Różne sposoby strojenia gitary

Zobacz Gitary w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Gitary akustyczne w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Gitary elektroakustyczne w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Gitary elektryczne w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Gitary klasyczne w sklepie Muzyczny.pl

Strojenie gitary to pierwsza rzecz, którą każdy gitarzysta powinien opanować już na samym początku swojej przygody z muzyką.

Warto zauważyć, że nawet najdroższe instrumenty nie zabrzmią przyzwoicie jeśli nie będziemy regularnie kontrolować strojenia. A metod jest sporo, co postaramy się przedstawić w poniższym filmie.

Gitary elektryczne, klasyczne, akustyczne – wszystkie te typy instrumentów stroimy według jednej zasady. Oczywiście trzeba nauczyć się dźwięków na poszczególnych strunach. W standardowym strojeniu są to kolejno (patrząc od najcieńszej): e1, B2, G3, D4, A5, E6

W dzisiejszych czasach mamy mnóstwo narzędzi w postaci elektronicznych tunerów, które ułatwiają i przyśpieszają proces strojenia, jednak nawet one wymuszają poznanie podstawowych informacji o dźwiękach na gryfie i o zależnościach między nimi. Mimo dostępności na rynku sporej ilości niedrogich i bardzo dobrych stroików elektronicznych, warto poznać także metody strojenia „na słuch”. Dzięki nim nasza nauka gry na gitarze będzie znacznie skuteczniejsza a ucho stanie się bardziej wyczulone na niuanse brzmieniowe, co zawsze bardzo pozytywnie wpływa na naszą grę.

↑ Do góry

Kup w sklepie Muzyczny.pl

Do góry