Pozostałe instrumenty dęte

Sortowanie

Cena

od
do


Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Pozostałe instrumenty dęte

Wybrani producenci w grupie Pozostałe instrumenty dęte

 • Clarke

  Firma Tinwhistle Clarke specjalizuje się w produkcji flażoletów najwyższej jakości od 1843 roku., Wszystkie produkty są produkowane w Anglii w ten sam sposób, jak to było robione ponad 170 lat temu. Proste materiały, świetny kunszt oraz sekretny (...)


 • Conn

  Firma CONN jest liderem na rynku w produkcji instrumentów dętych blaszanych, w skład których wchodzą takie marki jak np. Vincent Bach, Selmer, Emerson, Ludwig, Musser, Glaesel, King, Benge, Armstrong, Artley oraz Scherl & Roth., Założycielem (...)


 • Dunlop

  Dunlop to amerykańska firma wytwarzająca profesjonalne efekty gitarowe oraz akcesoria dla gitarzystów (kostki, paski, slide′y, kapodastry). Produkty Dunlop są bardzo popularne wśród muzyków. Najsłynniejszym efektem firmy Dunlop do gitar jest (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • Jeremi

  Firma produkująca wszelakiego rodzaju pokrowce oraz struny do instrumentów. (...)


 • Nuvo

  Nuvo to firma, która istnieje od w 2008 roku, produkująca instrumenty dęte drewniane, wykonane z lekkiego i dobrze zwymiarowanego materiału, co sprawia, że są idealne dla początkujących graczy (szczególnie dla dzieci)., Instrumenty, choć wykonane z (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


  Pozostałe instrumenty dęte w naszym sklepie muzycznym

  Instrumenty dęte to dział bardzo obszerny, bogaty w wiele rodzajów instrumentów. Jednak na co dzień kojarzone są z nimi jedynie instrumenty orkiestrowe takie jak klarnet, trąbka, flet, czy w niektórych przypadkach saksofon. Są to instrumenty bardzo popularne, rozpowszechnione przez znakomitych muzyków i chętnie wybierane przez początkujących uczniów. Nie mniej jednak istnieje wiele instrumentów dętych, na których gry nie można nauczyć się w szkole muzycznej. Może dlatego są one tak mało popularne, mimo że charakteryzują się ciekawym brzmieniem i dużymi możliwościami.

  Instrumenty dęte ogólnie mówiąc, jest to grupa instrumentów, w których źródłem dźwięku jest drgające wewnątrz powietrze. Rejestr brzmienia instrumentu zależny jest przede wszystkim od długości rury, wysokość dźwięku natomiast zmienia się pod wpływem skracania lub wydłużania długości słupa powietrza. W instrumentach dętych drewnianych dochodzi do tego poprzez zakrywanie lub odkrywanie klap rozłożonych na całej długości instrumentu (jak np. w klarnecie lub saksofonie), natomiast w instrumentach dętych blaszanych zmiana wysokości dźwięku wynika ze zmiany pozycji tłoków jak w przypadku trąbki, lub suwaka - w przypadku puzonu.

  Oprócz powszechnie znanych instrumentów dętych blaszanych czy drewnianych, istnieje grupa instrumentów nieokreślona żadnym rodzajem, zawdzięczająca jednak możliwość brzmienia właśnie powietrzu. Są to tak zwane aerofony. Instrumenty te często wywodzą się z różnych krajów i powstawały z różnym przeznaczeniem. Na przykład rogi alpejskie tradycyjnie używany były przez pasterzy w Alpach. Ze względu na bardzo donośny, tubalny ton pomagały w komunikowaniu się na dużych odległościach. Z kolei najlepszym lekiem na niedotlenienie i problemy ze snem tudzież chrapanie, jest według uczonych gra na aborygeńskim didgeridoo. Najstarszego prawdopodobnie instrumentu dętego.

  Jednak są to instrumenty niemelodyczne, czyli nie posiadają możliwości zmiany wysokości dźwięku, oprócz niewielkich odległości wykonywanych przy pomocy warg. Do najbardziej popularnych dziś aerofonów melodycznych możemy zaliczyć takie instrumenty jak:
  Flażolet – jest to instrument dęty, z którego sposób wydobywania dźwięku polega na tym, że jedna składowa harmoniczna dominuje nad innymi, w szczególności nad tonem podstawowym. Posiada kształt bardzo zbliżony do fletu, najczęściej wykonany jest z metalu, jego ustnik natomiast jest plastikowy. Wyposażony jest w sześć otworów do zmiany długości słupa powietrza.

  Fletnia Pana – zwana również Syrinx, należy do grupy aerofonów wargowych. Jego nazwa wiąże się z mitem o hamadriadzie Syrinx. Składa się ona z drewnianych piszczałek, ułożonych w jednym lub dwóch rzędach. Dźwięki z tego instrumentu wydobywa się dmuchając w krawędzie otworów piszczałek. Przypomina to grę na butelce. Materiały stosowane do produkcji tego instrumentu to głównie bambus oraz drewno klonowe.

  Melodyka - niekiedy nazywana melodyjką, jest to niewielki, klawiszowy instrument dęty. Ma od 20 do 36 klawiszy. Jej zaletą jest niska cena w stosunku do jakiegokolwiek innego instrumentu klawiszowego. Muzyk podczas gry dmucha w ustnik i naciska odpowiedni klawisz. Do instrumentu często dołączona jest giętka, plastikowa rurka przedłużająca ustnik, przez co można ją postawić i grać na niej dwiema rękami jak np. na keyboardzie.

  EWI – jest to elektroniczny instrument dęty (Electric Wind Instrument), zaprojektowany przez Nyle Stainera. Największym producentem tych instrumentów jest obecnie japońska firma Akai. Instrument ten ostatnimi czasy stał się niezwykle popularny ze względu na jego ogromne możliwości. Poprzez podłączenie do niego różnych efektów czy harmonizerów, istnieje możliwość wydobycia z niego wielu rodzajów barw, lub kilku dźwięków naraz. Jest to instrument bardzo chętnie wykorzystywane w muzyce elektronicznej lub jazzowej. Brzmienie tego instrumentu uzyskuje się przez wdmuchiwanie doń powietrza.

  OKARYNA - to instrument ludowy, który znany jest na wszystkich kontynentach. W różnych miejscach na świecie różni się wyglądem, jednak zasada wydobywania dźwięku jest podobna. Najbardziej popularny kształt okaryny, który bez większych zmian przetrwał do dnia dzisiejszego, stworzył drugiej połowie XIX wieku Włoch Giuseppe Donat. Instrument zazwyczaj wykonany jest z gliny lub porcelany, niekiedy można spotkać okaryny drewniane. Wydobywanie poszczególnych dźwięków polega na zamykaniu lub otwieraniu palcami otworów, których okaryna zazwyczaj posiada 8.

  FLAŻOLET - jest jednym z najprostszych instrumentów, znanym na całym świecie. Flażolety najczęściej zbudowane są z plastikowego ustnika i metalowej rurki z otworami. Stop metalu z jakiego wykonany jest instrument ma duży wpływ na barwę dźwięku. Istnieją flażolety o różnych rozmiarach i tonacjach. Jednym z najpopularniejszych utworów, które zostały zagrana na tym instrumencie jest My Heart Will Go On z filmu "Titanic".

  Podsumowanie
  Flażolet, fletnia pana oraz melodyka, są to instrumenty bardzo łatwo dostępne, jednak mając na uwadze zakup takiego instrumentu, należy wziąć pod uwagę rynek tych instrumentów. Ewentualnie zapoznać się ze zdaniem osoby znających się na tym instrumentarium, ponieważ bardzo łatwo jest nabyć instrumenty-zabawki, wykonane ze złych materiałów i przeznaczone głównie do zabawy. Nieco inna jest sytuacja z EWI, ze względu na materiały potrzebne do jego wykonania jest to instrument znacznie droższy, jednak jego możliwości warte są każdej ceny.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl