Syntezatory w naszym sklepie muzycznym
Syntezatory muzyczne – Możliwości eksperymentowania
Syntezatory muzyczne wprowadziły do świata muzyki możliwości eksperymentowania, jakich nie było wcześniej, rozpowszechniając stopniowo również muzykę elektroniczną. Z biegiem czasu syntezator, który na początku istniał w wersji podstawowej jako synth analogowy, ulegał modyfikacjom oraz ulepszeniom, czego wynikiem była możliwość stworzenia coraz bardziej nowoczesnych rodzajów sprzętu. Dzięki takiemu dynamicznemu rozwojowi, syntezatory podbiły świat współczesnej muzyki.
Syntezatory – Synteza dźwięku
Instrumenty umieszczone w tej kategorii, jak nazwa wskazuje, dokonują syntezy dźwięku, czyli przeprowadzają proces generowania fali dźwiękowej. Syntezatory dźwięku nie są więc jedynie odtwarzaczami sampli (choć posiadają takie funkcje) ani zaprogramowanymi w jeden określony sposób elektronicznymi imitacjami instrumentów klasycznych (chociaż i tak można ich używać). W zależności od stosowanej technologii, syntezatory w sposób analogowy lub cyfrowy wytwarzają dźwięk, na który osoba grająca może mieć bezpośredni wpływ. Za pomocą potencjometrów, suwaków, pokręteł i przycisków można dokonywać bieżącej modulacji dźwięku i wzbogacać go o dodatkowe efekty.
Nieograniczone możliwości oraz funkcje
Syntezatory muzyczne swą konstrukcją mogą przypominać keyboardy i posiadać klawiaturę, ale to tylko jedna z wielu opcji. Dzięki możliwościom łączenia z komputerem oraz urządzeniami zewnętrznymi, takimi jak dodatkowe moduły, samplery, sekwencery i klawiatury sterujące midi, można z ich pomocą stworzyć potężne stacje robocze, które wyeliminują potrzebę czasochłonnego generowania i obrabiania dźwięku na różnych urządzeniach. Z kolei automaty perkusyjne pozwolą na zredukowanie liczby osób zaangażowanych w tworzenie kompozycji, dając jednocześnie możliwości trudne do uzyskania przez jednego perkusistę. Zamiast klawiatur posiadają one pokrętła i przyciski, które dotyka się w pożądanym rytmie. Instrumenty te zapamiętują i powtarzają wprowadzoną sekwencję rytmu, mogą ją na bieżąco modyfikować i odtwarzać w określony sposób. Syntezatory posiadające klawiaturę także wyposażane są w moduły udostępniające funkcje perkusyjne za pomocą przycisków. Gąszcz pokręteł i suwaków charakteryzuje zarówno syntezatory analogowe, jak i cyfrowe. Trend cyfryzacji udostępnił nam także wirtualne syntezatory analogowe (VA), czyli technologię imitowania funkcji osprzętu syntezatorów analogowych odpowiednimi algorytmami cyfrowymi. Znakiem nowych czasów są także ekrany dotykowe, dzięki którym można na bieżąco edytować sample i kontrolować ich układ, a za pomocą gestów i przesunięć palcem uzyskać natychmiastowy wpływ na kształt generowanej fali dźwiękowej.
Syntezatory muzyczne – dostosowane do potrzeb
Syntezatory muzyczne dają ogromne możliwości, jednak to Ty musisz wiedzieć, które funkcje są niezbędne dla granej przez Ciebie muzyki. Jeśli stawiasz na linię melodyczną, niezbędna będzie klawiatura, jeśli zaś podstawą Twojej muzyki jest rytm, zdecyduj się na urządzenie z rozbudowanym modułem perkusyjnym. Jeśli jesteś początkującym muzykiem, najlepsze mogą okazać się syntezatory wyposażone w łatwo dostępne, efektowne możliwości kreowania dźwięku. Bez względu na to, czy zamierzasz tworzyć symfonię graną przez wirtualną orkiestrę, czy wpadający w ucho beat złożony z różnorodnych, krótkich brzęknięć, na Muzyczny.pl z pewnością znajdziesz syntezatory dźwięku odpowiednie do Twoich potrzeb.