Source Audio One Series Nemesis Delay – obsługa i test!

Zobacz Efekty gitarowe w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Gitary w sklepie Muzyczny.pl

 

Efekty Delay są jednymi z najchętniej używanych przez gitarzystów. To dzięki nim muzyka nabiera przestrzeni i klimatu. Pierwsze efekty typu delay były niczym innym niż zapisem na taśmie i odtwarzaniem tego zapisu w sposób przypominający echo. Konstrukcje tego typu były duże, ciężkie, awaryjne i nadawały się jedynie do zastosowań studyjnych, będąc jednocześnie bezużytecznymi na scenie.

Nic więc dziwnego, że producenci efektów gitarowych poświęcili sporo czasu na to by przenieść efekt pogłosu do małych, bardziej przyjaznych kostek podłogowych. Lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte to rozkwit analogowych linii opóźniających, których ciepłe i lekko „przybrudzone” brzmienie modne jest do dziś. Z biegiem lat pojawiały się na rynku cyfrowe efekty, które jednak brzmiały dość sztucznie. To stało się motywacją do ciężkiej pracy konstruktorów, by udoskonalić cyfrowe brzmienia.

Dziś już nikt nie narzeka na „digital” a tego typu efekty delay są najpopularniejszymi na rynku. Wszytko dzięki zaawansowanej technologii, która sprawia, że brzmienie staje się coraz lepsze.

Dziś chcielibyśmy zaprezentować jedną z najlepszych, kompaktowych kostek tego typu. Mowa o Source Audio One Series Nemesis Delay, który mimo niewielkich rozmiarów kryje pod obudową prawdziwy raj dla miłośników pogłosów. Niezliczona ilość funkcji, perfekcyjne brzmienia, wygoda użytkowania to tylko niektóre zalety tego urządzenia.

Przekonajcie się sami co potrafi to cudo …

 

↑ Do góry
Kup w sklepie Muzyczny.pl
Do góry