Mateusz Damięcki i gwiazda West Endu na Święto Niepodległości Paddymania

8 listopada odbyła się premiera anglojęzycznego teledysku „Paddymania”. Powstał w ramach akcji #PADDYMANIA organizowanej przez Teatr Muzyczny w Poznaniu z okazji Narodowego Święta Niepodległości, a wystąpił w nim m.in. Sifiso Mazibuko, aktor, tancerz, gwiazdor londyńskiego West Endu. Ambasadorem akcji został zaś Mateusz Damięcki.

Paddymania to histerycznego szał, jaki 100 lat temu w USA wzbudzał swoją osobą Ignacy Jan Paderewski, stając się niejako pierwszym polskim celebrytą, odnoszącym sukcesy na arenie międzynarodowej. Poprzez przypomnienie niezwykłej postaci i roli Paderewskiego, Teatr Muzyczny w Poznaniu, pragnie świętować obchody odzyskania przez Polskę niepodległości i zainteresować patriotyzmem w nowoczesny, atrakcyjny sposób.

#Paddymania to akcja mająca na celu rozbudzenie zainteresowania postacią Ignacego Paderewskiego - męża stanu, kompozytora i pianisty, którego działalność polityczna i artystyczna przyczyniła bezpośrednio się do odzyskania przez Polskę suwerenności. Ambasadorem akcji został aktor, Mateusz Damięcki, a w jej przygotowaniu wzięli udział m.in.: gwiazda londyńskiego west Endu Sifiso Mazibuko, grupa Kissinger Twins, soliści Teatru Muzycznego w Poznaniu oraz Paulina Andrzejewska – Damięcka, choreograf i zastępca dyrektora ds. artystycznych teatru.

O akcji #PADDYMANIA poinformował Mateusz Damięcki na swoim profilu na Facebooku. W specjalnie przygotowanym filmiku, aktor opowiada o Ignacym Paderewskim oraz zapowiada teledysk i challenge. Teledysk można oglądać na stronie internetowej, FB oraz kanale YouTube Teatru. w dniach 8-11 listopada będzie też emitowany przez większość kin studyjnych w Polsce przed seansami filmowymi.
Na stronie internetowej Teatru Muzycznego, FB oraz Instagramie ruszyła specjalna akcja z maskami z wizerunkiem Paderewskiego. Już niebawem pojawi się także konkurs na najbardziej kreatywne zdjęcie z maską lub kartką z napisem #PADDYMANIA. Szczegóły na www.teatr-muzyczny.pl.

W ramach akcji powstaje również projekt edukacyjny skierowany do szkół, mający rozwijać wiedzę na temat historii Polski oraz inspirować do samodzielnego jej zgłębiania. Teatr Muzyczny w Poznaniu chce, aby ich produkcja stała się punktem wyjścia do rozwoju na wielu płaszczyznach – naukowej, artystycznej.