Lecter zakrzywia rzeczywistość

Już jest nowy teledysk do drugiego singla z płyty „Lumen” zespołu Lecter. Klip „Wszystko gra” ukazał się 20 września, w dniu premiery albumu.

Zwariowany, a nawet surrealistyczny – to słowa które najlepiej określają najnowszą produkcję Lectera. Sam zespół obawiał się publikacji materiału. Dla niektórym obraz może być niezrozumiały, ale inni wczują się w klimat i do końca dnia będą nucić: „Zmieniam stan skupienia znów, zakrzywiam rzeczywistość, (…) wszystko drga.”

„Lumen” to trzeci studyjny album grupy. 10 zupełnie nowych, dynamicznych kawałków, w których rockowe brzmienie łączy się z melodyjnymi wokalami. Od samego początku zespołowi przyświecała myśl, by stworzyć płytę rytmiczną, gęstą, wciągającą, wręcz taneczną. Dlatego większość piosenek oscyluje w tempach około 130 uderzeń na minutę.

Autorem muzyki i tekstów jest lider zespołu Roman Bereźnicki. - Czekałem na narodziny syna. To bardzo silne doświadczenie, którego wcześniej nie znałem. W głowie kotłowało się tysiące myśli i dźwięków. Z nich utkana jest płyta - mówi muzyk. W warstwie tekstowej mamy więc mieszankę strachu i radości, refleksji i dziecięcej beztroski, euforycznych wzlotów, ale i przyziemnych spraw.