Blackstar St. James już w Muzycznym

Blackstar to jeden z najważniejszych producentów wzmacniaczy gitarowych na świecie. W ofercie Brytyjczyków znajdziemy zarówno wzmacniacze lampowe, jak i cyfrowe. Przeznaczone dla początkujących i profesjonalistów. Najnowsza seria St. James dedykowana jest tej drugiej grupie odbiorców. Z ogromną radością informujemy, że pierwsze combo dotarła własnie do naszego salonu!

Blackstar St. James 6L6 to 50-wattowe combo lampowe naszpikowane nowoczesnością, przy jednoczesnym zachowaniu klasycznego lampowego brzmienia. Pierwszą cechą, która sprawa, że mamy do czynienia z wyjątkowym produktem jest waga. Pięćdziesiąt Watt, 12-calowy głośnik i waga nie przekraczająca 13 kilogramów. Rzecz do tej pory nie spotykana i znacznie poprawiająca komfort podczas tras koncertowych. W serii St. James zastosowano wysoce wydajne, lekkie transformatory sieciowe zaprojektowane w zaawansowanej technologii zasilaczy impulsowych (SMPS). Trzydzieści sześć miesięcy intensywnych badań i rozwoju zaowocowało uzyskaniem wszystkich zalet technologii SMPS, czyli niewielkiej masy i uniwersalnego napięcia zasilania, przy jednoczesnym zachowaniu brzmienia i feelingu tradycyjnego transformatora z rdzeniem ferromagnetycznym. Nic dziwnego, że powstała w ten sposób rewolucyjna technologia transformatorowa została opatentowana przez firmę Blackstar!

Dwa kanały pozwalają na uzyskanie bardzo szerokiej palety brzmień. Pierwszy oferuje czyste brzmienie nawiązujące do starych amerykańskich wzmacniaczy z lat 60tych i 70tych. Drugi, to bardzo wydajny przester z dużym zapasem mocy i potężnym dołem pasma. Bardzo użytecznym rozwiązaniem jest reduktor mocy z 50 do 2 Watt, dzięki temu łatwo uda się nasycić brzmienie lamp bez przekraczania rozsądnych granic głośności.

Blackstar St. James już w Muzycznym