Saksofony

Saksofon to jeden z najbardziej magicznych i niepowtarzalnych instrumentów. Rozpowszechniony głównie wśród muzyków jazzowych, ale też odnajdujący się w innych gatunkach muzycznych. Saksofony, mimo że są wymagające w nauce, przynoszą wiele przyjemności oraz satysfakcji w trakcie gry. Sklep z saksofonami Muzyczny.pl posiada w swojej ofercie szeroki wybór saksofonów, które spełnią Twoje oczekiwania!

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Saksofony

Poradniki dla muzyków w grupie Saksofony

Saksofon i jego historia

Saksofon i jego historia

Popularność saksofonuSaksofon należy do instrumentów dętych drewnianych i bez wątpienia możemy go zaliczyć do najpopularniejszych przedstawicieli tej grupy. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim bardzo ciekawemu brzmieniu, które znajduje zastosowanie w każdym gatunku muzycznym. Wchodzi w (...)


Instrumenty dęte, Saksofony

Jaki ustnik do saksofonu?

Jaki ustnik do saksofonu?

Nie jest łatwo odpowiedzieć na to pytanie, a to dlatego, że na rynku jest wiele różnych firm oferujących swoje produkty do saksofonu. Z jednej strony to oczywiście bardzo dobrze, bo mamy w czym wybierać, z drugiej jednak, osoba rozpoczynająca swoją przygodę z instrumentem może się w tym wszystkim (...)


Instrumenty dęte, Stroiki, Ustniki, Saksofony

Jak poprawić brzmienie saksofonu

Jak poprawić brzmienie saksofonu

Nie ma określonego kanonu jeżeli chodzi o brzmienie saksofonu, a to dlatego, że instrument ten ma szerokie zastosowanie w różnych gatunkach muzycznych. Zupełnie inaczej brzmi on w muzyce jazzowej, inaczej w muzyce klasycznej, inaczej popowej, a jeszcze inaczej w muzyce rockowej. Dlatego już na (...)


Instrumenty dęte, Saksofony

Początki gry na saksofonie

Początki gry na saksofonie

Od czego zacząć grę na saksofonieW brewe pozorom na początku paradoksalnie do rozpoczęcia nauki gry nie potrzebujemy saksofonu, a to dlatego, że na początku musimy się nauczyć dmuchać. Do tego ćwiczenie wystarczy na sam ustnik. Ustnik należy dobrze złożyć ze stroikiem za pomocy specjalnej maszynki (...)


Instrumenty dęte, Saksofony

Improwizacja na saksofonie

Improwizacja na saksofonie

Wiele osób zadaje sobie pytania jak oni, czyli Ci wielcy mistrzowie to robią, że tak szybko grają, ma to jakiś sens i w dodatku nie używają nut. Żeby odpowiedzieć na to pytanie, to przede wszystkim musimy wiedzieć, czym jest tak właściwie improwizacja. Tu jakiejś jednoznaczniej ścisłej definicji (...)


Instrumenty dęte, Saksofony


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Saksofony

Wybrani producenci w grupie Saksofony

 • Conn

  Firma CONN jest liderem na rynku w produkcji instrumentów dętych blaszanych, w skład których wchodzą takie marki jak np. Vincent Bach, Selmer, Emerson, Ludwig, Musser, Glaesel, King, Benge, Armstrong, Artley oraz Scherl & Roth., Założycielem (...)


 • Nuvo

  Nuvo to firma, która istnieje od w 2008 roku, produkująca instrumenty dęte drewniane, wykonane z lekkiego i dobrze zwymiarowanego materiału, co sprawia, że są idealne dla początkujących graczy (szczególnie dla dzieci)., Instrumenty, choć wykonane z (...)


 • Roy Benson

  Roy Benson to ceniony producent instrumentów dętych, znany ze swojej doskonałej jakości i różnorodności produktów. Firma oferuje szeroki wybór instrumentów dętych, takich jak trąbki, puzony, saksofony, klarnety, flety i wiele innych, dostępnych dla (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


 • Trevor James

  Trevor J. James to marka należąca do angielskiej firmy Worldwind Music Ltd. Na światowym rynku instrumentów muzycznych istnieje już 30 lat i jest obecnie postrzegana za jedną z najbardziej szanowanych marek specjalizujących się w produkcji (...)


  Pokaż wszystkie produkty w podgrupach

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl