Na co zwrócić uwagę przy wyborze pierwszej gitary?

Zobacz Gitary w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Gitary klasyczne w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Poradnik w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Struny gitarowe w sklepie Muzyczny.pl

W dzisiejszych czasach wybór pierwszej gitary z pozoru wydaje się być zadaniem dość prostym. Współczesny rynek oferuje sporo instrumentów w różnych przedziałach cenowych i dostosowanych do rożnych potrzeb. Ale czy faktycznie jest to takie bezproblemowe, czy wystarczy zamówić instrument przez internet i cierpliwie czekać na kuriera?

Istnieje szereg powodów dla których warto trochę bardziej zainteresować się tematem gitar. W szczególności pierwszy instrument do nauki powinien posiadać pewne cechy, które sprawiają, że nauka będzie przyjemnością i potencjalny następca Hendrixa nie zniechęci się po kilku dniach.

Jakość wykonania – bardzo tanie instrumenty często nie spełniają oczekiwań ze względu na źle nabite progi, nieprecyzyjne łączenie elementów, użycie kiepskiej jakości drewna. To wszystko wpływa na wygodę gry, niezawodność a gitara po krótkim czasie może po prostu nie nadawać się do gry. Mówiąc „bardzo tanie” mam na myśli tak zwane no name, które zalewają aukcje internetowe i można je kupić za nieco ponad 100zł. Unikajcie także supermarketów, hipermarketów i (o zgrozo!!!) dyskontów spożywczych, które w okresie świątecznym lub szkolnym oferują coś co tylko z wyglądu przypomina gitarę. INSTRUMENTY KUPUJEMY W SKLEPIE MUZYCZNYM, tak jak samochody w salonie do tego przeznaczonym!

Brzmienie – przyjemne, ciepłe brzmienie może jeszcze bardziej zachęcić do ćwiczenia. Tutaj warto zwrócić uwagę na drewno z jakiego gitara jest wykonana. Kupując instrument w sklepie internetowym, warto zapoznać się z jego specyfikacją lub podpytać wykwalifikowanych sprzedawców.

Wygoda gry – tutaj temat łączy się bezpośrednio z tym jak dany instrument jest wykonany. Wysokość strun nad progami, równo nabite progi, staranne wykończenie ich krawędzi. To wszystko sprawia, że nawet wielogodzinne ćwiczenie może dawać dużo przyjemności. W przypadku uczących się dzieci, bardzo ważnym aspektem jest odpowiednie dobranie rozmiaru gitary. O czym można poczytać w osobnym artykule.

Intonacja – gitara musi stroić, na każdym progu i w każdej pozycji na gryfie. W innym przypadku już od początku psujemy sobie słuch muzyczny a grane melodie i piosenki innych artystów jakimś „dziwnym” sposobem nie przypominają oryginałów.

Resztę opowie Wam Jacek.

Z mojej strony śmiało polecić mogę firmę Miguel Esteva i flagowy model Natalia. Który dostępny jest we wszystkich rozmiarach, i różnych opcjach wykończenia. Szlachetne brzmienie, świetna jakość wykonania i niezawodność, która pozwala myśleć o Natalii nie tylko jako o gitarze do nauki, ale także dla średnio zaawansowanych muzyków. Na uwagę zasługuje także cena, za niecałe 500zł mamy pewność, że wybór będzie odpowiedni.

 

↑ Do góry

Kup w sklepie Muzyczny.pl

Do góry