Kontrolery nożne, pedały

Najczęściej kupowane produkty w grupie Kontrolery nożne, pedały

Poradniki dla muzyków w grupie Kontrolery nożne, pedały


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Kontrolery nożne, pedały

Wybrani producenci w grupie Kontrolery nożne, pedały

 • Adam Hall

  Adam Hall jest Niemiecką firmą produkcyjno–handlową działającą od 30 lat na rynku europejskim i posiadającą w swojej ofercie bardzo szeroką gamę produktów dla branży muzycznej. W ofercie między innymi:, - kolumny LD pasywne i aktywne, - (...)


 • Boston

  Boston to producent niezbędnych akcesoriów oraz sprzętu muzycznego. Dobra jakość wykonania i atrakcyjne ceny sprawiają, że produkty Boston stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. W ofercie firmy znajduję się wszystko co niezbędne (...)


 • Ketron

  Ketron powstał w 1981 roku we Włoszech (Ancona). Od początku swej działalności kładzie nacisk na wdrażanie najnowszych rozwiązań i technologii. Ketron jest jedną z unikalnych firm, która przede wszystkim bazuje na opiniach, gustach i pomysłach (...)


 • M Audio

  M-Audio to jedna z najbardziej szanowanych nazw w interfejsie komputera muzycznego i rozwiązaniach integrujących studio, produktach klawiatury i kontrolera oraz niezbędnym sprzęcie muzycznym od mikrofonów po monitory studyjne. Firma M-Audio została (...)


 • Nord

  Clavia Digital Musical Instruments (NORD) to szwedzkie przedsiębiorstwo produkujące elektroniczne instrumenty muzyczne. Firma została założona w 1983 roku przez Hansa Nordeliusa i Mikaela Carlssona, specjalizuje się w produkcji instrumentów (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


 • Yamaha

  Od roku 1887, firma Yamaha (później Nippon Gakki Ltd.) zaczęła produkować organy piszczałkowe, jej nieprzerwany wzrost doprowadził do tego, iż stała się największym na świecie producentem instrumentów muzycznych, ale również wiodącym i liczącym się (...)


  Kontrolery nożne, pedały w naszym sklepie muzycznym

  Instrumenty klawiszowe znacznie różnią się między sobą, szczególnie jeśli mówimy o sprzęcie cyfrowym. Choć niektóre modele mogą być do siebie bardzo podobne na pierwszy rzut oka, w rzeczywistości posiadają one różne możliwości. Choć instrumenty takie jak keyboard, syntezator czy pianino cyfrowe charakteryzują się już i tam imponującymi możliwościami brzmieniowymi, często można dokupić do nich dodatkowy sprzęt, który ma za zadanie jeszcze bardziej poszerzyć charakter brzmienia instrumentu. Każdy kto choć raz obejrzał dokładnie pianino lub fortepian z pewnością zauważył charakterystyczne pedały, które występują w liczbie dwóch lub trzech. Posiadają one różne funkcje i wpływają na wybrzmiewanie instrumentu. Dziś również sprzęt cyfrowy możemy wyposażyć w pedały działające na podobnej zasadzie.
  Najczęściej używanym jest pojedynczy pedał sustain. Znajdziemy modele przeznaczone do konkretnych keyboardów, lub takie, które są uniwersalne. Po wciśnięciu go, dźwięk wybrzmiewa dłużej, nawet po zdjęciu palców z klawiatury. Poza nim możemy wybrać także pedały ekspresji, które po wciśnięciu sprawiają, że dźwięk jest mocniejszy, bardziej natężony. Doskonale sprawdzają się one w bardziej energicznych partiach konkretnego utworu.
  W przypadku pianina cyfrowego możemy dobrać cały komplet trzech pedałów. Pierwszy od prawej strony, oznaczany jako forte, działa podobnie jak sustain, czyli wzmacnia i wydłuża czas wybrzmiewania dźwięku. Po przeciwnej stronie znajdziemy pedał piano, który jest jego przeciwieństwem i ma za zadanie wytłumić brzmienie, pozwalając na granie bardziej delikatnych dźwięków. Środkowy pedał współpracuje z pedałem forte i ma za zadanie wydłużyć brzmienie tylko niektórych dźwięków. Jeśli wybraliśmy pianino cyfrowe na początek i zależy nam na tym by grało się na nim tak samo jak na pianinie akustycznym, zakup kompletu pedałów jest bez wątpienia dobrym pomysłem.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl