Akordeony


W sklepie we Wrocławiu uruchomiliśmy strefę szybkich zakupów z możliwością płatności kartą.

Gotówki w dzisiejszych czasach unikamy.

Jeśli dodatkowo poinformujesz nas telefonicznie lub mailowo co powinniśmy przygotować, samo wydanie towaru zajmie kilka sekund. Pomieszczenie do wydań jest regularnie dezynfekowane.

W dalszym ciągu nie ma możliwości testowania instrumentów w sklepie.

Zapraszamy!
Zespół Muzyczny.plW związku z licznymi pytaniami informujemy, że istnieje możliwość odbioru osobistego zamówień opłaconych on-line, zarówno w sklepie we Wrocławiu jak i w magazynie w Błoniu. Forma ta nie wymaga bezpośredniego kontaktu, zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa.

W tym trudnym czasie nasz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny pracuje tylko w trybie door-to-door. Szczegóły opisane są w naszym regulaminie..

Prosimy o wyrozumiałość.

W przypadku jakichkolwiek niejasności prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Zespół Muzyczny.pl

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Akordeony

Wybrani producenci w grupie Akordeony

 • AKG

  AKG Acoustics producent przewodowych i bezprzewodowych rozwiązań elektroakustycznych. Firma została założona w 1947 roku w Wiedniu przez Austriaków Rudolfa Goerike i Ernsta Plessa pod nazwą Akustische und Kino-Geräte Ges. m. b. H. AKG Acoustics (...)


 • Canto

  Firma Canto - Prusakowski rozpoczęła działalność w latach osiemdziesiątych. Założył ją ojciec Darka Prusakowskiego (obecnego szefa), pan Leszek Prusakowski. Początkowo była to mała rodzinna produkcja wyrobów kaletniczych. W tamtym okresie firma nie (...)


 • E.Soprani

  Pasco Italia (E.Soprani) to firma kontynuująca tradycje dwóch znanych producentów akordeonów: Moreschi i E.Soprani. Instrumenty produkowane są przez mistrzów z dziedziny budowy akordeonów we włoskim mieście Castelfidardo, światowej ″stolicy (...)


 • Gewa

  Gewa od momentu utworzenia w roku 1925 przez Georg Walther w Adorf zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“ stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis, jak i ciągłą orientację na (...)


 • Hohner

  Hohner Musikinstrumente niemiecka firma specjalizująca się w produkcji instrumentów muzycznych. Firma została założona w 1857 roku przez Matthiasa Hohnera. Hohner jest identyfikowany głównie z harmonijkami ustnymi i akordeonami. Firma skonstruowała (...)


 • Paolo Soprani

  Paolo Soprani to jedna z najważniejszych i najbardziej znanych marek akordeonów na świecie. Ich producent, firma Pasco Italia, pielęgnuje tradycję, wprowadzając jednocześnie nowe technologie, co sprawia, że instrumenty opuszczające manufakturę są (...)


  Akordeony w naszym sklepie muzycznym

  Akordeony
  Akordeony to bardzo skomplikowane technicznie instrumenty, występujące w wielu odmianach i konfiguracjach, że sprawia to problemy samym akordeonistom. W ofercie sklepu akordeony zostały podzielone na podstawowe kategorie: akordeony cyfrowe, diatoniczne, guzikowe i klawiszowe, a wśród nich znaleźć można akordeony z konwerterem i akordeony basowe.

  Akordeon cyfrowy
  Współczesne akordeony cyfrowe wyposażone są w miech, a technika gry na nich odpowiada grze na klasycznym akordeonie akustycznym. Akordeon cyfrowy nie brzmi może tak doskonale jak akustyczny odpowiednik, jednak bardzo dokładnie go naśladuje, uwzględniając przy tym dźwięki wydawane przez mechanizm klasycznego akordeonu, a ponadto dysponują funkcją zmiany barwy, dzięki czemu mogą udawać różne modele akordeonów, a nawet sekcję smyczkową. Dzięki protokołowi MIDI umożliwiają zapisywanie wykonania, ułatwiają komponowanie, oraz mogą posłużyć do sterowania zewnętrznym modułem dźwiękowym.

  Akordeon diatoniczny
  Akordeon diatoniczny i heligonki charakteryzuje brak klawiatury chromatycznej. System dźwiękowy nie jest chromatyczny, a diatoniczny. Charakterystyczną cechą instrumentów tego typu jest wydawanie innego tonu w tym samym guziku, w zależności od tego czy miech jest ściskany czy rozciągany. Są to instrumenty typowe dla muzyki ludowej.

  Akordeony guzikowe i klawiszowe
  Akordeony z chromatycznym systemem dźwiękowym występują w bardzo wielu typach. Najbardziej podstawową różnicą jest rodzaj klawiatury. Zaletą systemu guzikowego jest możliwość kontrolowania większej ilości dźwięków bez przesuwania dłoni. Oprócz tych różnicy w układzie klawiatury, mogą występować różnice w konstrukcji, rejestrze basów oraz skali.

  Czy wiesz, że…
  Akordeon i elektronika: Już w ZSRR próbowano stworzyć elektroniczne wersje akordeonu. Nie miały one jednak miecha i z uwagi na ówczesny rozwój technologii, nie mogły dostarczyć dźwięku odpowiedniej jakości. Jean Michel Jarre zaliczył sporą wpadkę z udziałem akordeonu podczas koncertu Solidarność, kiedy „grając”, podniósł prawą rękę wysoko do góry i nerwowo ją opuścił w chwili, gdy z głośników rozbrzmiała kolejna fraza, którą powinien był wykonać.

  Podsumowanie
  Akordeon występuje w bardzo wielu typach. Akordeony diatoniczne i heligonki to instrumenty ludowe. Akordeony chromatyczne bardzo dobrze sprawdzają w różnych typach muzyki, w tym w muzyce klasycznej. Akordeony cyfrowe, to uniwersalne instrumenty, może nie tak doskonałe jak akustyczne odpowiedniki, ale za to potrafiące w znacznym stopniu wiernie imitować różne modele akordeonów oraz inne instrumenty, a ponadto posiadają wiele innych interesujących funkcji, charakterystycznych dla instrumentów elektronicznych.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl