Line 6 Catalyst wkrótce w naszym sklepie muzycznym.

Już niebawem w naszym sklepie dostępne będą nowe wzmacniacze gitarowe Catalyst firmy Line 6. Oferta obejmuje trzy comba o rożnej mocy i wielkości. Te uniwersalne piecyki dzięki nowoczesnym technologiom mogą stać się niezastąpionym narzędziem pracy każdego gitarzysty. Jak twierdzi producent jest to kolejny krok w przyszłość, a brzmienie ma być lepsze niż cokolwiek wcześniej. My o tym przekonamy się już niedługo, bo nowa seria Line 6 Catalyst już do nas jedzie!

Line 6 to pionier i zdecydowany lider cyfrowych technologii, które zrewolucjonizowały gitarowy rynek. Od wielu lat ten wyjątkowy producent rozwija i unowocześnia ten sposób kreowania dźwięku, czyniąc go jeszcze lepszym i bardziej funkcjonalnym zarówno podczas pracy w studiu nagraniowym i występów scenicznych.

Nowa rodzina wzmacniaczy Catalyst to trzy, dwukanałowe comba gitarowe o mocy 60, 100 i 200 Wattów. Każdy z modeli na pierwszy rzut oka zachowuje się i działa jak tradycyjny wzmacniacz gitarowy, jednak wszechstronność i nieograniczone możliwości brzmieniowe dają nam świadomość, że mamy do czynienia z czymś nowym i absolutnie wyjątkowym. Modele 60 i 100 wyposażone zostały w jeden 12-calowy głośnik firmy Line 6. Model 200 posiada dwa takie głośniki. Catalyst posiada 6 wbudowanych symulacji – od brzmienia zupełnie czystego , poprzez różnego rodzaju lżejsze i mocniejsze przestery, aż po ultra mocny hi-gain. Wzmacniacze posiadają także paletę efektów umieszczonych w dwóch blokach. Pierwszy obejmuje Delay, efekty modulacyjne i Pitch/Filter. Drugi to najwyższej jakości Reverb z 6 różnymi trybami.

Każdy z wymienionych wzmacniaczy posiada możliwość redukcji mocy o połowę lub do 0.5W. Posiada także opcję MUTE. Takie rozwiązania spodobają się pracującym w domowych warunkach. Złącze USB typu B pozwala na na komunikację z PC lub MAC do aktualizacji oprogramowania i nagrywania. I ta ostatnia opcja wydaję się być bardzo atrakcyjna. Catalyst to również świetny interface z aż 4 kanałami. Wraz z urządzeniem dostarczana jest darmowa aplikacja Catalyst Edit dla urządzeń mobilnych i stacjonarnych.

Line 6 Catalyst 200

Line 6 Catalyst 100

Line 6 Catalyst 60