Akordeony

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Akordeony

Wybrani producenci w grupie Akordeony

 • AKG

  AKG Acoustics producent przewodowych i bezprzewodowych rozwiązań elektroakustycznych. Firma została założona w 1947 roku w Wiedniu przez Austriaków Rudolfa Goerike i Ernsta Plessa pod nazwą Akustische und Kino-Geräte Ges. m. b. H. AKG Acoustics (...)


 • Belti

  Belti to marka znana głównie z pasków mimo, że w swojej ofercie posiada o wiele większy asortyment. Produkty są wykonywane głównie ze skóry naturalnej ale są też parciane czy welurowe. Polski producent, który trafia idealnie w potrzeby paskowe (...)


 • Canto

  Firma Canto - Prusakowski rozpoczęła działalność w latach osiemdziesiątych. Założył ją ojciec Darka Prusakowskiego (obecnego szefa), pan Leszek Prusakowski. Początkowo była to mała rodzinna produkcja wyrobów kaletniczych. W tamtym okresie firma nie (...)


 • E.Soprani

  Pasco Italia (E.Soprani) to firma kontynuująca tradycje dwóch znanych producentów akordeonów: Moreschi i E.Soprani. Instrumenty produkowane są przez mistrzów z dziedziny budowy akordeonów we włoskim mieście Castelfidardo, światowej ″stolicy (...)


 • Ewpol

  Firma EWPOL jest producentem pokrowców na instrumenty muzyczne. Zakład wyprodukował pierwsze pokrowce w 1993 roku., Na Targach INTERMEDIA′93 wyróżniony został pokrowiec na gitarę, a na następnych targach takim wyróżnieniem uhonorowano (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • Hohner

  Hohner Musikinstrumente niemiecka firma specjalizująca się w produkcji instrumentów muzycznych. Firma została założona w 1857 roku przez Matthiasa Hohnera. Hohner jest identyfikowany głównie z harmonijkami ustnymi i akordeonami. Firma skonstruowała (...)


 • K&M

  K&M założona ponad 70 lat temu w branży muzycznej, reprezentuje wyrafinowany sprzęt o doskonałej jakości. Ich produkty wyróżniają się innowacyjnym designem, funkcjonalnością i trwałością. Jako jeden z wiodących na świecie dostawców stojaków (...)


 • Neotech

  Neotech, oddział OP / TECH USA, jest rodzinną firmą, która od 1986 roku produkuje akcesoria dla przemysłu muzycznego. Ponad 99% naszych produktów produkujemy w naszej fabryce w Belgradzie w stanie Montana w USA. Dystrybucja naszych produktów (...)


 • Paolo Soprani

  Paolo Soprani to jedna z najważniejszych i najbardziej znanych marek akordeonów na świecie. Ich producent, firma Pasco Italia, pielęgnuje tradycję, wprowadzając jednocześnie nowe technologie, co sprawia, że instrumenty opuszczające manufakturę są (...)


 • Rockbag

  Jako marka wysokiej jakości rodziny RockGear, RockBag jest wiodącym na świecie producentem futerałów na instrumenty muzyczne, a także innych toreb na sprzęt. Aby ułatwić życie muzykom, RockBag oferuje szeroką gamę toreb w różnych rozmiarach, które (...)


  Akordeony w naszym sklepie muzycznym

  Akordeony
  Akordeony to bardzo skomplikowane technicznie instrumenty, występujące w wielu odmianach i konfiguracjach, że sprawia to problemy samym akordeonistom. W ofercie sklepu akordeony zostały podzielone na podstawowe kategorie: akordeony cyfrowe, diatoniczne, guzikowe i klawiszowe, a wśród nich znaleźć można akordeony z konwerterem i akordeony basowe.

  Akordeon cyfrowy
  Współczesne akordeony cyfrowe wyposażone są w miech, a technika gry na nich odpowiada grze na klasycznym akordeonie akustycznym. Akordeon cyfrowy nie brzmi może tak doskonale jak akustyczny odpowiednik, jednak bardzo dokładnie go naśladuje, uwzględniając przy tym dźwięki wydawane przez mechanizm klasycznego akordeonu, a ponadto dysponują funkcją zmiany barwy, dzięki czemu mogą udawać różne modele akordeonów, a nawet sekcję smyczkową. Dzięki protokołowi MIDI umożliwiają zapisywanie wykonania, ułatwiają komponowanie, oraz mogą posłużyć do sterowania zewnętrznym modułem dźwiękowym.

  Akordeon diatoniczny
  Akordeon diatoniczny i heligonki charakteryzuje brak klawiatury chromatycznej. System dźwiękowy nie jest chromatyczny, a diatoniczny. Charakterystyczną cechą instrumentów tego typu jest wydawanie innego tonu w tym samym guziku, w zależności od tego czy miech jest ściskany czy rozciągany. Są to instrumenty typowe dla muzyki ludowej.

  Akordeony guzikowe i klawiszowe
  Akordeony z chromatycznym systemem dźwiękowym występują w bardzo wielu typach. Najbardziej podstawową różnicą jest rodzaj klawiatury. Zaletą systemu guzikowego jest możliwość kontrolowania większej ilości dźwięków bez przesuwania dłoni. Oprócz tych różnicy w układzie klawiatury, mogą występować różnice w konstrukcji, rejestrze basów oraz skali.

  Czy wiesz, że…
  Akordeon i elektronika: Już w ZSRR próbowano stworzyć elektroniczne wersje akordeonu. Nie miały one jednak miecha i z uwagi na ówczesny rozwój technologii, nie mogły dostarczyć dźwięku odpowiedniej jakości. Jean Michel Jarre zaliczył sporą wpadkę z udziałem akordeonu podczas koncertu Solidarność, kiedy „grając”, podniósł prawą rękę wysoko do góry i nerwowo ją opuścił w chwili, gdy z głośników rozbrzmiała kolejna fraza, którą powinien był wykonać.

  Podsumowanie
  Akordeon występuje w bardzo wielu typach. Akordeony diatoniczne i heligonki to instrumenty ludowe. Akordeony chromatyczne bardzo dobrze sprawdzają w różnych typach muzyki, w tym w muzyce klasycznej. Akordeony cyfrowe, to uniwersalne instrumenty, może nie tak doskonałe jak akustyczne odpowiedniki, ale za to potrafiące w znacznym stopniu wiernie imitować różne modele akordeonów oraz inne instrumenty, a ponadto posiadają wiele innych interesujących funkcji, charakterystycznych dla instrumentów elektronicznych.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl