Zobacz Mikrofony i akcesoria w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Sprzęt nagłośnieniowy w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Sprzęt studyjny, Homerecording w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Systemy bezprzewodowe w sklepie Muzyczny.pl
Jeżeli szukacie systemu mikrofonów bezprzewodowych, który naprawdę dobrze działa i sprawdza się w praktyce, to warto zainteresować się tym sprzętem. W zależności od ostatniej literki w symbolu tego urządzenia, może on pracować w pojedynczym zestawie lub jak w przypadku modelu z ostatnią literką R dedykowany jest do zamontowania w racku. Warto również ten system sobie w odpowiedni sposób rozbudować, bo dobrze skonfigurowany będzie działał bez najmniejszych problemów, które często niestety przy systemach bezprzewodowych się pojawiają.
GLXD pracuje w paśmie 2,4 GHz a więc w paśmie przeznaczonym dla bluetooth i wi-fi z tym, że sposób tej komunikacji jest zupełnie inny i miedzy innymi system ten wymaga zupełni innego rodzaju okablowania. Na tylnym panelu mamy przyłącze antenowe oraz złącze wyjściowe na XLR z możliwością przełączania na poziom mikrofonowy lub liniowy oraz wyjście AUX 1/4”” jack, które ma impedancje typową dla zestawów instrumentalnych. Jest to ważne np.: dla gitarzystów, którzy będą chcieli ten zestaw podłączyć sobie do wzmacniacza gitarowego. Z tyłu mamy również do dyspozycji gniazdo mini-usb. Na przodzie naszego panelu znajduje się oczywiście wyświetlacz LCD, przyciski sterujące oraz zasilanie z gniazdem do akumulatora. Nadajniki na górze posiada standardowe przyłącze do Shura dzięki, któremu możemy podłączyć sobie mikrofon: przypinany, nagłowny lub możemy dopiąć np.: kabel gitarowy. Od spodu nadajnika jest wlot na standardowy akumulator zasilający. Na uwagę zasługuje budowa nadajnika, która jest bardzo solidna. W zestawie będziemy mieli mikrofon ręczny zasilany akumulatorem. Bezpośrednio w mikrofonie jest złącze usb, dzięki któremu możemy bezpośrednio ładować akumulator znajdujący się w środku. Warto podkreślić w tym miejscu, że akumulatory są naprawdę mocne i mogą być w ciągłej pracy 16 godzin. Jest to naprawdę świetny wynik, który potwierdzony został w praktyce. Jeżeli chodzi o mikrofony to oczywiście SM58, która jest główką bijącą wszystkie inne przetworniki w tej klasie.
Do prawidłowej pracy całego systemu bezprzewodowego zwłaszcza jeżeli będziemy korzystać z kilku zestawów pomocne będzie dodatkowe urządzenie Shure UA846z2, które jest sprzętem posiadającym kilka funkcji, a jedno z nich jest spięcie całego naszego systemu w taki sposób, abyśmy mogli wykorzystać pojedynczy zestaw anten. W urządzeniu tym będziemy mieli klasyczny dystrybutor antenowy, czyli wyjście anteny B do poszczególnych odbiorników i mamy wejście anteny A i dystrybucja tych wszystkich kanałów antenowych bezpośrednio do poszczególnych odbiorników. Na tylnym panelu mamy również główne zasilanie przy czym z tego dystrybutora możemy zasilić bezpośrednio sześć odbiorników i oczywiście je podłączyć. Na wyjściach mamy podane informacje zarówno radiowe jak i kontrolne dla poszczególnych odbiorników. Są to informacje, które będą nas informować o konieczności przełączenia odbiorników na częstotliwości wolne od zakłóceń. Gdy takie informacje zostaną wychwycone cały system automatycznie sam będzie przełączał się i stroił na częstotliwości wolne od zakłóceń.
Ponieważ zakres częstotliwości 2,4 GHz jest pasmem mocno zatłoczonym musimy w jakiś sposób spróbować się odseparować od wszystkich innych użytkowników. Pomocne w tym będzie zastosowanie anten kierunkowych np.: model PA805Z2, która ma właśnie charakterystykę kierunkową, więc najbardziej czuła jest od strony dziobu, a najmniej od tyłu. Taką antenę ustawiamy w ten sposób, aby przodem czyli tym dziobem była skierowana do mikrofonu, a tylna część ukierunkowana na inny znajdujący się w pomieszczeniu niepożądany nadajnik np.: wi-fi, który również korzysta z pasma 2,4 GHz.
Tak skonfigurowany zestaw systemu bezprzewodowego zagwarantuje nam prawidłowe działanie wszystkich podłączonych do niego nadajników. Po podłączeniu wszystkich urządzeń nasza rola sprowadza się tylko do odpalenia urządzenia i korzystania, bo resztę zrobi za nas sam system, który się automatycznie zsynchronizuje ze wszystkimi urządzeniami podłączonymi.
↑ Do góry