Klawiatury sterujące, MIDI

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:

Najczęściej kupowane produkty w grupie Klawiatury sterujące, MIDI

Poradniki dla muzyków w grupie Klawiatury sterujące, MIDI

Co to jest klawiatura MIDI?

Co to jest klawiatura MIDI?

Przeglądając ofertę instrumentów klawiszowych, można natknąć się na urządzenia, lub całą kategorię opisaną, jako ?klawiatury MIDI?. Uwagę może zwrócić często atrakcyjna cena tych urządzeń, oraz dostępność dowolnych rozmiarów i typów klawiatur, włącznie z pełnymi klawiaturami młoteczkowymi. Czy (...)


Instrumenty klawiszowe, Klawiatury sterujące, MIDI

Instrument idealny?

Instrument idealny?

Poprzedni artykuł rozpocząłem od wymienienia kilku rodzajów instrumentów klawiszowych. Kupując instrument, wybieramy go kierując się różnymi powodami. Jednym może podobać się wygląd, kolor, innym marka, jeszcze innym rodzaj klawiatury (jej wygoda, ?czucie?), funkcje instrumentu, gabaryty, waga, w (...)


Instrumenty klawiszowe, Klawiatury sterujące, MIDI, Fortepiany, Organy, Keyboardy, Pianina elektroniczne, stage piana, Pianina akustyczne

Jak dokonać wyboru klawiatury sterującej?

Jak dokonać wyboru klawiatury sterującej?

Czym jest i do czego służy klawiatura sterująca Jest to kontroler midi za pomocą, którego użytkownik może wprowadzić np.: nuty do programu DAV. Dla natychmiastowego wyjaśnienia, program DAV jest oprogramowaniem komputerowym służącym do tworzenia między innymi utworów muzycznych, aranżacji itp. (...)


Instrumenty klawiszowe, Klawiatury sterujące, MIDI

Domowe studio nagrań

Domowe studio nagrań

Czym właściwie jest studio?Wikipedia definicję studia nagraniowego rozumuję w sposób następujący ? ?obiekt z przeznaczeniem do rejestracji nagrań dźwiękowych, obejmujący zazwyczaj reżyserkę, pomieszczenia z przeznaczeniem do miksowania i masteringu, a także część socjalną. Z założenia studio (...)


Klawiatury sterujące, MIDI, Sprzęt studyjny, Homerecording, Oprogramowanie

Instrumenty elektroniczne ? poradnik dla seniora

Instrumenty elektroniczne ? poradnik dla seniora

Do najłatwiejszych w użyciu należą pianina i fortepiany cyfrowe. Przed grą wystarczy jedynie podłączyć je do prądu, nacisnąć włącznik i odtąd instrument zachowuje się normalne pianino- z tą różnicą, że głośność można dowolnie ustawić pokrętłem lub dwoma przyciskami, (ale klawiatura reaguje na (...)


Instrumenty klawiszowe, Klawiatury sterujące, MIDI, Fortepiany, Syntezatory, Organy, Keyboardy, Kontrolery nożne, pedały, Pianina elektroniczne, stage piana, Pianina akustyczne


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Klawiatury sterujące, MIDI

Wybrani producenci w grupie Klawiatury sterujące, MIDI

 • Airturn

  AirTurn zajmuje się produkcją bezprzewodowych przełączników do urządzeń tj. tablet, komputer, telefon. Wszystkie przełączniki AirTurn produkowane są w USA., Urządzenia w wygodny sposób umożliwiają przełączanie stron (np. z zapisami nutowymi), (...)


 • AKAI

  Firma Akai powstała w 1929r. w Japonii i od samego początku zajmowała się sprzedażą i produkcją sprzętów elektronicznych. W okresie lat 80. Akai było czołowym producentem magnetowidów. W 1984 r. został utworzony nowy oddział firmy, nastawiony na (...)


 • Alesis

  Alesis to amerykański producent, który zajmuje się produkcją instrumentów elektronicznych oraz szeroko rozumianego sprzętu studyjnego. Firma powstała w 1980 roku i od tego czasu sukcesywnie poszerza swój asortyment oraz wprowadza nowoczesne (...)


 • Arturia

  Arturia to francuska firma działająca w 55 krajach, posiada swoje biura we Francji, Stanach Zjednoczonych oraz w Meksyku. Specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania muzycznego oraz instrumentów jak np. syntezatory, klawiatury sterujące dla (...)


