7 października w Krakowie wybitni artyści przypomną dorobek Andrzeja Zauchy

Już 7 października w Krakowie odbędzie się niezwykły koncert przypominający największe przeboje Andrzeja Zauchy. Dorobek wybitnego polskiego artysty przypomną m.in. Natalia Kukulska, Anna Karwan, Kuba Badach, Małgorzata Ostrowska, Marek Piekarczyk, Dominika Jaszczyńska i Paweł Wolsztyński.

To ma być symboliczny powrót Andrzeja Zauchy do „jego” Krakowa. Hołd pamięci twórczości Andrzeja złożą jego przyjaciele i wybitni artyści, a wszyscy, razem z zakochaną w przebojach Andrzeja Zauchy publicznością, będą wspominać jego wspaniałe piosenki – mówi Krzysztof Wolsztyński, organizator koncertu oraz pomysłodawca i dyrektor Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy. Początek koncertu o godz. 19, a w portalu eBilet.pl można jeszcze kupować ostatnie wejściówki na ten wyjątkowy koncert.

Tradycyjnie o muzykę zadba doskonała orkiestra kameralna pod dyrekcją Pawła Tomaszewskiego. Koncert poprowadzi znany i lubiany przez publiczność dziennikarz muzyczny Paweł Sztompke.

– Na scenie będzie prawdziwa mieszanka uznanych artystów i młodych, jeszcze nieznanych talentów. Niestety, nie będzie z nami Ewy Bem, która z przyczyn zdrowotnych musiała odwołać swój występ, a w jej miejsce widzowie wysłuchają przepięknych aranżacji Natalii Kukulskiej – dodaje Wolsztyński.

W tym roku po raz piętnasty w Bydgoszczy odbył się Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy, a zwieńczył go 2 września koncert galowy w bydgoskiej Operze Nova. Jury zdecydowało o przyznaniu złotej nagrody Marii Stasiak, srebrnej Darii Barszczyk i brązowej Karolinie Gwóźdź.

Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy organizowany jest od 2009 roku i przez ten czas zbudował wierną publiczność, zakochaną w twórczości wybitnego polskiego artysty. Uczestnicy festiwalu każdorazowo prezentują nie tylko jego najsłynniejsze utwory, jak „Byłaś serca biciem”, „C'est la vie”, „Siódmy rok” czy „Czarny Alibaba” i „Wymyśliłem Ciebie”, ale również te mniej znane z bardzo bogatej biblioteki Zauchy. Wśród laureatów i finalistów bydgoskiej imprezy są m.in. Daria Zawiałow czy Ralf Kamiński.