Akordeony

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Akordeony

Poradniki dla muzyków w grupie Akordeony

Akordy, czyli świat otworem?

Akordy, czyli świat otworem?

Akordy ? gdy początkujący muzycy słyszą o akordach, to najczęściej pojawia się szeroki uśmiech na ich twarzach, a w myślach upragnione ?nareszcie!? :) Myślą, że gdy tylko nauczą się kilku akordów, automatycznie wprowadzi to ich w świat wielkich muzyków i już żadna piosenka nie będzie im sprawiać (...)


Instrumenty klawiszowe, Fortepiany, Syntezatory, Organy, Keyboardy, Pianina elektroniczne, stage piana, Pianina akustyczne, Akordeony

Akordeon guzikowy czy klawiszowy

Akordeon guzikowy czy klawiszowy

Często można usłyszeć powiedzenie, że nie można mieć wszystkiego i podobnie jest z wyborem pomiędzy akordeonem guzikowym a klawiszowym. Obydwa rodzaje akordeonów mają wiele wspólnych elementów, bo to przecież tak naprawdę jest ten sam instrument tylko w różnym wydaniu. Tak naprawdę jedyna istotna (...)


Instrumenty klawiszowe, Akordeony

Akordeon - instrument na lata

Akordeon - instrument na lata

Akordeony nie należą do najtańszych instrumentów muzycznych. Zresztą tak naprawdę to bez względu na to, czy posiadamy instrument warty kilkaset złotych, czy kilkadziesiąt tysięcy złotych, to jeżeli chcemy by posłużył o nam przez lata, to musimy o niego odpowiednio zadbać. Oczywiście zazwyczaj jest (...)


Instrumenty klawiszowe, Akordeony

Akordeony. Guziki czy klawisze?

Akordeony. Guziki czy klawisze?

O czym dyskutują akordeoniści?Temat, który od lat wywołuje burzliwe dyskusje wśród akordeonistów. Najczęściej przebijające się pytania to, który akordeon lepszy, który jest łatwiejszy, a który trudniejszy, którzy akordeoniści są lepsi etc. etc. Problem w tym, że tak naprawdę nie ma jednoznacznej (...)


Instrumenty klawiszowe, Akordeony

Akordeon 120 basowy czy 60 basowy?

Akordeon 120 basowy czy 60 basowy?

W życiu każdego zwłaszcza młodego akordeonisty przychodzi taki czas, kiedy należałoby zmienić instrument na większy. Zazwyczaj ma to miejsce wtedy, gdy np.: zaczyna nam brakować w dyszkancie klawiszy albo po stronie basowej określonych basów. Z próbą oceny, kiedy najlepiej takiej zmiany dokonać (...)


Instrumenty klawiszowe, Akordeony

Akordeony jako jedne z najbardziej wszechstronnych instrumentów

Akordeony jako jedne z najbardziej wszechstronnych instrumentów

Akordeon jest instrumentem, który jako jeden z nielicznych ma naprawdę mega wszechstronne zastosowanie. Wynika to przede wszystkim z jego specyficznej budowy, która w porównaniu do innych instrumentów może wydawać się dość skomplikowana. I rzeczywiście jest to instrument złożony, bo jak tylko (...)


Instrumenty klawiszowe, Akordeony


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Akordeony

Wybrani producenci w grupie Akordeony

 • AKG

  AKG Acoustics producent przewodowych i bezprzewodowych rozwiązań elektroakustycznych. Firma została założona w 1947 roku w Wiedniu przez Austriaków Rudolfa Goerike i Ernsta Plessa pod nazwą Akustische und Kino-Geräte Ges. m. b. H. AKG Acoustics (...)


 • Belti

  Belti to marka znana głównie z pasków mimo, że w swojej ofercie posiada o wiele większy asortyment. Produkty są wykonywane głównie ze skóry naturalnej ale są też parciane czy welurowe. Polski producent, który trafia idealnie w potrzeby paskowe (...)


 • Canto

  Firma Canto - Prusakowski rozpoczęła działalność w latach osiemdziesiątych. Założył ją ojciec Darka Prusakowskiego (obecnego szefa), pan Leszek Prusakowski. Początkowo była to mała rodzinna produkcja wyrobów kaletniczych. W tamtym okresie firma nie (...)


 • Ewpol

  Firma EWPOL jest producentem pokrowców na instrumenty muzyczne. Zakład wyprodukował pierwsze pokrowce w 1993 roku., Na Targach INTERMEDIA′93 wyróżniony został pokrowiec na gitarę, a na następnych targach takim wyróżnieniem uhonorowano (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


  Akordeony w naszym sklepie muzycznym

  Akordeony
  Akordeony to bardzo skomplikowane technicznie instrumenty, występujące w wielu odmianach i konfiguracjach, że sprawia to problemy samym akordeonistom. W ofercie sklepu akordeony zostały podzielone na podstawowe kategorie: akordeony cyfrowe, diatoniczne, guzikowe i klawiszowe, a wśród nich znaleźć można akordeony z konwerterem i akordeony basowe.

  Akordeon cyfrowy
  Współczesne akordeony cyfrowe wyposażone są w miech, a technika gry na nich odpowiada grze na klasycznym akordeonie akustycznym. Akordeon cyfrowy nie brzmi może tak doskonale jak akustyczny odpowiednik, jednak bardzo dokładnie go naśladuje, uwzględniając przy tym dźwięki wydawane przez mechanizm klasycznego akordeonu, a ponadto dysponują funkcją zmiany barwy, dzięki czemu mogą udawać różne modele akordeonów, a nawet sekcję smyczkową. Dzięki protokołowi MIDI umożliwiają zapisywanie wykonania, ułatwiają komponowanie, oraz mogą posłużyć do sterowania zewnętrznym modułem dźwiękowym.

  Akordeon diatoniczny
  Akordeon diatoniczny i heligonki charakteryzuje brak klawiatury chromatycznej. System dźwiękowy nie jest chromatyczny, a diatoniczny. Charakterystyczną cechą instrumentów tego typu jest wydawanie innego tonu w tym samym guziku, w zależności od tego czy miech jest ściskany czy rozciągany. Są to instrumenty typowe dla muzyki ludowej.

  Akordeony guzikowe i klawiszowe
  Akordeony z chromatycznym systemem dźwiękowym występują w bardzo wielu typach. Najbardziej podstawową różnicą jest rodzaj klawiatury. Zaletą systemu guzikowego jest możliwość kontrolowania większej ilości dźwięków bez przesuwania dłoni. Oprócz tych różnicy w układzie klawiatury, mogą występować różnice w konstrukcji, rejestrze basów oraz skali.

  Czy wiesz, że…
  Akordeon i elektronika: Już w ZSRR próbowano stworzyć elektroniczne wersje akordeonu. Nie miały one jednak miecha i z uwagi na ówczesny rozwój technologii, nie mogły dostarczyć dźwięku odpowiedniej jakości. Jean Michel Jarre zaliczył sporą wpadkę z udziałem akordeonu podczas koncertu Solidarność, kiedy „grając”, podniósł prawą rękę wysoko do góry i nerwowo ją opuścił w chwili, gdy z głośników rozbrzmiała kolejna fraza, którą powinien był wykonać.

  Podsumowanie
  Akordeon występuje w bardzo wielu typach. Akordeony diatoniczne i heligonki to instrumenty ludowe. Akordeony chromatyczne bardzo dobrze sprawdzają w różnych typach muzyki, w tym w muzyce klasycznej. Akordeony cyfrowe, to uniwersalne instrumenty, może nie tak doskonałe jak akustyczne odpowiedniki, ale za to potrafiące w znacznym stopniu wiernie imitować różne modele akordeonów oraz inne instrumenty, a ponadto posiadają wiele innych interesujących funkcji, charakterystycznych dla instrumentów elektronicznych.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl