DPA Microphones przedstawia Air1

DPA Microphones to obecnie jeden z najważniejszych producentów mikrofonów i akcesoriów na rynku. Najwyższej jakości produkty docenili muzycy, realizatorzy i producenci na całym świecie. Bezkompromisowe wykonanie, bezkonkurencyjne brzmienie to znak rozpoznawczy duńskiej firmy. Kilka dni temu światło dzienne ujrzały AIR 1 - przeciwwietrzne osłony do mikrofonów broadcastowych.

Profesjonalna osłona przeciwwietrzna do mikrofonów lavalier i nagłownych o zgłoszonej do opatentowania konstrukcji, która gwarantuje szybki montaż, wysoce skuteczną i spójną ochronę przed wiatrem oraz niezrównaną przejrzystość akustyczną. Pasuje do dookólnych miniaturowych mikrofonów o średnicy Ø2,5-5,8 mm (0,1-0,23 cala).

Dlaczego warto stosować ochronę przed wiatrem?
Wszystkie miniaturowe mikrofony używane na zewnątrz wymagają co najmniej jednej formy ochrony przed wiatrem, a często kilku, aby być przygotowanym na różne warunki pogodowe.

Wiatr wytwarza hałas o niskiej częstotliwości, gdy uderza w mikrofon. Hałas ten, często słyszalny jako dudnienie (lub trzaskanie w przypadku korzystania z niewłaściwie ustawionego zestawu nagłownego), może zagłuszyć lub zniekształcić głos lub inne źródło dźwięku. Ochrona przed wiatrem pomaga zminimalizować te zakłócenia. Dzięki skutecznej ochronie przed wiatrem, nie ma potrzeby obszernej edycji postprodukcyjnej w celu usunięcia szumu wiatru, co oszczędza czas i zasoby.

Jako element akustyczny umieszczony przed mikrofonem, osłona przeciwwietrzna ma ogromny wpływ na ogólną wydajność mikrofonu.

Wiele osłon przeciwwietrznych dostępnych na rynku jest uciążliwych i czasochłonnych w montażu, nieporęcznych i trudnych do prawidłowego ustawienia w celu uzyskania maksymalnego efektu, a nawet gdy są zamontowane optymalnie, zmieniają oryginalną charakterystykę częstotliwości mikrofonu.

DPA Microphones wprowadza rewolucyjną konstrukcję osłony przeciwwietrznej, która rozwiązuje wszystkie związane z wiatrem wyzwania związane z nagrywaniem i nadawaniem na zewnątrz. To unikalne akcesorium jest niezwykle szybkie w montażu, oferuje wysoce wydajną i spójną ochronę przed wiatrem oraz niezrównaną przejrzystość akustyczną.