Pasy do akordeonów

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:

Najczęściej kupowane produkty w grupie Pasy do akordeonów

Wybrani producenci w grupie Pasy do akordeonów

 • Canto

  Firma Canto - Prusakowski rozpoczęła działalność w latach osiemdziesiątych. Założył ją ojciec Darka Prusakowskiego (obecnego szefa), pan Leszek Prusakowski. Początkowo była to mała rodzinna produkcja wyrobów kaletniczych. W tamtym okresie firma nie (...)


 • Gewa

  Gewa od momentu utworzenia w roku 1925 przez Georg Walther w Adorf zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“ stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis, jak i ciągłą orientację na (...)


  Pasy do akordeonów w naszym sklepie muzycznym

  Akordeon jest instrumentem o bardzo skomplikowanej konstrukcji, która pozwala mu wybrzmieć bardzo głębokim i bogatym tonem. Z powodu swojej budowy, akordeon jest instrumentem o sporych gabarytach i stosunkowo dużej wadze. Grając na akordeonie, muzyk powinien skupiać się nie tylko na pięknym brzmieniu, ale także na komforcie gry, ponieważ jeśli na instrumencie nie będzie się grało z odpowiednią wygodą, trudno mówić o jakiejkolwiek przyjemności z gry. Jeśli zależy nam na komforcie, powinniśmy dobrać do swojego akordeonu odpowiednie pasy, które utrzymają go na wymaganej przez nas wysokości i pozwolą na bezproblemową grę.

  Na co warto zwracać uwagę kupując pasy?

  Wybraliśmy już akordeon dla początkujących i chcemy by grało się na nim wygodnie, dlatego decydujemy się na zakup pasów. Powinniśmy wybrać takie, które będą odpowiednie dla naszego akordeonu. Instrument ten różni się bowiem rodzajami, a co za tym idzie, także rozmiarem i wagą, więc musimy mieć pewność, że nasz model nie będzie zbyt ciężki dla pasów które planujemy założyć. Jeśli mamy pewność, że pasy bez problemu utrzymają nasz instrument, pozostaje kwestia wysokości zawieszenia. Sprawdźmy, że pasy które chcemy kupić posiadają stopień regulacji. Zdecydowana większość może być regulowana, jednak zawsze lepiej dmuchać na zimne.

  Trzecią kwestią jest wygoda. Mamy pasy, które bez problemu utrzymają wagę naszego akordeonu i pozwolą na to by go podwyższyć i obniżyć, w zależności do naszych wymagań, lecz jeśli chcemy aby grało się wygodnie, warto wybrać pasy, które są stosunkowo szerokie. Akordeon jak wiadomo nie jest lekkim instrumentem, więc w połączeniu z wąskimi paskami może się okazać, że po krótkim czasie zaczną nas boleć ramiona, dlatego niezależnie od tego czy preferujemy grę na siedząco czy stojąco, szerokie pasy będą bez wątpienia lepszym wyborem.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl