Ustniki

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:
Strona        z 25

Strona        z 25

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Ustniki

Poradniki dla muzyków w grupie Ustniki


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Ustniki

Wybrani producenci w grupie Ustniki

 • Bach

  Urodzony Vincent Shrotenbach w Wiedniu w 1890 roku, początkowo przeszedł szkolenie na skrzypcach, ale potem przeszedł na trąbkę, gdy usłyszał jej majestatyczny dźwięk. Chociaż Vincent wykazywał również duże zdolności naukowe i ukończył studia (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • Vandoren

  Vandoren jest jedną z najbardziej znanych firm zajmujących się produkcją akcesoriów do instrumentów dętych. Produkty firmy są używane zarówno przez profesjonalistów jak i amatorów. Stroiki Vandoren są powszechnie uważane za standard zarówno dla (...)


 • Yamaha

  Od roku 1887, firma Yamaha (później Nippon Gakki Ltd.) zaczęła produkować organy piszczałkowe, jej nieprzerwany wzrost doprowadził do tego, iż stała się największym na świecie producentem instrumentów muzycznych, ale również wiodącym i liczącym się (...)


  Ustniki w naszym sklepie muzycznym

  W instrumentach dętych drewnianych inicjatorem dźwięku jest stroik, odpowiada on w dużej mierze za barwę dźwięku oraz artykulację, jest to element za pośrednictwem którego muzyk „kontaktuje się” z własnym instrumentem. W przypadku instrumentów dętych blaszanych takim elementem jest ustnik. Jest to małych rozmiarów rurka zakończona z jednej strony rozszerzeniem w kształcie kielicha. Kielich jest tak zaprojektowany, aby układ warg mógł zmieniać wysokość tonu oraz wpływać na jego intonację. Ustniki różnią się wielkością w zależności od tego, do jakiego instrumentu są przeznaczone. Większość ustników jest częścią samodzielną, nakładaną na instrument, jednak niektóre instrumenty (np. ligawka, cynk) posiadają je zintegrowane. Ze względu na konstrukcję, ustniki dzielimy na: lejkowate (stosowane w rogach), oraz kociołkowate (stosowane w pozostałych aerofonach ustnikowych).

  Właściwie każdy producent instrumentów dętych blaszanych produkuje również wiele rodzajów ustników, tak, aby każdy miał możliwość dobrania idealnego ustnika dla potrzeb prywatnych. Oto kilka firm produkujących najbardziej popularne i najchętniej proponowanych ustników.

  Vincent Bach - Nazwa firmy pochodzi od nazwiska jej założyciela, projektanta i wykonawcy instrumentów dętych blaszanych Vincenta Schrotenbacha, trębacza pochodzenia austriackiego. Obecnie Vincent Bach to jedna z najbardziej znanych i cenionych marek instrumentów dętych oraz świetnych ustników.
  Yamaha - Firma Yamaha, to obecnie jeden z największych producentów instrumentów dętych blaszanych, oferujący całą gamę instrumentów z przeznaczeniem od najmłodszych po profesjonalnych muzyków. Ich instrumenty słyną ze starannego wykonania, dobrej intonacji oraz precyzyjnej mechaniki. Ustniki firmy Yamaha są obecnie bardzo popularne.

  Schilke – jest to marka oferująca doskonałe instrumenty a także ustniki do nich. Nazwa tej amerykańskiej firmy pochodzi od nazwiska Renolda Otto Schilkego, pierwszego trębacza Chicago Symphony Orchestra w latach 30 i 40. Firma ta oferuje ustniki to każdego rodzaju instrumentów blaszanych, również do saxhornu.
  JK – firma Josef Klier to producent renomowanych ustników do trąbki, puzonu oraz waltorni. Ustniki tej charakteryzują się wielką siłę dźwięku, wyrazistością oraz czasem reakcji. Precyzyjnie obliczona forma kielicha gwarantuje satysfakcję oraz możliwość osiągnięcia przez muzyka pożądanego stylu. Firma JK oferuje produkty o doskonałej jakości i precyzji wykonania.

  Marcinkiewicz Co. - główną myślą tego producenta ustników jest brak podziału na ustniki szkolne, studenckie czy profesjonalne. Według niego ustnik, jest to instrument na którym można grać i zdobywać doświadczenie. Szeroka gama wyrobów firmy Marcinkiewicz pozwala na dobór odpowiedniego ustnika w celu rozszerzania swoich umiejętności oraz muzycznej wrażliwości.

  Vandoren - firma założona w 1905 roku przez Eugene Van Doren'a, klarnecistę Opery Paryskiej. Następnie przejmowali ją synowie Van Doren'a utwierdzając jej pozycję na rynku coraz to nowszymi modelami ustników i stroików. Firma produkuje ustniki do klarnetu i saksofonu. Materiałem, z którego wykonywane są ustniki tej firmy, jest guma wulkanizowana zwana ebonitem. Wyjątkiem jest model V16 do saksofonu tenorowego, który jest dostępny w wersji metalowej.

  Leblanc - ustniki firmy Leblanc wykonane z wysokiej jakości tworzywa posiadają unikalne frezowania służące wzmocnieniu rezonansu, poprawie artykulacji i poprawie pracy stroika. Wykończone w najwyższym standardzie, przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu komputerowego oraz ręcznej pracy. Ustniki dostępne są w różnych odchyleniach – tak, aby każdy instrumentalista mógł dopasować ustnik do własnych potrzeb.
  Otto Link – firma produkująca ustniki od lat '30 XX wieku. Doskonałe wyroby tej manufaktury zjednują ogromną liczbę muzyków praktykujących na tych właśnie ustnikach. Otto Link słynie przede wszystkim z doskonałych ustników jazzowych.

  Podsumowanie
  Producentów ustników jest jednak dużo więcej. Oprócz wyżej wymienionych firm znane są takie marki jak Gewa, Arnold & Son, Holton oraz wiele innych. Dlatego też każdy muzyk powinien spróbować kilku modeli niezależnych firm, aby mógł wybrać dla siebie najlepszy spośród istniejących obecnie serii.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl