Harmonijki ustne

Nieodłączny atrybut muzyków grających bluesa oraz wędrownych melomanów to nic innego jak harmonijka ustna. Jeśli i Ty jesteś miłośnikiem tego nietypowego instrumentu, w tej kategorii znajdziesz szeroki asortyment harmonijek oraz niezbędnych akcesoriów.

Sortowanie

Cena

od
do


Najczęściej kupowane produkty w grupie Harmonijki ustne

Poradniki dla muzyków w grupie Harmonijki ustne

Muzyczna przygoda z harmonijką ustną. Podstawy.

Muzyczna przygoda z harmonijką ustną. Podstawy.

Dla czego warto zainteresować się harmonijką ustną?Harmonijka ustna należy do jednych z najmniejszych i zarazem najporęczniejszych instrumentów muzycznych. Ze względu na swoje bardzo charakterystyczne brzmienie oraz możliwości interpretacyjne odnajduje swoje szerokie zastosowane w wielu gatunkach (...)


Instrumenty dęte, Harmonijki ustne

Muzyczna przygoda z harmonijką ustną. Rozpoczęcie nauki gry na harmonijce ustnej.

Muzyczna przygoda z harmonijką ustną. Rozpoczęcie nauki gry na harmonijce ustnej.

Jak już powiedzieliśmy sobie w poprzedniej części naszego cyklu poradnika naukę gry na harmonijce ustnej najlepiej będzie rozpocząć od tego podstawowego modelu diatonicznego w stroju C, który dysponuje dziesięcioma kanałami. Harmonijki ustne najczęściej na górnej pokrywie mają wygrawerowane (...)


Instrumenty dęte, Harmonijki ustne

Harmonijka ustna. Ćwiczenia z Gamą C-dur.

Harmonijka ustna. Ćwiczenia z Gamą C-dur.

Gama C-dur podstawowym ćwiczeniem?Jak już uda nam się wydobywać czyste dźwięki na poszczególnych kanałach naszego instrumentu zarówno na wdechu jak i wydechu, to możemy przystąpić do ćwiczenia na konkretnej melodii. Jako pierwsze takie podstawowe ćwiczenie proponuję gamę C-dur, której opanowanie (...)


Instrumenty dęte, Harmonijki ustne

Muzyczna przygoda z harmonijką ustną. Akordy i proste melodie.

Muzyczna przygoda z harmonijką ustną. Akordy i proste melodie.

Granie akordami Granie akordami polega na jednoczesnym wtłoczeniu lub zassaniu powietrza do kilku kanałów jednocześnie. Nasze podstawowe ćwiczenie będziemy wykonywać na najprostszej dziesięciokanałowej diatonicznej harmonijce w stroju C. Na takiej harmonijce mamy dwa podstawowe akordy. Jedne z (...)


Instrumenty dęte, Harmonijki ustne

Wygodny, mały, niedrogi i fajnie brzmiący instrument

Wygodny, mały, niedrogi i fajnie brzmiący instrument

Jeżeli ktoś z Was myśli, że do tego, aby rozpocząć naukę gry na instrumencie potrzebne są duże pieniądze, talent i czas to jest w błędzie. Bo z tych trzech elementów zdecydowanie czas na naukę będzie potrzebny, a talent jedynie wskazany. W przypadku harmonijki ustnej duże pieniądze nie są wymagane (...)


Instrumenty dęte, Harmonijki ustne


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Harmonijki ustne

Wybrani producenci w grupie Harmonijki ustne

 • Hohner

  Hohner Musikinstrumente niemiecka firma specjalizująca się w produkcji instrumentów muzycznych. Firma została założona w 1857 roku przez Matthiasa Hohnera. Hohner jest identyfikowany głównie z harmonijkami ustnymi i akordeonami. Firma skonstruowała (...)


 • K&M

  K&M założona ponad 70 lat temu w branży muzycznej, reprezentuje wyrafinowany sprzęt o doskonałej jakości. Ich produkty wyróżniają się innowacyjnym designem, funkcjonalnością i trwałością. Jako jeden z wiodących na świecie dostawców stojaków (...)


 • Lee Oskar

  Lee Oskar to renomowany producent harmonijek ustnych, znany ze swojej doskonałej jakości i innowacyjnych projektów. Firma została założona przez Lee Oskara, który jest uznanym muzykiem, wokalistą i kompozytorem. Lee Oskar jest również znanym (...)


 • Seydel

  W XVII wieku rodzina Seydel była górnikami w Sachsenberg-Georgenthal / Saksonia. Kiedy wydobycie zostało przerwane w Saksonii Vogtland, bracia Johann Christian Seydel i Christian August Seydel zaczęli pracować jako producenci instrumentów. Obaj (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


 • Suzuki

  Japońska rodzinna firma została założona w 1953 roku w przekonaniu, że muzyka odgrywa dużą i korzystną rolę we współczesnym życiu. Początkowo produkowali tylko harmonijki ustne, ponieważ uważali, że jest to najłatwiejszy i najprostszy instrument (...)


 • Tombo

  Wyprodukowane z japońskim kunsztem i tradycją, nasze harmonijki najwyższej jakości są bardzo cenione przez graczy na całym świecie. Tombo nadal podnosi standardy doskonałości, ściśle współpracując z harmonijkami na całym świecie. (...)


  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl