Gitarowy Rekord Guinnessa 2019


Już dziś zapraszamy wszystkich na największe gitarowe święto w Polsce. Tradycyjnie w maju, tradycyjnie w naszym pięknym Wrocławiu podejmiemy po raz kolejny próbę pobicia rekordu Guinnessa, odgrywając kultowy "Hej Joe" z repertuaru Jimiego Hendrixa. Czas stroić instrumenty i zapisać się do największej gitarowej orkiestry świata!

Gitarowy Rekord Guinnessa i towarzyszący 3-majówkowy festiwal na stałe wpisał się w krajobraz kulturalny Wrocławia. Impreza organizowana od 2003 roku, a tegoroczna siedemnasta już edycja będzie prawdziwą ucztą dla miłośników dobrej muzyki. Swoją obecność na wrocławskim festiwalu potwierdzili już między innymi: ALESTORM, PIDŻAMA PORNO, MELA KOTELUK, KRZYSZTOF ZALEWSKI, THE DUMPLINGS, IRA, TEN TYP MES, DECAPITATED, CLOCK MACHINE, TARJA TURUNEN, KULT, HAPPYSAD, ANIA DĄBROWSKA, ŁĄKI ŁAN, O.S.T.R., KASIA NOSOWSKA, ILLUSION, LUXTORPEDA, BITAMINA, MERY SPOLSKY, PABLOPAVO i LUDZIKI, FLIRTINI. Lista artystów nie jest jeszcze zamknięta, więc możemy spodziewać się kolejnych muzycznych ciekawostek.

A tak wyglądało bicie Rekordu rok temu!


Jak wspominaliśmy pierwsza próba pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa odbyła się 2003 roku i zgromadziła ówcześnie 588 gitarzystów. Pomysłodawcą wydarzenia był znakomity wrocławski gitarzysta - Leszek Cichoński, który z sukcesem prowadzi imprezę do dnia dzisiejszego, rozwijając ją do formy dużego trzydniowego festiwalu.

W tym roku gitarzyści z całej Polski postarają pobić ubiegłoroczny rekord 7411 gitarzystów grając jednocześnie "Hey Joe", zadanie bardzo trudne ale jak najbardziej wykonalne. Namawiajcie więc znajomych i 1 maja ruszajcie do Wrocławia, by kolejny raz wpisać się na karty historii muzyki gitarowej!

Co trzeba zrobić?
Aby stać się częścią wielkiej orkiestry Gitarowego Rekordu Guinnessa wystarczy mieć gitarę (akustyczną, elektryczną, klasyczną), zarejestrować się jako uczestnik i nauczyć się pięciu podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Gitarowa impreza rozpoczyna się 1 maja na wrocławskim Rynku o godz. 10:00!

Dla gitarzystów, którzy wezmą udział w biciu rekordu organizatorzy przewidzieli ulgowe bilety na festiwal, który tradycyjnie odbędzie się na tere Pergoli przy Hali Stulecia.