 • M Audio

  M-Audio to jedna z najbardziej szanowanych nazw w interfejsie komputera muzycznego i rozwiązaniach integrujących studio, produktach klawiatury i kontrolera oraz niezbędnym sprzęcie muzycznym od mikrofonów po monitory studyjne. Firma M-Audio została (...)


 • Novation

  Novation jest firmą zajmującą się produkcją syntezatorów oraz klawiatur sterujących. Historia firmy sięga roku 1992, więc jak na producenta zajmującego się tworzeniem sprzętu elektronicznego jest to spory staż, w którym firma mogła się rozwijać i (...)


 • Solid State Logic

  Solid State Logic to brytyjski producent profesjonalnego sprzętu studyjnego. Firma powstała w 1969 roku w hrabstwie Oxfrodshire w Anglii, a jej założycielem był Colin Sanders. Pierwszym produktem był półprzewodnikowy układ sterowania do organów (...)


  Klawiatury sterujące, MIDI w naszym sklepie muzycznym

  Klawiatury sterujące MIDI
  Klawiatury MIDI odpowiadają ze przekazywanie poleceń protokołu nut do komputera, osobnego syntezatora, ułatwiając w ten sposób obsługę sekwencera, programu DAW, albo umożliwiając wysterowanie modułu dźwiękowego. Mogą także posłużyć do rozszerzenia możliwości innego instrumentu klawiszowego (np. podłączenie klawiatury MIDI o szerszej skali niż oryginalna, albo podłączenie klawiatury nożnej, jak w organach)

  Typy klawiatur
  Istnieje wiele typów klawiatur, począwszy od miniaturowych klawiatur 25 klawiszowych, służących głównie do wspierania pracy przy programie muzycznym, po pełne 88 klawiszowe klawiatury z mechanizmem młoteczkowym. Oprócz nich funkcjonują wszelkie typy pośrednie: klawiatury 49, 61, czy 76 klawiszowe, z klawiszami pełnowymiarowymi i miniaturowymi, z mechanizmem synth-action, półważonym i młoteczkowym, a także manuały nożne. Urządzenia tego typu mogą ograniczać się do samej klawiatury chromatycznej, lub być wyposażone w mniejszą lub większą ilość dodatkowych kontrolerów, w postaci rolki pitchbendera, modulacji, oraz programowalnych pokręteł i suwaków.

  Inne kontrolery MIDI
  W kategorii kontrolerów MIDI znajdują się także inne urządzenia MIDI/USB, takie jak konsole z pokrętłami i suwakami do sterowania funkcjami wirtualnego syntezatora lub ustawień miksu w DAW czy zyskujące na popularności pady do współpracy z DAW czy aplikacjami na urządzeniach typu IPad.

  Nietypowe zastosowania
  Klawiatury MIDI można użyć w nietypowy sposób, aby zwiększyć możliwości wykonawcze, bądź ad hoc zbudować nowy syntezator bez chwytania za lutownicę. Używając rozdzielacza sygnału lub komputera, można z pomocą klawiatury MIDI jednocześnie kontrolować np. dwa moduły dźwiękowe. Z kolei manuał nożny typu organowego może być wykorzystany do wykonania podkładu podczas gry na innym instrumencie.

  Czy wiesz, że…
  Najstarsza zachowana wzmianka o instrumencie muzycznym z klawiaturą, pochodzi I wieku p.n.e. i znajduje się w dziele napisanym przez architekta i konstruktora rzymskiego, Witruwiusza. Nie wiadomo, kiedy wynaleziono klawiaturę chromatyczną, natomiast upowszechniła między XV i XVI stuleciem n.e. Z kolei protokół MIDI wynaleziono w 1980 roku, a klawiatury tego typu pojawiły się na rynku 3 lata później.

  Podsumowanie
  Klawiatury i inne kontrolery MIDI występują w bardzo wielu typach. Ze względu na paletę konstrukcji i cen, każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to niewątpliwie narzędzie bardzo ułatwiające, a przede wszystkim przyspieszające pracę na komputerowym oprogramowaniu muzycznym. Z pewną dozą sprytu i wyobraźni, można za ich pomocą rozszerzyć możliwości innych instrumentów i urządzeń cyfrowych oraz stworzyć interesujące systemy muzyczne.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl