie ustawić pokrętłem lub dwoma przyciskami, (ale klawiatura reaguje na (...)


Instrumenty klawiszowe, Klawiatury sterujące, MIDI, Fortepiany, Syntezatory, Organy, Keyboardy, Kontrolery nożne, pedały, Pianina elektroniczne, stage piana, Pianina akustyczne

Dziesięć sposobów na zachęcenie dziecka do dalszej nauki gry

Dziesięć sposobów na zachęcenie dziecka do dalszej nauki gry

Musimy zdawać sobie sprawę, że u każdego uczącego się przychodzi taki okres w którym zwyczajnie nie chce się ćwiczyć. Dotyczy to wszystkich bez wyjątku zarówno tych, którzy zawsze z wielka pasją i zaangażowaniem podchodzi do swoich ćwiczeń jak i tych, którzy bez większego entuzjazmu zasiadali do (...)


Instrumenty klawiszowe, Poradnik, Fortepiany, Pianina akustyczne


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Pianina akustyczne

Wybrani producenci w grupie Pianina akustyczne

 • Samick

  Samick to jeden z największych producentów instrumentów na świecie (Niemal połowa światowej produkcji gitar, większość na zlecenie wielu znanych marek), bezkonkurencyjne w swojej klasie pod względem ceny, wykończenia i zastosowanych materiałów. (...)


 • Yamaha

  Od roku 1887, firma Yamaha (później Nippon Gakki Ltd.) zaczęła produkować organy piszczałkowe, jej nieprzerwany wzrost doprowadził do tego, iż stała się największym na świecie producentem instrumentów muzycznych, ale również wiodącym i liczącym się (...)


  Pianina akustyczne w naszym sklepie muzycznym

  W odróżnieniu od fortepianów, pianina mają płytę umieszczoną pionowo, oraz po dwie struny na większość tonów i po jednej na tony niskie (w fortepianie odpowiednio po trzy i dwie na ton). Mimo to, są to nadal bogate brzmieniowo i głośne instrumenty, lecz mają przy tym kompaktowe rozmiary. Poza tym, pianina akustyczne dotyczą te same zasady co fortepiany: taka sama jest technika gry, oraz konieczność okresowego strojenia.

  Szeroki wybór
  Pianina, podobnie jak większość rzeczy dostępnych obecnie na rynku, dostępne są w szerokim przedziale cenowym. Zastosowanie nowoczesnych tworzyw, pozwoliło stworzyć przystępne cenowo i nieźle brzmiące instrumenty, dzięki czemu posiadaczem akustycznego pianina można się stać, nie posiadając wielkich środków finansowych. Droższe pianina to jednak lepsze materiały, konstrukcja i wymagająca żmudnych godzin pracy specjalistów, budowa oraz dopracowywanie instrumentu. Efektem jest dźwięk głębszy, bogatszy, bardziej barwny. Każde pianino akustyczne ma jednak niepodważalną zaletę: jest żywym, mechanicznym instrumentem, który bezkompromisowo daje odczuć zjawiska towarzyszące grze i dzięki temu szlifować artykulację oraz ogólną sztukę interpretacji, co jest szczególnie ważne w edukacji przyszłych wirtuozów. W ofercie znajdują się przystępne pianina koreańskiej firmy Samick, wykorzystujące niemieckie części FFW i Roslau, oraz szeroki wybór instrumentów japońskich firm Kawai i Yamaha.

  Silent Piano
  Ostatnim krzykiem nowoczesnej techniki muzycznej, są instrumenty Yamaha z serii Silent Piano. Są to pianina akustyczne wyposażone dodatkowo w moduł pianina cyfrowego. Pianino tego typu jest klasycznym instrumentem akustycznym, do momentu kiedy użycie funkcji Silent przerywa pracę strun, a mechanizm pianina zaczyna sterować układem cyfrowym który umożliwia korzystanie z brzmień fortepianów koncertowych, vintage’owych pianin elektronicznych czy samplowanych sekcji smyczkowych, jak w syntezatorze. Jakie jest zastosowanie tej funkcji? Poza urozmaiceniem sobie gry, można z niej skorzystać by grać bezgłośnie, nie zakłócając domownikom snu lub nie zmuszać ich do wielogodzinnego wysłuchiwania żmudnych ćwiczeń na gamach, trylach i trudnych do opanowania, powtarzanych w nieskończoność frazach. Instrument tego typu łączy więc najlepsze cechy obu światów: pianin akustycznych i cyfrowych.

  Czy wiesz, że…
  Pierwsze nowoczesne pianina skonstruowano na przełomie XVIII i XIX wieku. Przodek pianina- klawicyterium było popularne już w XVI wieku, a inny instrument klawiszowy o pionowym układzie strun z tego okresu nosi nazwę żyrafa.

  Podsumowanie
  Pianino to kompaktowy odpowiednik fortepianu, bardzo dobrze nadający się do celu edukacji muzycznej. Silent Piano, to pianino akustyczne wyposażone w tryb pianina cyfrowego.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl