Cyfrowy system bezprzewodowy – konfiguracja sprzętu Shure GLXD

Zobacz Mikrofony w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Mikrofony i akcesoria w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Sprzęt nagłośnieniowy w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Sprzęt studyjny, Homerecording w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Systemy bezprzewodowe w sklepie Muzyczny.pl

Jeżeli szukacie systemu mikrofonów bezprzewodowych, który naprawdę dobrze działa i sprawdza się w praktyce, to warto zainteresować się tym sprzętem. W zależności od ostatniej literki w symbolu tego urządzenia, może on pracować w pojedynczym zestawie lub jak w przypadku modelu z ostatnią literką R dedykowany jest do zamontowania w racku. Warto również ten system sobie w odpowiedni sposób rozbudować, bo dobrze skonfigurowany będzie działał bez najmniejszych problemów, które często niestety przy systemach bezprzewodowych się pojawiają.

Shure BETA Wireless GLXD24/B58

Shure BETA Wireless GLXD24/B58

GLXD pracuje w paśmie 2,4 GHz a więc w paśmie przeznaczonym dla bluetooth i wi-fi z tym, że sposób tej komunikacji jest zupełnie inny i miedzy innymi system ten wymaga zupełni innego rodzaju okablowania. Na tylnym panelu mamy przyłącze antenowe oraz złącze wyjściowe na XLR z możliwością przełączania na poziom mikrofonowy lub liniowy oraz wyjście AUX 1/4”” jack, które ma impedancje typową dla zestawów instrumentalnych. Jest to ważne np.: dla gitarzystów, którzy będą chcieli ten zestaw podłączyć sobie do wzmacniacza gitarowego. Z tyłu mamy również do dyspozycji gniazdo mini-usb. Na przodzie naszego panelu znajduje się oczywiście wyświetlacz LCD, przyciski sterujące oraz zasilanie z gniazdem do akumulatora. Nadajniki na górze posiada standardowe przyłącze do Shura dzięki, któremu możemy podłączyć sobie mikrofon: przypinany, nagłowny lub możemy dopiąć np.: kabel gitarowy. Od spodu nadajnika jest wlot na standardowy akumulator zasilający. Na uwagę zasługuje budowa nadajnika, która jest bardzo solidna. W zestawie będziemy mieli mikrofon ręczny zasilany akumulatorem. Bezpośrednio w mikrofonie jest złącze usb, dzięki któremu możemy bezpośrednio ładować akumulator znajdujący się w środku. Warto podkreślić w tym miejscu, że akumulatory są naprawdę mocne i mogą być w ciągłej pracy 16 godzin. Jest to naprawdę świetny wynik, który potwierdzony został w praktyce. Jeżeli chodzi o mikrofony to oczywiście SM58, która jest główką bijącą wszystkie inne przetworniki w tej klasie.

Shure GLXD14 BETA Wireless cyfrowy zestaw bezprzewodowy do gitary

Shure GLXD14 BETA Wireless cyfrowy zestaw bezprzewodowy do gitary

Do prawidłowej pracy całego systemu bezprzewodowego zwłaszcza jeżeli będziemy korzystać z kilku zestawów pomocne będzie dodatkowe urządzenie Shure UA846z2, które jest sprzętem posiadającym kilka funkcji, a jedno z nich jest spięcie całego naszego systemu w taki sposób, abyśmy mogli wykorzystać pojedynczy zestaw anten. W urządzeniu tym będziemy mieli klasyczny dystrybutor antenowy, czyli wyjście anteny B do poszczególnych odbiorników i mamy wejście anteny A i dystrybucja tych wszystkich kanałów antenowych bezpośrednio do poszczególnych odbiorników. Na tylnym panelu mamy również główne zasilanie przy czym z tego dystrybutora możemy zasilić bezpośrednio sześć odbiorników i oczywiście je podłączyć. Na wyjściach mamy podane informacje zarówno radiowe jak i kontrolne dla poszczególnych odbiorników. Są to informacje, które będą nas informować o konieczności przełączenia odbiorników na częstotliwości wolne od zakłóceń. Gdy takie informacje zostaną wychwycone cały system automatycznie sam będzie przełączał się i stroił na częstotliwości wolne od zakłóceń.

Ponieważ zakres częstotliwości 2,4 GHz jest pasmem mocno zatłoczonym musimy w jakiś sposób spróbować się odseparować od wszystkich innych użytkowników. Pomocne w tym będzie zastosowanie anten kierunkowych np.: model PA805Z2, która ma właśnie charakterystykę kierunkową, więc najbardziej czuła jest od strony dziobu, a najmniej od tyłu. Taką antenę ustawiamy w ten sposób, aby przodem czyli tym dziobem była skierowana do mikrofonu, a tylna część ukierunkowana na inny znajdujący się w pomieszczeniu niepożądany nadajnik np.: wi-fi, który również korzysta z pasma 2,4 GHz.

Shure UA846z2

Shure UA846z2

Tak skonfigurowany zestaw systemu bezprzewodowego zagwarantuje nam prawidłowe działanie wszystkich podłączonych do niego nadajników. Po podłączeniu wszystkich urządzeń nasza rola sprowadza się tylko do odpalenia urządzenia i korzystania, bo resztę zrobi za nas sam system, który się automatycznie zsynchronizuje ze wszystkimi urządzeniami podłączonymi.

↑ Do góry
Kup w sklepie Muzyczny.pl
Do góry