Części i akcesoria w naszym sklepie muzycznym
Instrumenty muzyczne charakteryzują się zazwyczaj skomplikowaną konstrukcją i wieloma częściami, które z czasem mogą ulec uszkodzeniu i będą wówczas wymagały wymiany. Można jednak zadbać o instrument w taki sposób, aby znacznie spowolnić zużywanie się niektórych części, lub zabezpieczyć je w taki sposób, aby przy odpowiednim użytkowaniu nigdy nie było potrzeby naprawy. Nie inaczej jest w przypadku akordeonu, który należy do bardzo skomplikowanych instrumentów muzycznych i charakteryzuje się między innymi wieloma odrębnymi częściami. Jeżeli chcemy poprawić komfort codziennej gry, upewnić się, że instrument będzie zabezpieczony, lub p prostu uzyskać dodatkowe możliwości w trakcie grania, warto wybrać konkretne akcesoria do akordeonów. Na co warto zwracać szczególną uwagę?
OCHRONA I WYGODA
Akordeon jest instrumentem o dużych gabarytach, a jego spora waga zdecydowanie nie ułatwia gry. Aby instrument nam nie wypadł, należy zapiąć go sobie za pomocą fabrycznie zamontowanych pasów. Z czasem jednak zapinki mogą się przecierać lub po prostu wyrabiać pod wpływem częstego zapinania i odpinania. Jeśli zauważymy, że nasze zapinki nie trzymają tak mocno jak dawniej i odpinają się stosunkowo łatwo, nie warto zwlekać i należy czym prędzej wymienić je na nowe. W przeciwnym razie może się okazać, że pewnego dnia w trakcie gry zapinka odepnie się pod wpływem ciężaru akordeonu, a wówczas instrument może zostać narażony na upadek, co może doprowadzić do jego uszkodzenia. Na akordeonie możemy grać na siedząco lub stojąco, a jeśli martwimy się o to, że pewnego dnia instrument nam się odepnie, lub po prostu chcemy go jakość odciążyć, doskonałym sprzętem który przyjdzie nam z pomocą będzie statyw. Nie chodzi tu jednak o zwykły statyw na który możemy odłożyć instrument kiedy na nim nie gramy, lecz specjalnie przystosowany akordeonowy statyw służący do występów na scenie. Akordeon możemy podpiąć do statywu i grać na nim stojąco w miejscu, tak aby konstrukcja statywu utrzymywała cały instrument. Co prawda ogranicza to nieco naszą mobilność, jednak gwarantuje sporą wygodę w trakcie gry oraz zabezpiecza nasz akordeon przed odpięciem się. Statywy akordeonowe posiadają możliwość regulacji wysokości na której będzie podpięty instrument, więc równie dobrze możemy użyć tego typu sprzętu również kiedy gramy na siedząco. Niezależnie więc od tego w jaki sposób lubimy grać, jeśli cenimy sobie wygodę, statyw akordeonowy będzie bez wątpienia dobrym wyborem. Pozostając przy występach scenicznych warto wspomnieć także o tym, że akordeon ze względu na swoją konstrukcję należy do instrumentów bardzo głośnych, co pozwala muzykowi na granie mniejszych koncertów bez dodatkowego nagłośnienia. Jeśli jednak Planujemy grać większe koncerty i nie chcemy stać z akordeonem przy mikrofonie, możemy na instrumencie założyć specjalny mikrofon pojemnościowy, dzięki któremu będziemy dobrze słyszalni i nie będziemy musieli stać przy statywie z mikrofonem jeśli będziemy chcieli być słyszalni.
DODATKOWA OCHRONA
Dokładne zabezpieczenie akordeonu w trakcie gry jest niezwykle ważne, jeśli chcemy cieszyć się instrumentem przez długie lata. Nie zapominajmy jednak o tym by zapewnić akordeonowi odpowiednią ochronę również kiedy na nim nie gramy. Instrument możemy zabezpieczyć odkładając go w bezpieczne miejsce, najlepiej zamykając go uprzednio w specjalnym pokrowcu lub futerale akordeonowym.