Statywy

Najczęściej kupowane produkty w grupie Statywy

Wybrani producenci w grupie Statywy

 • Gewa

  Gewa od momentu utworzenia w roku 1925 przez Georg Walther w Adorf zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“ stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis, jak i ciągłą orientację na (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


  Statywy w naszym sklepie muzycznym

  Statyw na instrument to akcesorium niezbędne dla każdego muzyka, odpowiadające za jego bezpieczeństwo oraz pomagające w jego odpowiednim przechowywaniu. Rzeczą bardzo wygodną jest możliwość odstawienia instrumentu podczas przerwy w ćwiczeniu czy w grze na nim. Często młodzi instrumentaliści nie wiedzą jak bezpiecznie położyć instrument na płaskiej powierzchni (przede wszystkim tak, aby nie powykrzywiać klap). W związku z tym statyw jest świetnym rozwiązaniem. Często również przydają się one muzykom orkiestrowym, kiedy np. muszą zmienić instrument. Na rynku akcesoriów muzycznych można znaleźć wiele modeli statywów na jeden bądź więcej instrumentów. Najbardziej popularnymi producentami statywów są takie firmy, jak:

  K&M – jej historia rozpoczęła się w roku 1949. Siedziba König & Meyer (bo tak brzmi pełna nazwa tej marki), znajduje się w Wertheim w Niemczech. W katalogu firmy znajduje się 789 produktów, z czego 773 jest dostępnych od ręki. Produkty firmy K&M dostępne są na rynku od 1987 roku i cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością. Statywy proponowane przez K&M należą do bardzo trwałych i poręcznych. Wykonane są z trwałych i lekkich materiałów. Dzięki pomysłowości projektantów klarneciści np. mogą wybrać statyw, który po złożeniu mieści się w czarze instrumentu, dzięki czemu znajduje się zawsze przy instrumencie. Produkty K&M są szeroko znane i polecane przez profesjonalnych muzyków.

  Hamilton – historia tej amerykańskiej firmy sięga roku 1883. Wówczas dwie rodziny: Krauth i Benninghofen rozpoczęły wspólną działalność w miejscowości Hamilton w stanie Ohio. Tworzą początkowo niewielką manufakturę zajmującą się projektowaniem i wytwarzaniem różnorodnych statywów. Głównym odbiorcą ich wyrobów był rodzący się wówczas przemysł muzyczny, którego uwaga koncentrowała się na potrzebach coraz bardziej popularnych orkiestr jazzowych. Jednym z pierwszych patentów firmy Hamilton był, datowany na rok 1898 statyw na nuty. Następne lata przyniosły kolejne, często niezwykle i - jak na tamte czasy - innowacyjne rozwiązania (będące w dzisiejszych czasach klasycznymi). Wśród nich m. in. statywy do instrumentów dętych, smyczkowych i perkusyjnych.

  Przez dziesięciolecia firma kilkakrotnie zmieniła właścicieli, by w styczniu 2006 roku trafić w ręce muzyka i weterana branży Billa Carpentera. Wizja i pasja Billa przyczyniły się bezpośrednio do dalszego rozwoju firmy. Z siedzibą w zabytkowym miasteczku Lebanon w stanie Ohio, firma dobiera uważnie partnerów, chcąc zapewnić najwyższą jakość oraz jak najbardziej przystępne ceny. Różnorodna oferta obejmuje obecnie statywy gitarowe, do instrumentów dętych, perkusyjnych, a także do instrumentów klasycznych oraz liczne modele przenośnych statywów mikrofonowych.

  Athletic – firma Athletic jest jednym z czołowych liderów w produkcji statywów do instrumentów muzycznych na świecie oraz, profesjonalnych systemów scenicznych. Produkty tej marki znane są w Polsce pod nazwą Athletic oraz Alustage. Cieszą się również dużym uznaniem u klientów na czterech kontynentach w trzydziestu sześciu krajach. Produkty firmy Athletic są szeroko polecane przez muzyków ze względu na ich wysoką jakość, niską cenę oraz dostępność.

  KraftMann - firma KraftMann jest producentem profesjonalnych ekranów projekcyjnych, statywów muzycznych, domowych, studyjnych czy scenicznych m.in. pod instrumenty, głośniki czy telewizory oraz najwyższej jakości siedzisk dla artystów muzycznych. Staranne, solidne i estetyczne wykonanie gwarantuje długotrwałe użytkowanie zakupionych produktów oraz powoduje, że z powodzeniem znajdują one uznanie na rynkach krajów z całego świata.

  Podsumowanie
  Posiadanie statywu to rzecz bardzo wygodna. Przydaje się on wszystkim muzykom niezależnie od wieku i doświadczenia. Oprócz tego, że instrument odstawiony na statyw jest dużo bardziej bezpieczny (nienarażony na upadek), to skroplona para wodna spływa w środku instrumentu nie podchodząc pod klapy. Każdy posiadacz instrumentu powinien wyposażyć się w tego typu sprzęt. W przypadku posiadania więcej niż jednego instrumentu firmy posiadają w sprzedaży statywy na dwa lub trzy instrumenty. Bardzo często również istnieje możliwość złożenia specjalnego zamówienia.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl