Mini wzmacniacze gitarowe

Zobacz Gitary w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Wzmacniacze i kolumny gitarowe w sklepie Muzyczny.pl

Na rynku dostępnych mamy dziesiątki różnych rodzajów wzmacniaczy gitarowych. Taki najczęściej stosowany podział w tym asortymencie to wzmacniacze: lampowe, tranzystorowe oraz hybrydowe. Możemy jednak zastosować inny podział np.: na wzmacniacze gabarytowe i te naprawdę niewielkich rozmiarów. Co więcej, to małe wcale nie muszą gorzej brzmieć. W dzisiejszych czasach coraz częściej szukamy małych poręcznych dobrej jakości urządzeń, które będą wstanie zastąpić te duże, często bardzo ciężkie i nieporęczne w transporcie. Do jednych z producentów wysokiej jakości efektów, multi-efektów oraz takich właśnie mini-wzmacniaczy gitarowych należy Hotone. Szeroka oferta mini-wzmacniaczy z serii Nano Legacy pozwala każdemu gitarzyście wybrać model pasujący do jego indywidualnego stylu. A jest to bardzo ciekawa seria inspirowana najbardziej legendarnymi wzmacniaczami.

Jedną z ciekawszych propozycji firmy Hotone jest model Mojo Diamond. To mini head o mocy 5W inspirowany wzmacniaczem Fender Tweed. Za brzmienie odpowiada 5 potencjometrów, bass, middle, treble, gain oraz volume. Posiada trzyzakresowy korektor dźwięku, dzięki czemu możesz kształtować swój ton, ciągnąc basy, średnie i wysokie tony w górę lub w dół. Posiada również funkcje regulacji głośności i wzmocnienia, które umożliwiają odkrywanie różnych dźwięków, od krystalicznej klarowności do ciepłego przesterowania. Wyjście słuchawkowe Mojo sprawia, że jest świetny do ćwiczeń, a pętla FX oznacza, że możesz kierować efekty zewnętrzne przez wzmacniacz. Ten mały kompaktowy wzmacniacz oddaje to co najlepsze było w legendarnym Fenderze.

Hotone Mojo Diamond – YouTube

Drugim wzmacniaczem z serii Nano Legacy wartym zainteresowania jest model British Invasion. To mini head o mocy 5W inspirowany wzmacniaczem VOX AC30 i jak w całej tej serii tak i tu mamy 5 potencjometrów, bass, middle, treble, gain oraz volume. Na pokładzie znajdziemy też wyjście słuchawkowe, wejście AUX oraz pętlę efektów. Posiada możliwość podpięcia kolumn o impedancji od 4 do 16 ohm. Nano Legacy British Invasion opiera się na słynnym brytyjskim combo tubowym, które stało się popularne podczas fali uderzeniowej lat sześćdziesiątych i do dziś ma wielu wybitnych fanów rocka, w tym Brian May i Dave Grohl. Prawdziwe klasyczne brytyjskie brzmienie możesz uzyskasz nawet na niewielkim poziomie głośności.

Hotone British Invasion – YouTube

Tego rodzaju wzmacniacz jest niewątpliwie doskonałą alternatywą dla wszystkich tych gitarzystów, którym zależy na zminiaturyzowaniu swojego sprzętu. Wymiary tych urządzeń są naprawdę nieduże i w zależności od modelu wynoszą ok 15 x 16 x 7 cm, a waga nie przekracza 0,5 kg. To sprawia, że taki wzmacniacz możemy przetransportować w jednym futerale razem z gitarą. Oczywiście pamiętajmy przy tym, by odpowiednio zabezpieczyć instrument. Każdy model jest wyposażony w wyjście słuchawkowe i szeregową pętlę efektów. Wzmacniacze są zasilane przez dołączony adapter 18V. Seria Nano Legacy oferuje jeszcze kilka modeli, tak więc każdy gitarzysta jest wstanie dopasować odpowiedni model do swoich potrzeb brzmieniowych.

↑ Do góry
Do góry