Szeroki wybór wzmacniaczy gitarowych

Zobacz Gitary w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Wzmacniacze i kolumny gitarowe w sklepie Muzyczny.pl

Wzmacniacze – od budżetowego do zawodowego

Rynek wzmacniaczy gitarowych jest ogromny i znajduje się na nim setki różnych modeli od różnych producentów. Małe – duże, lampowe – tranzystorowe, tanie – drogie jest tego cały przekrój. My zrobimy taki przekrój i przedstawimy poniżej Wam kilka propozycji, każda od innego producenta w innym rozmiarze i zupełnie z innej półki cenowej. Mamy nadzieję, że to pomoże Wam w dokonaniu trafnego wyboru a jednocześnie, że w każdym segmencie są interesujące pozycje. 

Zacznijmy od takiego najprostszego, gabarytowo też najmniejszego i jednocześnie najtańszego. Joyo MA-10E to nieduży wzmacniacz przeznaczony do gitary elektrycznej o mocy 10W. Każdy model posiada dwa kanały Clean i OD między którymi z łatwością można się przełączać. Kanał OD jest perfekcyjny do grania mainstreamowego metalu. Na pokładzie znajdziemy 5-calowy głośnik, dwa kanaly oraz wejście AUX przydatne do ćwiczeń z ulubionymi utworami czy podkładami. Wzmacniacz ma ukryte dwa uchwyty na pasek na bokach obudowy. Wyposażony jest dwojakie zasilanie – przewód zasilający lub 6 baterii AA, które pozwalają na 3 godziny ciągłej pracy. MA-10 to bardzo kompaktowy i mobilny wzmacniacz.

 

Druga nasza propozycja również jest niewielkich rozmiarów i może uchodzić za typowo mobilną. To Nux Mighty 8SE wzmacniacz do gitary elektrycznej który napędzany jest 6,5 calowym głośnikiem wydającym 8W macy. Wyposażony został w 8 symulacji wzmacniaczy – od klarownych, czystych barw, bluesowego crunch’u po agresywne, metalowe brzmienia. Każdą z nich kontrolować możemy czterema potencjometrami Gain, Volume, Bass, Middle i Treble. Dodatkowo, na pokładzie znalazł się procesor efektowy, udostępniający użytkownikowi chorus, flanger, phaser, tremolo, delay z tap tempo a także reverb. Wzmacniacz może być zasilany zarówno bateryjnie, jak i przy pomocy zasilacza. NUX Mighty 8 SE to najmniejszy z rodziny Mighty przenośny wzmacniacz, który idealnie nadaje się do domowego ćwiczenia, ale jeżeli poszukujecie czegoś mocniejszego to w tej linii są też mocniejsze jednostki. 

 

Nasza trzecia propozycja skierowana jest do osób, które dokładnie wiedzą jakiego wzmacniacza poszukują i jakiego brzmienia oczekują. Yamaha THR-II to całkiem nowa seria innowacyjnych wzmacniaczy THR, które podbiły rynek muzyczny i serca gitarzystów. To też zupełnie nowe podejście do wzmacniaczy i coś więcej niż wzmacniacze lampowe i coś więcej niż combo. To wzmacniacz, który łączy najlepsze cechy obu, a przy okazji jest mały i kompaktowy. Za brzmienie wzmacniacza odpowiada technologia Virtual Curcuitry Modeling modelująca realistyczne brzmienia wzmacniaczy lampowych, które zachwycają swoją naturalnością. Do tego mamy do dyspozycji 15 trybów wzmacniaczy, 3 tryby wzmacniaczy basowych, 3 tryby gitary elektro-akustycznej (symulacje mikrofonów) oraz „czysty” kanał. Łączność Bluetooth® do odtwarzania audio, edycji brzmień przez aplikację THR Remote oraz wielu innych operacji oraz pełną kompatybilność z USB plug-and-play do nagrywania i odtwarzania. Ciekawy design, nieduża waga oraz bardzo wysoka jakość to podstawowe plusy.

 

I jako nasza czwarta propozycja chcemy przedstawić Wam nowoczesny wzmacniacz o klasycznej konstrukcji. Fender Tone Master Deluxe Reverb został stworzony z myślą o bardzo wymagających gitarzystach i ma na celu wiernie oddać brzmienie legendarnego lampowego Deluxe Reverb, który charakteryzuje się ciepłym brzmieniem. Cyfrowa wersja tego modelu jest lekka, świetnie brzmi a możliwość zredukowania mocy pozwala na granie i komponowanie w zaciszu domowym. Połączenie transparentnej końcówki mocy ze specjalnie zaprojektowanym głośnikiem neodymowym Jensen N-12K sprawiają, że wzmacniacz brzmi dosłownie jak lampowy oryginał zachowując jego dynamikę i przestrzeń. 100W mocy daje możliwość wykorzystania tego wspaniałego wzmacniacza na dużej scenie.

 

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że choć w jakimś podstawowym stopniu przybliżyliśmy Wam jak szeroki i wszechstronny asortyment zajmują wzmacniacze gitarowe w świecie sprzętu muzycznego. Jak mamy do wyboru wiele modeli i rodzajów. I jak duża jest rozpiętość cenowa w tego typu urządzeniach. 

 

↑ Do góry
Kup w sklepie Muzyczny.pl
Do góry