Syntezatory

Sortowanie

Cena

od
do


Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Syntezatory

Poradniki dla muzyków w grupie Syntezatory

Jak ćwiczyć na instrumencie

Jak ćwiczyć na instrumencie

Może często zastanawiałeś się nad tym jak ćwiczyć. Czy siedzieć w internecie szukając nut do swoich ulubionych utworów, czy może powtarzać wiele razy techniczne wprawki, a może ćwiczenie polega na czytaniu nut lub kopiowaniu solówek wielkich muzyków?Mam dla Ciebie i siebie jedną ważną radę, radę, (...)


Instrumenty klawiszowe, Syntezatory, Organy, Keyboardy, Pianina elektroniczne, stage piana, Pianina akustyczne

Akordy, czyli świat otworem?

Akordy, czyli świat otworem?

Akordy ? gdy początkujący muzycy słyszą o akordach, to najczęściej pojawia się szeroki uśmiech na ich twarzach, a w myślach upragnione ?nareszcie!? :) Myślą, że gdy tylko nauczą się kilku akordów, automatycznie wprowadzi to ich w świat wielkich muzyków i już żadna piosenka nie będzie im sprawiać (...)


Instrumenty klawiszowe, Fortepiany, Syntezatory, Organy, Keyboardy, Pianina elektroniczne, stage piana, Pianina akustyczne, Akordeony

Jak wybrać syntezator?

Jak wybrać syntezator?

Syntezator, w odróżnieniu od mogącego wyglądać podobnie keyboardu, to urządzenie wyspecjalizowane w możliwości programowania nowych, unikalnych brzmień syntetycznych, lub tworzenia brzmienia w oparciu o barwę instrumentu akustycznego (np. skrzypiec, trąbki, fortepianu), z możliwością jego (...)


Instrumenty klawiszowe, Syntezatory

Jaki wybrać instrument do grania ″na żywo″?

Jaki wybrać instrument do grania ″na żywo″?

Pierwszą sprawą nad którą należy się zastanowić, to odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie co będziemy grać i gdzie?Czy zamierzamy grać tzw. fortepianówki, czy może chcemy ogrywać chałturki jako człowiek orkiestra. A może chcemy zająć się bardziej stroną twórczą i tworzyć własne brzmienia, (...)


Instrumenty klawiszowe, Syntezatory, Keyboardy, Pianina elektroniczne, stage piana

Pianina hybrydowe - co w nich takiego niezwykłego?

Pianina hybrydowe - co w nich takiego niezwykłego?

Instrumenty hybrydowe, to zupełnie nowa generacja instrumentów, które łączą w sobie tradycyjne pianino akustyczne z cyfrowym w jedno. Odkąd powstało pianino cyfrowe, producenci starali się stworzyć taki instrument, który dostarczyłby takie doświadczenie z gry jak fortepian akustyczny. Przez lata (...)


Instrumenty klawiszowe, Fortepiany, Syntezatory, Keyboardy, Pianina elektroniczne, stage piana, Pianina akustyczne

Instrumenty elektroniczne ? poradnik dla seniora

Instrumenty elektroniczne ? poradnik dla seniora

Do najłatwiejszych w użyciu należą pianina i fortepiany cyfrowe. Przed grą wystarczy jedynie podłączyć je do prądu, nacisnąć włącznik i odtąd instrument zachowuje się normalne pianino- z tą różnicą, że głośność można dowolnie ustawić pokrętłem lub dwoma przyciskami, (ale klawiatura reaguje na (...)


Instrumenty klawiszowe, Klawiatury sterujące, MIDI, Fortepiany, Syntezatory, Organy, Keyboardy, Kontrolery nożne, pedały, Pianina elektroniczne, stage piana, Pianina akustyczne


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Syntezatory

Wybrani producenci w grupie Syntezatory

 • Yamaha

  Od roku 1887, firma Yamaha (później Nippon Gakki Ltd.) zaczęła produkować organy piszczałkowe, jej nieprzerwany wzrost doprowadził do tego, iż stała się największym na świecie producentem instrumentów muzycznych, ale również wiodącym i liczącym się (...)


  Syntezatory w naszym sklepie muzycznym

  Syntezatory służą do tworzenia unikalnych dźwięków syntetycznych, oraz imitowania dźwięku instrumentów akustycznych, z możliwością rozszerzenia ich skali. Dostępnych jest wiele typów syntezatorów: stacje robocze, syntezatory sample-based, virtual analog, syntezatory analogowe, syntezatory z funkcją vocodera, syntezatory basowe, automaty perkusyjne, loopery i moduły dźwiękowe (syntezatory w wersji rack), oraz miniaturowe syntezatory.

  Modele i tendencje
  W każdej kategorii funkcjonuje wiele modeli o zróżnicowanych rozmiarach i możliwościach, zarówno pod względem skali klawiatury jak i zastosowanych modułów brzmieniowych i innych dodatkowych funkcji. W ostatnim czasie pojawiło się także wiele instrumentów nawiązujących do starych syntezatorów pod względem silnika brzmieniowego lub interfejsu.

  Sample-based
  Najbardziej popularny i najbardziej wszechstronny typ syntezatora cyfrowego. Istnieje wiele syntezatorów tego typu (m.in. Yamaha S70, Roland Juno, Roland Jupiter). Moduł sample-based to także obowiązkowe wyposażenie każdej stacji roboczej.

  Virtual analog
  W tej kategorii funkcjonują zarówno małe syntezatory (np. Novation Ultranova, Roland Gaia), wersje zmniejszone (Mininova), oraz duże syntezatory (np. Korg KingKorg). Moduł virtual analog może być także częścią większych maszyn wyposażonych także w silnik sample-based. (Np. Yamaha Motif XF)

  Nowe-stare
  Dostępne są także modele syntezatorów wykorzystujących klasyczną technologię analogową (np. Roland Aira SYSTEM-1), czy intuicyjną ergonomię starych instrumentów (Roland Aira TR-8, Studiologic Sledge). Interesującą propozycją są łączące obie te cechy, miniaturowe syntezatory analogowe Korga, serii Monotron, oraz Volca. Znaleźć można jednak również nowoczesne urządzenia sterowane dotykowymi padami.

  Stacje robocze
  Stacje robocze wyposażone są w ułatwiające wykonywanie, oraz komponowanie bez użycia komputera funkcje, takie jak arpeggia tor, sekwencer, moduł pamięci pozwalający wrócić do pracy nad utworem w dowolnym momencie, oraz rejestrator, często pozwalający zapisać utwór w formie gotowego pliku audio. Obok potężnych kombajnów (np. Yamaha Motif XF), funkcjonują ich mniejsze, łatwiejsze w obsłudze i tańsze wersje (np. Yamaha MOX, Roland Juno-Gi).

  Czy wiesz, że…
  Bohaterowie filmu „Powrót Godzilli” z 1984 r. użyli syntezatora żeby zwabić potwora do krateru wulkanu. Specjalne syntezatory naprawdę są wykorzystywane, jako broń, np. na statkach do odstraszania piratów, a także bywają używane przez wojsko.

  Podsumowanie
  Syntezatory występują w wielu wersjach ze względu na silnik syntezy, architekturę, oraz wielkość i rodzaj klawiatury. Istnieją także miniaturowe syntezatory, a także syntezatory basowe i automaty perkusyjne, oraz stacje robocze do komponowania muzyki. Charakterystyczne jest występowanie rodzin syntezatorów, które mają jakąś wspólną cechą (np. moduł brzmieniowy), a różnią się wielkością klawiatury i ilością funkcji. Przykładem takiej rodziny są m.in. stacje robocze Motif, oraz mniejszy MOX. Oprócz syntezatorów sterowanych klawiaturami, wstęgami, czy guzikami, dostępne są także same moduły brzmieniowe, sterowane przez midi.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl