Praktyczny prezent dla muzyka

Zobacz Poradnik w sklepie Muzyczny.pl

Może się zdarzyć, że znajomy muzyk zaprosi nas na imieniny czy urodziny i wybierając się na taką uroczystość wypadałoby jakiś ciekawy prezent zorganizować, a przy okazji nie nadwyrężyć zbytnio swojego budżetu. Zamiast główkować i wymyślać najlepszym rozwiązaniem na taka okazję może okazać się gadżet muzyczny lub inny drobiazg funkcjonalny i przydatny w pracy z instrumentem.

Tak jak fani zespołów muzycznych zbierają różnego rodzaju gadżety z logo swoich idoli muzycznych, tak część muzyków lubi kolekcjonować różnego rodzaju gadżety związane na przykład z daną marką instrumentów. Jest to przede wszystkim wyraz uznania dla tej marki i w pewnym stopniu zintegrowanie się ze środowiskiem, które również sympatyzuje z danym producentem lub np.: osobiście gra na instrumentach danego producenta. Nawet jeśli nasz znajomy nie kolekcjonuje gadżetów muzycznych, to ten rodzaj prezentu z pewnością powinien mu się spodobać i sprawić przyjemność.

W niniejszym artykule zostanie zaprezentowanych kilka pomysłów na praktyczny prezent dla znajomego muzyka, których koszt nie powinien przekroczyć kilkudziesięciu złotych.

Drobny upominek dla gitarzysty

Jak nie jesteśmy pewni na jakich strunach nasz znajomy lubi grać, to lepiej nie kupujmy mu zestawu strun. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie by naszemu znajomemu w prezencie podarować zestaw kostek gitarowych. W przypadku całego zestawu składającego się z kilkunastu kostek z pewnością znajdzie się kilka takich, które będą pasować naszemu obdarowanemu gitarzyście. Oczywiście zarówno struny jak i kostki nie są gadżetami muzycznymi tylko stanowią integralny element służący do grania, ale zapewne jest to ciekawa forma upominku bezpośrednio związana z obdarowanym. Możemy też pomyśleć o stroiku do gitary, choć zapewne nasz znajomy gitarzysta takie urządzenie już ma w posiadaniu.

Drobny upominek dla dęciaka

Dla naszego znajomego grającego na instrumencie dętym takim jak trąbka, tuba, czy puzon bardzo praktycznym upominkiem może okazać się np.: jakiś kosmetyk do pielęgnacji instrumentu. O instrumenty dęte należy szczególnie dbać, a te instrumenty naprawdę pięknie się prezentują jak są odpowiednie wypolerowane. Taki upominek w formie np.: pasty polerującej do instrumentów dętych na pewno będzie miło odebrany i zapewne zostanie wykorzystany. Osobie, która na przykład dopiero rozpoczyna naukę grania możemy sprezentować przyrząd do ćwiczeń oddechowych.

Drobny upominek dla perkusisty

Z pałkami do gry może być podobnie jak ze strunami do gitary, nie trafimy z rozmiarem do którego nasz znajomy perkusista jest przyzwyczajony i prezent nie będzie zbyt użyteczny. Bezpieczniej może będzie pomyśleć o koszulce z logo marki np.: czyneli (czyli talerzy) perkusyjnych, na których granie preferuje nasz znajomy. Dodatkowo możemy naszemu znajomemu dorzucić zatyczki do uszów lub inne gadżety dla perkusistów.

Drobny upominek dla klawiszowca

Tutaj proponuję bardzo uniwersalne rozwiązanie np.: kubek do kawy z jakimś fajnym logo albo z kołem kwintowym. Taki upominek bankowo na pewno znajdzie swoje zastosowanie. Może tradycyjnie posłużyć do picia kawy lub jako pojemnik na ołówki służące do pisania nut.

Drobny upominek dla obsługi technicznej

Dla obsługi technicznej też mamy odpowiedni prezent więc jeżeli mamy znajomego, który np.: znajduje się w takiej ekipie odpowiedzialnej z dźwięk, to z pewnością upominek w postaci rękawice dla techników może być trafionym upominkiem.

Upominek dla każdego muzyka

Oprócz koszulek i kubków, które należą do takich typowo uniwersalnych upominków, to z pewnością każdemu muzykowi przyda się metronom. Jest to trochę droższy prezent, ale bardzo pożyteczny. Zapewne muzycy z odpowiednim stażem już takie urządzenie posiadają, ale jeżeli szukamy prezentu dla osoby, która dopiero rozpoczyna swoja przygodę z muzyką, to będzie to rewelacyjny upominek.

Oczywiście tych przykładów różnorakich prezentów możemy sobie mnożyć natomiast dokonując wyboru warto przede wszystkim pomyśleć o takim upominku z którego osoba obdarowana nie tylko będzie zadowolona ale będzie mogła go wykorzystać.

↑ Do góry

Kup w sklepie Muzyczny.pl

Do góry