Projektory GOBO

Zobacz Oświetlenie, efekty dyskotekowe w sklepie Muzyczny.pl

Mamy na rynku bardzo duży wybór różnego rodzaju efektów, które przyciągają uwagę i często są podporą reklamy. W dyskotekach i klubach tanecznych oświetlenie stanowi podstawę, która odpowiada za stworzenie odpowiedniego klimatu. Wśród szerokiego asortymentu urządzeń oświetleniowych możemy znaleźć specjalistyczne projektory, które będą w stanie wyemitować oryginalny charakterystyczny świetlny znak, emblemat, logo lub pożądany napis. To może bardzo pozytywnie zaskoczyć naszych potencjalnych klientów i przyciągnąć ich uwagę. Może to być zarówno doskonała forma reklamy jak i wspaniała niespodzianka dla gości klubu nocnego czy dyskoteki.  

Jak działają projektory gobo?

Projektory gobo wyposażone są w jasną mocną diodę LED oraz soczewki, które mają za zadanie oddać ostrą i przejrzystą projekcję danego znaku. Urządzenia tego typu idealnie nadają się do wyświetlania logo firm, wzorów dekoracyjnych, reklamowych, które mogą być wyświetlane zarówno na zewnątrz np.: na elewacji budynków jak i w środku lokali. Tego rodzaju projektory są wykorzystywane między innymi w celach reklamowych np.: przed wejściem do punktu handlowego, klubu, restauracji czy dyskoteki. Może to być też bardzo fajna niespodzianka urodzinowa zorganizowana w klubie, gdzie wyświetli się np.: napis typu “Wszystkiego najlepszego w dniu 18 urodzin Jolu”. Tak więc tego rodzaju efekty mogą znaleźć bardzo szerokie zastosowanie.

Jak dokonać wyboru projektora?

Dokonując wyboru warto zastanowić się co jest dla nas najważniejsze i jaki przede wszystkim efekt chcemy uzyskać. Warto też wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów takich jak np.: gdzie zamocujemy nasz projektor. Bardzo ważnym i istotnym czynnikiem jest to, jaka będzie odległość pomiędzy urządzeniem projekcyjnym a ścianą, sufitem lub parkietem na której będzie wyświetlany nasz znak czy logo. To właśnie od odległości zależy jaki kąt świecenia będzie nam potrzebny do uzyskania optymalnego efektu. Oczywiście musimy też dokonać jakie kolory chcemy uzyskać i jaka będzie potrzebna moc. Zasada jest prosta i im dalsza odległość tym większe będzie zapotrzebowanie na moc oraz im jaśniej jest w lokalu tym też będzie potrzebna większa moc.  

Własne wkłady do wyświetlania  

Jedną z atrakcyjności tego rodzaju projektorów jest to, że możemy projektować i wyświetlać własne wzory. Taki wzór jest w formie okrągłej wkładki i fachowa nazywa się wkładką gobo. Taką wkładkę gobo instaluje się do urządzenia i dzięki padającym na nią światłu i soczewce uzyskujemy pożądany znak. Są firmy, które zajmują się projektowaniem tego rodzaju wkładek na zamówienie, więc możemy mieć całą kolekcję różnego rodzaju wzorów na różne okazje. Oczywiście koszt wykonania takiej wkładki uzależniony jest przede wszystkim od technologii w jakiej zostanie wykonana. Najczęściej wykorzystuje się goba szklane, ale równie często w obiegu są metalowe oraz te wykonywane z tworzyw sztucznych.  

Podsumowanie

Projektory gobo znajdą swoje zastosowanie w bardzo wielu branżach. Każda instytucja może wykorzystać walory tego urządzenia do przyciągnięcia uwagi a co za tym idzie zareklamowania się. Duże firmy i korporacje często na elewacjach budynków wyświetlają swoje logo właśnie za pomocą tego rodzaju urządzenia. W zależności od modelu urządzenia te posiadają określone dodatkowe funkcje. Zdecydowana większość urządzeń ma możliwość sterowania pilotem IR. Są urządzenia m.in. z funkcją wyświetlania kolorów czy wyświetlania obrazu w różnych płaszczyznach.  

 

 

↑ Do góry
Kup w sklepie Muzyczny.pl
Do góry