Akcesoria do instrumentów klawiszowych

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:

Najczęściej kupowane produkty w grupie Akcesoria dla instrumentów klawiszowych

Poradniki dla muzyków w grupie Akcesoria dla instrumentów klawiszowych


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Akcesoria dla instrumentów klawiszowych

Wybrani producenci w grupie Akcesoria dla instrumentów klawiszowych

 • Belti

  Belti to marka znana głównie z pasków mimo, że w swojej ofercie posiada o wiele większy asortyment. Produkty są wykonywane głównie ze skóry naturalnej ale są też parciane czy welurowe. Polski producent, który trafia idealnie w potrzeby paskowe (...)


 • Canto

  Firma Canto - Prusakowski rozpoczęła działalność w latach osiemdziesiątych. Założył ją ojciec Darka Prusakowskiego (obecnego szefa), pan Leszek Prusakowski. Początkowo była to mała rodzinna produkcja wyrobów kaletniczych. W tamtym okresie firma nie (...)


 • Casio

  Casio założył w kwietniu 1946 r. Tadao Kashio. W 1957 roku dotychczasowa nazwa Kashio Seisakujo została zmieniona na Casio Computer Co. Ltd., a do zarządu firmy dołączyli pozostali bracia Kashio: Kazuo, Toshio i Yukio. Nazwa firmy pochodzi od (...)


 • Gravity

  Design i jakość idą tu ręka w rękę. Każdy, kto regularnie używa na scenie lub w studiu statywów do mikrofonów, głośników, świateł, instrumentów itp. wie, czym wyróżnia się dobry statyw – stabilnością, wytrzymałością, długowiecznością, (...)


 • K&M

  K&M założona ponad 70 lat temu w branży muzycznej, reprezentuje wyrafinowany sprzęt o doskonałej jakości. Ich produkty wyróżniają się innowacyjnym designem, funkcjonalnością i trwałością. Jako jeden z wiodących na świecie dostawców stojaków (...)


 • Yamaha

  Od roku 1887, firma Yamaha (później Nippon Gakki Ltd.) zaczęła produkować organy piszczałkowe, jej nieprzerwany wzrost doprowadził do tego, iż stała się największym na świecie producentem instrumentów muzycznych, ale również wiodącym i liczącym się (...)


  Akcesoria dla instrumentów klawiszowych w naszym sklepie muzycznym

  Wchodząc do sklepu muzycznego możemy bardzo łatwo zaobserwować jakie instrumenty muzyczne cieszą się największą popularnością. Wystarczy jedynie spojrzeć na to jakich instrumentów jest najwięcej, a nalezą do nich między innymi gitary, perkusje oraz różnego rodzaju instrumenty klawiszowe. Wśród instrumentów klawiszowych znajdziemy między innymi keyboardy, pianina cyfrowe, syntezatory czy akordeony, a do każdego z tych instrumentów znajdą się przydatne akcesoria. Akcesoria muzyczne mogą poprawić komfort gry, zabezpieczyć instrument, a czasami nawet zwiększyć jego możliwości brzmieniowe. Oczywiście nie warto kupować wszelkich dostępnych akcesoriów już w dniu zakupu pierwszego instrumentu, jednak z czasem z pewnością zauważymy, że cos można poprawić w codziennej grze. Wówczas z pomocą mogą przyjść akcesoria klawiszowe. Na co należy zwracać szczególną uwagę podczas wyboru takiego sprzętu?

  WYGODA I BEZPIECZEŃSTWO
  To jakie akcesoria warto wybrać powinno zależeć od tego czego potrzebujemy. Akcesoria muzyczne można podzielić na trzy główne rodzaje, a mianowicie na akcesoria które zabezpieczą nasz instrument, poprawią wygodę użytkowania, lub takie, które poprawią jego brzmienie. Do pierwszej grupy należą różnego rodzaju pokrowce i futerały. Podczas zakupu pokrowca lub futerału powinniśmy upewnić się, że jest on przeznaczony do konkretnego rodzaju instrumentu, na przykład keyboardu lub syntezatora, a następnie wybrać taki sprzęt, który odpowiada rozmiarowi naszego instrumentu. Należy bowiem pamiętać, że zarówno keyboard jak i syntezator różnią się między sobą rozmiarem, szczególnie jeśli chodzi o ilość klawiszy. Jeśli zależy nam na możliwie jak największej ochronie, najlepszym wyborem będzie bez wątpienia futerał. Wykonany jest on z twardego i bardzo wytrzymałego materiału, które zabezpieczy nasz instrument przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Ponad to niektóre futerały posiadają także zamknięcia na kluczyk, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że pod naszą nieobecność nikt nie rusza naszego instrumentu. Pokrowce natomiast wykonane są z miękkiego materiału, przez co nie oferują aż tak wysokiego stopnia ochrony, jednak posiadają one dodatkowe kieszonki na różnego rodzaju przydatne akcesoria. Poza tym pokrowce mogą być wyposażone także w paski dzięki którym możemy założyć sobie instrument na plecy, co znacznie poprawia wygodę podczas transportu. Jeśli chodzi o akcesoria poprawiające wygodę podczas gry, to dobrym przykładem mogą być pasy do akordeonu. Podczas ich wyboru powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich długość oraz szerokość. Co prawda długość pasów można regulować, jednak nie mamy takiej możliwości w przypadku szerokości. Przy cięższym akordeonie warto wybrać nieco szersze pasy, ponieważ w przypadku węższym może się okazać, że po pewnym czasie będą się one wpijać w skórę, co będzie psuło komfort gry. Do akcesoriów poprawiających komfort gry można zaliczyć na przykład pendrivy z dodatkowymi stylami muzycznymi do instrumentów cyfrowych.

  DODATKOWA OCHRONA
  Co prawda pokrowce i futerały pomogą nam zabezpieczyć instrument przed uszkodzeniami, ale nie należy zapominać o czujności. Oznacza to aby nie odkładać instrumentu w miejsce łatwo dostępne dla zwierząt, a także takie obok którego ktoś często przechodzi, ponieważ wówczas ktoś z domowników może przewrócić instrument, a wówczas może on ulec uszkodzeniu nawet jeśli jest w pokrowcu lub futerale.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl