Akcesoria dęte

Sortowanie

Cena

od
do


Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Akcesoria dęte

Poradniki dla muzyków w grupie Akcesoria dęte


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Akcesoria dęte

Wybrani producenci w grupie Akcesoria dęte

 • Bach

  Urodzony Vincent Shrotenbach w Wiedniu w 1890 roku, początkowo przeszedł szkolenie na skrzypcach, ale potem przeszedł na trąbkę, gdy usłyszał jej majestatyczny dźwięk. Chociaż Vincent wykazywał również duże zdolności naukowe i ukończył studia (...)


 • Belti

  Belti to marka znana głównie z pasków mimo, że w swojej ofercie posiada o wiele większy asortyment. Produkty są wykonywane głównie ze skóry naturalnej ale są też parciane czy welurowe. Polski producent, który trafia idealnie w potrzeby paskowe (...)


 • BG

  Poznaj wymowę W 1985 roku Franck Bichon mając 25 lat, założył firmę, która opracowuje i wykorzystuje innowacje w jakości dźwięku na ligaturach zaprojektowanych przez jego ojca Serge′a Bichona, emerytowanego profesora saksofonu w (...)


 • Canto

  Firma Canto - Prusakowski rozpoczęła działalność w latach osiemdziesiątych. Założył ją ojciec Darka Prusakowskiego (obecnego szefa), pan Leszek Prusakowski. Początkowo była to mała rodzinna produkcja wyrobów kaletniczych. W tamtym okresie firma nie (...)


 • Denis Wick

  W świecie muzyki powstało wiele małych rodzinnych firm, ponieważ muzyk chciał stworzyć produkt, który zapewniłby lepsze wyniki muzyczne niż wszystko, co było obecnie dostępne. Tak było w przypadku Denisa Wicka. W 1968 r. Zaczął wytwarzać dźwięki i (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • Humes & Berg

  Humes and Berg produkuje walizki i torby pasujące do instrumentów muzycznych i akcesoriów na prawie każdą okazję. Wiele linii produktów zapewnia rozwiązania do przechowywania lub transportu wszelkich elementów muzycznych, w tym taśm chóralnych. (...)


 • K&M

  K&M założona ponad 70 lat temu w branży muzycznej, reprezentuje wyrafinowany sprzęt o doskonałej jakości. Ich produkty wyróżniają się innowacyjnym designem, funkcjonalnością i trwałością. Jako jeden z wiodących na świecie dostawców stojaków (...)


 • Neotech

  Neotech, oddział OP / TECH USA, jest rodzinną firmą, która od 1986 roku produkuje akcesoria dla przemysłu muzycznego. Ponad 99% naszych produktów produkujemy w naszej fabryce w Belgradzie w stanie Montana w USA. Dystrybucja naszych produktów (...)


 • Rico

  Rico by D′Addario Reeds zostały zaprojektowane z myślą o szerokiej gamie sytuacji i dlatego są cięte przy użyciu najbardziej elastycznego gatunku trzciny. Trzciny te są ulubionym materiałem muzyków jazzowych, ponieważ łatwo się wibrują i są (...)


 • Rovner

  Ligatury firmy Rovner są obecnie uważane za jedne, z najbardziej profesjonalnych. Są dostępne w Polsce za stosunkowo niską cenę. Istnieje kilka modeli ligatur, cztery klasyczne (podstawowe) oraz 5 ligatur z serii Next Generation., Produkty Rovner (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


 • Trevor James

  Trevor J. James to marka należąca do angielskiej firmy Worldwind Music Ltd. Na światowym rynku instrumentów muzycznych istnieje już 30 lat i jest obecnie postrzegana za jedną z najbardziej szanowanych marek specjalizujących się w produkcji (...)


 • Vandoren

  Vandoren jest jedną z najbardziej znanych firm zajmujących się produkcją akcesoriów do instrumentów dętych. Produkty firmy są używane zarówno przez profesjonalistów jak i amatorów. Stroiki Vandoren są powszechnie uważane za standard zarówno dla (...)


  Akcesoria dęte w naszym sklepie muzycznym

  Akcesoriami do instrumentów, nazywamy wszystkie rzeczy, które pomagają w ich odpowiednim utrzymaniu i konserwacji. Są to między innymi ścierki (do klap), szmatki (zwane również wyciorem), smary i oliwki (np. do korków w przypadku instrumentów drewnianych oraz do suwaka lub tłoków w przypadku instrumentów dętych blaszanych), futerały i statywy. Akcesoriami nazywamy również wszelkie elementy niezbędne do gry na instrumencie, pomijając oczywiście sam instrument. Są to na przykład stroiki, ligaturki, tłumiki itp.

  Przy zakupie instrumentu dętego, akcesoria takie jak wycior, ustnik z ligaturką czy futerał, włączone są do nabywanego kompletu, jednak muzycy często korzystają z akcesoriów innych firm, poszukując tym samym przyborów najbardziej im odpowiadających. I tak na przykład, jedne z najlepszych smarów do korków produkuje firma Rico. Jest to smar w sztyfcie o pojemności 6 ml. Klarneciści i saksofoniści korzystają z niego bardzo chętnie, ponieważ jest trwały, a jego aplikacja nie wymaga brudzenia sobie rąk w trakcie gry na instrumencie. Smar w sztyfcie dodaje do swych kompletów również firma Buffet.

  W komplecie, wraz z instrumentem otrzymujemy wycior do przecierania instrumentu od środka. Najczęściej jednak jest to ścierka zrobiona z kawałka szmatki z nadrukowanym logo firmy. Niestety te wyciory dość szybko się zużywają, są nietrwałe i często się rwą. Najlepiej jest nabyć do kompletu szmatkę wykonaną z irchy. Jest to materiał wykazujący doskonałe właściwości suszące. Bardzo dobrze zbiera wodę oraz brud z każdej powierzchni. Dobrze też jest mieć szmatkę wykonaną z irchy do przecierania klap, które często pod wpływem pocenia się dłoni stają się klejące. Dlatego bardzo istotne jest, aby przed każdym kontaktem z instrumentem dokładnie umyć ręce. Jedne z najlepszych wyciorów do klarnetów i saksofonów wykonują firmy Selmer oaz BG.

  Statyw na instrument to również akcesorium pomagające w jego odpowiednim przechowywaniu. Ważne jest, aby podczas przerwy w ćwiczeniu lub w grze na instrumencie mieć go gdzie odłożyć i nie kłaść gdzie popadnie. Bardzo często młodzi instrumentaliści nie wiedzą jak bezpiecznie położyć instrument na płaskiej powierzchni (tak, aby nie powykrzywiać klap). Statyw będzie idealnym rozwiązaniem dla takiej osoby. Często również przydają się one muzykom orkiestrowym, kiedy mają akurat przerwę w grze, lub muszą zmienić instrument. Świetne statywy na instrumenty dęte produkuje firma K&M. Są to statywy poręczne, łatwe w obsłudze i co najważniejsze - mieszczące się w futerale na instrument.

  Sprawą bardzo istotną jest futerał (zwany też etui lub pokrowcem) na instrument lub instrumenty. Obecnie na rynku można wybrać futerał spośród bardzo wielu firm oraz modeli różniących się kształtem, ciężarem, materiałem, z jakiego został wykonany itd. Początkujący instrumentaliści posiadający jeden instrument nie muszą się szczególnie nad tym głowić, ponieważ futerały, które dostają wraz z instrumentem są dziś bardzo dobrej jakości. Od pewnego czasu przestały to być futerały w postaci walizki, często ciężkie i mało poręczne. Ostatnio kupowane instrumenty zapakowane są w futerały w formie torby lub plecaka, wykonane z lekkiego materiału, wyłożone w środku gąbką, pomagającą w utrzymaniu instrumentu w odpowiedniej temperaturze. Dla osób potrzebujących futerału na więcej, niż jeden instrument wiodące marki również mają dużo propozycji. Najbardziej popularne futerały na dwa instrumenty produkuje obecnie firma Bam. Jest to stosunkowo lekki futerał, wyposażony w doskonale dopasowaną wkładkę, przez co instrumenty są bardzo bezpieczne. Posiada tak zaprojektowane wnętrze, że czara z korpusem dolnym leżą razem, bez potrzeby ich rozkładania.

  Co ciekawe, istnieją również futerały na trzy instrumenty. Na przykład na klarnety B, A i Es lub B, A i klarnet basowy. Na przykład firma Wiseman oferuje futerał na trzy klarnety w tym klarnet basowy. Jest to etui wykonane z bardzo lekkich i trwałych materiałów. Utrzymują instrumenty bardzo stabilnie w pozycji pionowej, ponieważ kształt futerału jest cylindryczny. Ze względu na to jego przenoszenie jest bardzo wygodne. Pokryty jest wysokiej jakości skórą i pozłacanymi metalowymi elementami. Niestety oprócz tego, że kosztuje obecnie 750 euro, potrzebny jest do niego klarnet basowy.

  Podsumowanie
  Świat akcesoriów do instrumentów dętych jest niezwykle obszerny. Wraz z nabywanym doświadczenie każdy muzyk przyzwyczaja się do konkretnych akcesoriów, z których korzysta najchętniej, ponieważ tak jak np. kupno instrumentu – wybieranie odpowiednich dla nas akcesoriów jest kwestią wielu testów i prób. Na światowym rynku jest mnóstwo firm, których produkty jeszcze nie dotarły na rynek polski, firmy, o których dowiadujemy się z internetu lub wystaw instrumentów. Nie mniej jednak wszelkie akcesoria można dziś sprowadzić z każdego zakątka świata.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl